x-kom hosting

Stworzenie Pliku Ale Brak Uprawnień

Los_Emilos
utworzono
utworzono

Chciałem dodać plik do cd /etc/ppp/peers ale nie mogę. Naciskając prawy przycisk, menu w którym mogę dodawać pliki, jest nie aktywne. Co mogę zrobić?

olej3232
komentarz
komentarz

Nie możesz tworzyć plików nigdzie poza katalogiem domowym. Musisz przelogować się na root-a

Polecenie cd /etc/ppp/peers otwiera folder /etc/ppp/peers. Nie wiem jakiego edytora używasz ani jaką dystrybucję Linux-a masz.

Jeśli chcesz stworzyć plik, musisz:

su - (po tym poleceniu podajesz hasło root-a)

nano /etc/ppp/peers

lub

vim /etc/ppp/peers

nano oraz vim to edytory tekstowe

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Mam Ubuntu 7.10 Gnome. Poprobuje z tym.

olej3232
komentarz
komentarz

Napisz czy działa, jak nie, to będziemy kombinować inaczej.

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Uruchomiłem ale niestety zapomniałem/nie pamiętam co wpisałem jako hasło root'a wiec będe musiał jeszcze raz zainstalować Ubuntu. Oczywiście dla mnie jest to mały problem bo nie lobię korzystać z konsol i poleceń tekstowych ale nie mam wyboru. Wszystko jest związane z tym tematem http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=29585. Tam jest napisane że tego nie rozumiem ale już się jakoś pokapałem bo wydawało się to trudne strasznie na pierwszy rzut oka.

EDIT: Dałem sobie spokój z Ubuntu, w święta się pobawię czyli temat do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.