x-kom hosting

Distro Na Niemocnego Lapka...

ciaciama
utworzono
utworzono

Witam!

Otóż mam jeszcze w domu jeden komputer, a mianowicie laptopa.

Jego parametry:

Procek: Pentium III ~1 Ghz

Ram: 256 MB

Dysk: 40 GB

Grafa: Jakaś Intela 8 MB

Chciałbym tam zainstalować jakieś mało wymagające Distro? Co polecacie?

PS Nie wiem czy nie dubluje tematu...

Zarov
komentarz
komentarz

Powiem jedno: Debian

Mam coś podobnego u rodziców tylko ze nie laptopa i Debian stable śmiga ładnie. Możesz też pomyśleć o Slackware, Zenwalku....Nie wiem czy nie Xubuntu....

ciaciama
komentarz
komentarz
Powiem jedno: Debian

Mam coś podobnego u rodziców tylko ze nie laptopa i Debian stable śmiga ładnie. Możesz też pomyśleć o Slackware, Zenwalku....Nie wiem czy nie Xubuntu....

Debiana używam i jestem zadowolony. Tylko jest jeden problem. Nie mam wersji tej na DVD, a o internet w tym laptopie ciężko, ponieważ karta sieciowa "siadła" i jest tylko sieć bezprzewodowa. Slackware dostałem od kolegi na DVD, ale myślę że to może być zbyt trudne distro dla domowników, a Xubuntu miałem i to wcale nie takie lekkie distro.

Zarov
komentarz
komentarz

Zenwalk - taki prosty Slackware z Xfce.

ciaciama
komentarz
komentarz

A Knoppix będzie dobry?

Zarov
komentarz
komentarz

To jest głównie livecd, nie będzie się zbyt bardzo różnić od Debiana.

localh0st
komentarz
komentarz

Powiem tak: każde z jakim poradzisz sobie z konfiguracją. Szybkość i zasobożernośc, zależą tylko i wyłącznie od środowiska graficznego i usług, które możesz tak samo skonfigurować w każdym distro. Możesz zainstalować Xubuntu, albo system bazowy Debiana z Xfce. Wyłączysz parę usług i system będzie szybki, ładny, stabilny. Polecam zainstalować bazowego Debiana, Xfce, GTK i jakieś aplikacje, które będą Ci potrzebne.

Najlepiej zainstalować system z płyty netinstall, a później dociągnąć płytę ze środowiskiem graficznym i Xorg. Opis, jak dodać poszczególne płyty do repo netinstall masz opisane tutaj:

http://localh0st.ovh.org/?p=40

Zarov
komentarz
komentarz

localh0st ale tam z netem nie będzie kolorowo.

Każde? Weź próbuj SuSE na tym zainstalować.

ciaciama
komentarz
komentarz

Ale napisałem że nie mogę mieć netinstall, bo w tym lapku mam tylko bezprzewodową sieć, a obraz DVD Debiana będzie się ściągał wieki...

ciaciama
komentarz
komentarz

Chyba kupie gazetę z Debianem. To najlepsze wyjście.

localh0st
komentarz
komentarz
Ale napisałem że nie mogę mieć netinstall, bo w tym lapku mam tylko bezprzewodową sieć, a obraz DVD Debiana będzie się ściągał wieki...

A kto napisał, że masz ściągać płytę DVD? Ściągnij sobie netinstall, albo instaluj system z płyty CD-R (ok. 700MB) na której będziesz miał Debiana z XFCE:

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=532

A dokładniej tu:

http://cdimage.debian.org/cdimage/weekly-b...6-xfce-CD-1.iso

Debian Lenny XFCE (Lenny to testing, Etch jest stabilny, ale ma stare oprogramowanie, a lepsze, to częściej rozumiane jako "lepsze").

szczepan522
komentarz
komentarz

Zarov dobrze prawi ;) mam podobna konfiguracje w swoim lapku i Zenwalk chodzi na nim idealnie ;)...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.