x-kom hosting

Win 98 - problem z instalacją

nbalivejordan
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam ! 

Postanowiłam,że powspominam dawne czasy i chcę zainstalować system Windows 98.

Problem jest taki, że bios nie wyszukuje płyty z instalacją a po zaladowaniu systemu jest w komputerze. Obecnie na dysku jest Win XP. Bootowanie nie pomaga. A płytkę z XP wyszukuje. Jaki jest problem ? 

Parametry: 

Płyta głowna: ASRock K7Upgrade-600

RAM: 1GB

Procek: AMD Duron 1,3GHz

Grafa: Nvidia Geforce4 MX 4000

Dysk: 80GB

Zasilacz: Enlight Corporation 300W

Edytowane przez nbalivejordan

vocativus
komentarz
komentarz

Problem polega na tym, że systemy Windows 98 i Me instaluje się z użyciem dyskietki startowej. One nie mają bootowalnych obrazów CD.

nbalivejordan
komentarz
komentarz (edytowane)

Łeeee. A za pomocą jakiego programu najłatwiej wrzucę 98 na dyskietkę ?

 

EDIT: Wyszukałam w internecie, że można odpalić instalkę 98 z płyty pod warunkiem, że dysk będzie sformatowany, bo nie da się przeinstalować z nowszego na starszy system. Pójdzie tak ?

Edytowane przez nbalivejordan
vocativus
komentarz
komentarz

Powtórzę jeszcze raz - potrzebujesz narzędzia partucjonującego, np. fdiska oraz jakiegokolwiek systemu zawierającego sterowniki CD-ROM zdolnego uruchomić plik setup.exe. Płyta instalacyjna windows 98 nie jest bootowalna i nie zawiera fdiska. Dyskietka startowa (ewentualnie to samo wypalone na płycie CD) jest konieczne.

nbalivejordan
komentarz
komentarz

Oki, dziękuję.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.