x-kom hosting

Podkręcanie 7300gt

master11
utworzono
utworzono

Witam.

Więc posiadam kartę Geforce 7300GT 256MB Leadtek.

parametry:

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,37285/

jak widzicie taktowanie rdzenia wynosi 400 MHz a pamięci 700 MHz.

używając programu "Power Strip" w profilach wydajności pisze że taktowanie rdzenia wynosi 400 MHz a pamięci tylko 350MHz.

Pytania:

1. Dlaczego tylko 350MHz. Wiem że to może być wina sprzętu jakiego posiadam. Płyta główna Asusa na socket A z athlonem Xp 2200+. Czy sądzicie że tak właśnie może być? Czy jest jakiś inny powód. Jak tak to oczywiście proszę o podanie.

2. Czy mogę podkręcić tą kartę bez obawy spalenia przy takim sprzęcie. Jak widzicie na w linku który podałem wcześniej karta posiada chłodzenie Zalmana. Nie jest ono dość obszerne lecz lepsze niż w 7600GS gigabyte'a. Dodam jeszcze że 2 dni temu wymieniłem zasilacz na chiefteca 400W. Także mam zapas mocy. I czy mogę podkręcić ją w programie "Power Strip"?

3. Czy skoro mój PC używa tylko 350MHz taktowania pamięci z 700MHz czy to znaczy że mogę podkręcić je bez zbędnego wysiłku karty co wiąże się oczywiście z podniesieniem temperatury.

Oczekuje profesjonalnej odpowiedzi :) Z góry dziękuje uprzejmie.

danielmaxer
komentarz
komentarz

z tego co mi wiadomo to to 350mhz sie mnoży przez 2 czyli jak podkręcisz pamięci do 400mhz to rzeczywiście masz 800mhz

webber
komentarz
komentarz

1. Jeśli się nie mylę, 350MHz to taktowanie rzeczywiste a 700MHz to taktowanie efektywne, wszystko jest w porządku.

2. Jak wiesz jak się zabrać za podkręcanie to raczej nie ma większych przeciwwskazań, power strip jest jak najbardziej ok.

3. Przeczytaj pkt 1 ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.