x-kom hosting

Program nie widzi pendrive'a

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: vocativus ,
keN.
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Przepraszam jeżeli zły dział, lecz temat dotyczy systemu Windows XP, dlatego go wybrałem.

 

Chciałem sobie zbootować pendrive'a tym sposobem: http://walendowski.com/2009/02/19/instalacja-windows-xp-z-usb-pendrive-a-karty-pamieci-flash/

 

Gdy uruchamiam program PeToUSB nie wykrywa włożonego do USB pendrive'a.

 

PeToUSB.png

 

Proszę nie pisać postów podając linki do innych sposobów bootowania pendrive'a, bo chciałbym znać przyczynę tego problemu ;)

 

Na poniższym screenie są informacje o pendrive (program DriveLetterView).

 

pendrive.png

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Mateusz 935
komentarz
komentarz

Zmień system plików na NTFS

  • Dobra wypowiedź 1
keN.
komentarz
komentarz

Nie pomogło :/ Przed chwilą sprawdziłem czy na komputerze z systemem Windows XP wykrywa i wykrywa. Na laptopie z systemem Windows 8 nie wykrywa.

Mateusz 935
komentarz
komentarz

Nie pomogło :/ Przed chwilą sprawdziłem czy na komputerze z systemem Windows XP wykrywa i wykrywa. Na laptopie z systemem Windows 8 nie wykrywa.

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem twój post. Chodzi mi o zmianę systemu plików na pendrive z FAT32  na NTFS.

keN.
komentarz
komentarz

Tak, wiem o co Ci chodzi ; ) Zmieniłem system plików na NTFS i tak jak pisałem nie pomogło. Dodałem, że sprawdziłem na komputerze z systemem Windows XP czy wykrywa i wykrywa.

  • Rekomendowana odpowiedź
vocativus
komentarz
komentarz

Klucz tkwi w dokumentacji programu. Cytuję:

PeToUSB will run on windows XP/2003/BartPE and most 2000Pros
It requires about 3Mb ram to run.
USB Disk Minimum Size of 256MB (dependant on size of PE build)
  • Dobra wypowiedź 1
keN.
komentarz
komentarz

Dzięki ;> Temat można zamknąć.

  • 4 lata później...
pablonator
komentarz
komentarz

Cześć, odświeżam,

Odpowiedzią na ten problem jest prawy klawisz myszki i uruchom program jako administrator.

(sposób działa na Windows 10)

r102
komentarz
komentarz

1237714038759001044033.png

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.