x-kom hosting

Obudowa na napęd DVD

Czit3r
utworzono
utworzono

Otrzymałem ostatnimi czasy jednostkę centralną. Brakuje w niej napędu optycznego, co jest pewnym dyskomfortem. Wpadłem na pomysł wykręcenia dvd-romu ze starego komputera i włożenie go w jakąś obudowę. I tu zaczyna się problem, gdyż internet nie potrafi mi pomóc w poszukiwaniu owej obudowy. Czy nikt nie produkuje obudowy zamieniającej stary napęd w napęd zewnętrzny?

Grot
komentarz
komentarz (edytowane)

Może mniej estetyczne, ale powinno pomóc: http://allegro.pl/066-adapter-usb-to-ide-ata-sata-3-5-2-5-dysk-i3422164324.html

Ostrzegam jednak że jako zewnętrzna nagrywarka może nie bootować z niej płyt, oraz nie gwarantuję że będzie działać. Sam z czegoś takiego korzystam na stałe i przyznam że działa i bootuje, ale instalacja Windows XP jest średnio przyjemna z powodu że instalator ładuje chyba sterowniki USB 1.1 które są wolne ;).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.