x-kom hosting

Poszukuje tabletu do 700zl

james312
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam , poszukuje tabletu do 600-700zł.

Mogą być używki.

 

Poszukuje 10 cali , chociaz nad sensownym 8" tez sie zastanowie

grafika SGX 544

IPS

fajnie byloby gdyby mial 3g / gps

procesor min 2 rdzenie

serwis "realizowany" w PL

 

Przeczytalem dziesiatki topicow , recenzji itp i mam taki metlik w glowie , ze bez swojego topica nie ogarne :)

Na oku mam Ainola 9 Spark - retina , 16gb , 4x1,0 , sgx 544 za 700zl.

Zastanawia mnie jednak retina i czy w ogole pchać się w tą technologie.Niby wszystko fajnie , duza gestość itp ale czy ten sprzet nie jest za slaby na 2048x1536? W grafice 3d podejrzewam ze bedzie ok 15-20fpsow mniej. Nie przypadkiem zabieg marketingowy (na ten budzet)?

 

Ponadto jak ma się sprawa z procesorami ? Wydaje mi się że lepiej 2x dajmy na to 1,5GHZ niż 4x1ghz - bedzie wydajniej.

Aplikacje sa optymalizowane na 2 rdzenie tak jak to mialo kiedys miejsce z PCtami. (lecz moge się tutaj mylić)

 

Ciekawi mnie wlasnie ten Spark ale nie wiem jak bedzie z wydajnoscia przy retinie i marnym 4x1GHz.

Co Wy na to ? Jakies inne propozycje ?

 

@@@

moje typy 

1. ainola

2 shiru shogun 10 power

3. acer iconia a1 810

4. kiano core 10.1 3g

Edytowane przez vvolf

Youki
komentarz
komentarz

OK, ale jakie będzie zastosowanie tabletu ? :)

james312
komentarz
komentarz

rozrywka - gierki , filmy , net

notatki na studiach itd

Youki
komentarz
komentarz

To może Onda V812/813 ? Jeśli do wymagających gier to mocne GPU musi być. Co prawda CPU wydajne nie jest, ale Onda szybko aktualizuje swój system oraz wydaję poprawki tak więc "lagi" systemu występują sporadycznie. 

james312
komentarz
komentarz (edytowane)

onda noedostepna obecnie. jest tylko v813 w 1 sklepie ale 100zl ponad moj budzet.

nie wiem teraz co wybrac.

 

czy pakowac sie w allwinera a31 i miec wieksza wydajnosc w 3d z sgx544 ale za to lapac zamuly w przegladarkach i w systemie za sprawa kiepskiego procesora

czy tez isc w strone rockshipa i miec o wiele wyzsza wydajnosc cpu ale ok 15fpsow mniej w 3d w mali400

 

najlepsze polaczenie to sgx544mp2 bez procesora z allwiner a1. Moze jakis mediatek?

Edytowane przez vvolf
Youki
komentarz
komentarz

Zazwyczaj zamuly spowodowane są przez kiepska optymalizacje systemu, u Ondy akurat to nie występuje.
Wątpię, ażebyś znalazł coś z Mediatekiem i SGX w tej cenie.

james312
komentarz
komentarz

z tym ze ondy nigdzie obecnie nie kupie

Youki
komentarz
komentarz

Używki na allegro, nówki u Pana Arka w sklepie pik Tech.

james312
komentarz
komentarz

Zastanawiam sie nad ainolem a shiru shogunem

ainol dostal aktualizacje do 4.2 i smiga elegancko podobno , nie ma jzu zwiech

shiru tez dostal aktualizacje w lipcu ale nie wiem czy to nowy andorid czy ten sam.

 

ktory wybrac ? ;d

Youki
komentarz
komentarz

Przed aktualizacja Ainol był jednym z gorszych propozycji z Allwinerem, natomiast teraz jest to ciekawa propozycja wg recenzji i w jego stronę bym się kierował. :)

  • Dobra wypowiedź 1
james312
komentarz
komentarz

masz jakas recenzje po updejcie ?

 

bo wszystkie ktore sam znalazlem sa przed updejtem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.