x-kom hosting

Odbieranie informacji z form w HTML. Jak to się robi?

UrHero
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

 

Podjąłem się stworzenia swojej pierwszej strony internetowej dla członka mojej rodziny. Utknąłem na formach, rozumiem jak stworzyć okienka do wypełnienia tekstem, ale nie wiem w jaki sposób odbierać z nich późnej dane. Chodzi o rezerwację hotelu, informacje typu od kiedy do kiedy, telefon i takie tam, chciałbym, żeby po kliknięciu "rezerwuj" dane te były po prostu wysyłane na mojego maila. Ale nie wiem zupełnie, w jaki sposób się to odbywa, domyślam się że jest to jakiś prosty skrypt w PHP, ale nie potrafię czegoś takiego znaleźć. Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Z góry dziękuję.

 

(Załączam, jak to ma mniej więcej wyglądać na stronie.)

 

drf9.jpg

leggo
komentarz
komentarz

Musisz stworzyć kod php, który będzie wywoływany w momencie wciśnięcia przycisku. W skrypcie pobierasz dane z pól formularza i wysyłasz je na odpowiedni adres email, przy pomocy funkcji mail.

Jeśli przycisk "Rezerwuj" jest input-em z typem submit, wystarczy że podasz stworzony skrypt w parametrze [b]action[/b] formularza.

UrHero
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki. Znalazłem darmowy skrypt, który powinien spełnić zadanie tutaj http://www.freecontactform.com/email_form.php . Jak mogę wstawić plik png jako przycisk (najlepiej żeby mógł się zmienać przez :hover i :active) ?

 

Edit: Znalazłem taki kod:

<input type="image" src="images/subscribe.jpg" width="100" height="20" />

W oryginale jest:

<input type="submit" value="Submit">

Jak mogę zastąpić to na dole tym na górze (albo to połączyć?), aby działało ze skryptem PHP napisanym pod to na dole?

leggo
komentarz
komentarz

Pierwszy z podanych przez Ciebie przykładów nie jest zbyt trafnym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej użyć zwykłego przycisku typu [b]submit[/b] i wystylizować go za pomocą css. Jeśli koniecznie chcesz jako przycisk użyć obrazu, możesz to zrobić np. tak:

<input type="submit" value="" style="background: url('obraz.jpg') no-repeat; width: 200px; height: 200px; border: 0px" />

Gdzie [i]obraz.jpg[/i] jest grafiką przedstawiającą przycisk.

UrHero
komentarz
komentarz

Dzięki. Sam przykład stylizowania dał mi wiele możliwości, więc jeszcze raz - dzięki wielkie. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.