x-kom hosting

Błąd Z Włączeniem Windowsa 98 !

piotrekskubi
utworzono
utworzono

yo! mam problem z windows 98 , gdy włanczam kompa to mi sie pokazuje że dysk twardy nie jest podłączony

help!

pomóżcie

Kamix
komentarz
komentarz

To chyba jeszcze BIOS ci pokazuje, że dysk nie jest podłączony, bo jak bez dysku załadujesz system :P ?

Może po prostu dysk poszedł do piachu, sprawdz na innym kompie.

dudeck
komentarz
komentarz

Poruszaj taśmą. Sprawdź czy jest dobrze podłączony.

  • 1 miesiąc później...
wojbalus
komentarz
komentarz

Yo! To zrób tak:

Wejdź do biosu (najczęściej Delete, zależy jaką masz płytę główną). Jak nie wiesz co i jak to trzymaj cały czas klawisz delete od czasu włączenia kompa i powinno wejść. Jak ci się uda to pojawi się niebieski ekran. I teraz to już zależy od biosu. Jak u kolegów byłem to najczęściej druga opcja czyli Advanced bios features czy jakąś tak to opcja w której można zmienić kolejność dysków. Wejdź w nią, i sprawdź czy w sekcji FIRST BOOT jest HDD a nie CDROM. Jako SECOND ustaw najlepiej CDROM a third daj na DISABLED. Naciśnij ESC i wybierz SAVE End Close potwierdź literką Y i sprawdź teraz.

Jeśli udało ci się (wiem że na pewno te dane są mogą się trochę róznić bo są różne biosy) to powinno działać. Jak nie działa to tak jak powiedział Kamil1994 sprawdź na innym kompie. Jak dalej nie działa no to dysk na złom. Szkoda że nie napisałeś ile ma ten dysk, to by ułatwiło sprawę :) dyski nie są wieczne. Pozdro!

//złotoko popatrz na datę!

//nie odkopuj trupów

//vocativus

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.