x-kom hosting

nie mogę otworzyć żadnego folderu

Ingaa
utworzono
utworzono

dobra zaczne od tego, ze jestem kobietą, nie mam pojęcia na temat komputerów (chociaż o ironio od października będę studiować informatykę!)
więc wczoraj wszystko było ok, a dzisiaj chciałam otworzyć folder ze zdjęciami by zrzucić tam fotki z aparatu i... dupcia.
Folder nie chce się otworzyć i wyswietla się komunikat- program explorator windows przestał działać. Jak się potem okazalo przy otiweraniu kazdego folderu to się wyswietla. potem jest komunikat, ze- trwa ponowne uruchomienie programu explorator windows, ekran się tak jakby odświeża, ale folder wcale sie nie otwiera.

nie wiem co z tym robić, szukałam już w necie odpowiedzi, niby sa podobne tematy, niby sa odpowiedzi, ale nie ma nic dla poczatkującej laski takiej jak ja. nic mi nie mówi pojęcie- sprawdzania logów czy coś takiego. Jezu jak ja bd studiowac tą informatyke -.-"

z góry bardzo dzięki Wam za pomoc

Zayfi
komentarz
komentarz
nie wiem co z tym robić, szukałam już w necie odpowiedzi, niby sa podobne tematy, niby sa odpowiedzi, ale nie ma nic dla poczatkującej laski takiej jak ja. nic mi nie mówi pojęcie- sprawdzania logów czy coś takiego. Jezu jak ja bd studiowac tą informatyke -.-"

 

Też się zastanawiam jak Ty bedziesz studiować informatykę.

 

Wrzuć logi z OTL - tu masz instrukcje jak wykonać.

 

http://www.forumpc.pl/topic/277786-nieingerencyjne-narzedzia-do-tworzenia-logow-systemowych/

 

 

sprawdx czy działa tryb awaryjny. Klawisz F8 podczas usuchamiania systemu

  • Dobra wypowiedź 1
Ingaa
komentarz
komentarz

Też się zastanawiam jak Ty bedziesz studiować informatykę.

 

Wrzuć logi z OTL - tu masz instrukcje jak wykonać.

 

http://www.forumpc.pl/topic/277786-nieingerencyjne-narzedzia-do-tworzenia-logow-systemowych/

 

 

sprawdx czy działa tryb awaryjny. Klawisz F8 podczas usuchamiania systemu

dzięki za odpowiedź, oto sa logi
mam nadzieję, że wszystko dobrze zrobiłam

Gość
komentarz
komentarz

dodatkowo pokaz odczyt smart dysku - w tym celu :

sciagnij hd tune - uruchom - wykonaj screenshota zakladki health - zapodaj nam tutaj, jesli jest pusta to crystaldiskinfo program I screen

Ingaa
komentarz
komentarz

aha i nie mogę uruchomić kompa w trybie awaryjnym, próbowałam 3 razy, za pierwszym nic sie nie wydarzyło, za drugim piknął kilka razy i tez nic, za trzecim przy kazdym naciśnięciu F8 sie restartował i nie przechodził do trybu awaryjnego

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

1. System jest zasmiecony. Zanim zajmiemy sie głownym probleme odinstaluj z panelu programów

AOL Toolbar" = Pasek narzędzi AOL 5.0
delta" = Delta toolbar  
"Delta Chrome Toolbar" = Delta Chrome Toolbar

2. Pobierz AdwCleaner > wykonaj nim skan. Następnie zamknij wszystkie przeglądarki i zastosuj opcję Usuń.

http://general-changelog-team.fr/outils/289-adwcleaner

 

 

3. po usuwaniu zrób nowy skan OTL i wrzuć raport. Extras juz nie potrzebny.

  • Dobra wypowiedź 1
Ingaa
komentarz
komentarz

to ten screen shot z crystaldiskinfo

Zayfi
komentarz
komentarz
nie mogę uruchomić kompa w trybie awaryjnym, próbowałam 3 razy,

 

Wykonaj to co podałem. Następnie odinstaluj z panelu programów Avast i sprawdź czy mozesz wejść w tryb awaryjny.

  • Dobra wypowiedź 1
Ingaa
komentarz
komentarz

nie za bardzo wiem jak odinstalować te programy bo nie moge otworzyć ani folderu komputer, ani panelu sterowania

Zayfi
komentarz
komentarz

nie za bardzo wiem jak odinstalować te programy bo nie moge otworzyć ani folderu komputer, ani panelu sterowania

 

 

zaraz zdejmiemy blokadę.

 

uruchom OTL i w oknie Własne opcje skanowani/ skrypt wklej:

:OTL
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\ComboFix\catchme.sys -- (catchme)
O3 - HKU\S-1-5-21-464783470-1234534563-3508300962-1000\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {21FA44EF-376D-4D53-9B0F-8A89D3229068} - No CLSID value found.
O3 - HKU\S-1-5-21-464783470-1234534563-3508300962-1000\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {2A92A93F-42E3-42CC-8115-0D620B9B6413} - No CLSID value found.
O3 - HKU\S-1-5-21-464783470-1234534563-3508300962-1000\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {37483B40-C254-4A72-BDA4-22EE90182C1E} - No CLSID value found.
O6 - HKLM\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Restrictions present
O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoResolveTrack = 1
O7 - HKU\.DEFAULT\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel present
O7 - HKU\S-1-5-18\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel present
O7 - HKU\S-1-5-19\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel present
O7 - HKU\S-1-5-20\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel present
O7 - HKU\S-1-5-21-464783470-1234534563-3508300962-1000\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel present

:Commands
[emptytemp]

Kliknij w Wykonaj skrypt.

 

 

Po restarcie powinnaś już odinstalować programy i wykonać kolejne czynnośći.

Ingaa
komentarz
komentarz

zrobiła tak, ale nadal nie moge otworzyc panelu sterowania . da się jakoś inaczej odinstalować te prgramy niż przez panel sterowania?

Zayfi
komentarz
komentarz

zrób nowy skan OTL, bo coś nie wierze że zostały usuniete zabezpieczenia z rejestru

Ingaa
komentarz
komentarz

nowy OTL

Zayfi
komentarz
komentarz

Jednak wykonałaś skrypt. Skoro nie możesz otworzyć panelu sterowania spróbuj w taki sposób

 

Uruchom Menedźera zadań > z menu Plik > nowe zadanie i wklej komendę

 

C:\Windows\System32\control.exe

Ingaa
komentarz
komentarz

wkleiłam ta komendę i otworzył sie folder, znaczy nie otworzyl właśnie bo od razu wyświetlił sie komunikat- program explorator windows przestał działać

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

wejdź do folderu instalacyjnego Avasta

 

C:\Program Files\Alwil Software\Avast5\AvastUI.exe

 

uruchom instalator Avasta > powinna sie pojawić opcja deinstalacji programu

 

jeśli nie możesz odinstalować Avasta lub nie potrafisz to dla testu założ drugie konto z uprawnieniami administratora i sprawdź czy wszystko działa.

Ingaa
komentarz
komentarz

a co mam robić jak już odinstaluję?

Zayfi
komentarz
komentarz

Jak się uda odinstalować to sprawdź czy mozesz przeglądać foldery.

Jeśli nie to utwórz nowe konto o uprawnieniach administratora i sprawdź na drugim koncie.

Ingaa
komentarz
komentarz

wróce do tematu potem bo teraz jestem na wakacjach i nie mam kiedy się tym zajomować, w każdym razie dzieki za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.