x-kom hosting

Plamki Na Panelu Lcd, Czym Usunąć ?

malcolm87
utworzono
utworzono

monitor LG L1919S

pojawiło się kilka malutkich, jasnych plamek na panelu lcd, prawdopodobnie ochlapałem monitor niechcący mlekiem i powstały takie zaschnięte małe kropeczki, ściereczką nie mogę tego usunąć, ponieważ już trochę przylgnęło

jaki jest najlepszy sposób na usunięcie takich plamek ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Są specjalne środki do czyszczenia ekranów LCD, powinno pomóc. Musiałbyś spytać w sklepie komputerowym.

mat159
komentarz
komentarz

Moze troche bardziej wilgotna scierka, przytrzymac w miejscu az "plamka" sie zwilzy. Ewentualnie odrobina spirytusu/acetonu.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Byle by nie przegiąć z tym spirytusem/acetonem, LCD nie mają powierzchni szklanej jak monitory CRT.

mat159
komentarz
komentarz

Ja nie mowie o duzej ilosci, ot chocby nasaczony nimi wacik ;)

malcolm87
komentarz
komentarz

a jak się czyści taki monitor na mokro/wilgotno to może być włączony ?

może głupie pytanie, ale pytam, ponieważ, nie wiem czy będę widział wszystkie te plamki, gdy będzie wyłączony, no i nie mam doświadczenia w czyszczeniu lcd, to będzie mój pierwszy raz :D

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja zwsze czyszcze zwilżoną sciereczką, potem druga na sucho i jest ok. Monitor może być włączony podczas czyszczenia.

rafidoc
komentarz
komentarz

Przetrzyj wilgotna szmatką na wyłączonym monitorze a póżniej wypoleruj suchą np. do polerowania samochodu. Spirytusu nie używaj bo potrafi rozpuścić plastik.

Gość
komentarz
komentarz

Najlepiej idz do sklepu i kup specjalne ściereczki :P Kosztują około 10zł za 100sztuk, wystarczą Ci na dłuuuugo (ja je mam już ponad rok :P)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.