x-kom hosting

[Rozwiazany]podział Dysku Na Partycje.

Los_Emilos
utworzono
utworzono

Chciałbym zainstalować sobie Linuksa na swoim komputerze ale już posiadam na nim WinXP i nie chcąc stracić tego chciałbym podzielić jedną z partycji i ją potem sformatować pod Linuksa ale mam problem ponieważ nie wiem na jaki system plików oraz jakiego programu mogę użyć. Chodzi oczywiście o Ubuntu 7.10.

Kamix
komentarz
komentarz

Możesz zmniejszyć tą partycje podczas instalowania Linuksa jego programem do partcjonowania.

A jeżeli chcesz teraz to:

No to tak partycję / najlepiej zrobić w ext3 i do tego jeszcze będzie potrzebna partycja SWAP (partycja wymiany).

olej3232
komentarz
komentarz

Jeśli chcesz to zrobić teraz użyj programu partition magic , o ile dobrze pamiętam wersja shareware ma możliwość wprowadzenia tylko jednej zmiany, więc będziesz musiał zmniejszyć partycję z Windowsem, zapisać zmiany na dysku, a następnie utworzyć nową.

Moim zdaniem, najlepiej zmniejszyć starą i zostawić wolne miejsce, reszte robić Linux-owym programem.

Los_Emilos
komentarz
komentarz

Zrobiłem programem w linuksie ale niestety coś zwaliłem z partycją z grami i straciłem 30GB danych, szkoda tylko sawey do roma:total war.

  • 3 tygodnie później...
Xilomion
komentarz
komentarz

A jest jakiś inne program? BO neichciałbym stracić danych.

Zarov
komentarz
komentarz

Partition Magic jest najlepszy, zreszta nie wazne jakiego sie uzyje, wazne jak sie to zrobi.

Xilomion
komentarz
komentarz

Ale partition magic jest ok, da sie wszystko zrobić, ale bez pełnej wersji on tego nie wykona. Czy zansz ajkiś inny.

Kamix
komentarz
komentarz

Ja już tyle razy pisałem, że szybciej i prościej to zrobisz tym w instalatorze Linuksa :/

localh0st
komentarz
komentarz

Z tego co wiem, to w instalatorze Linuksa nie możesz przesunąć danych, utworzyć nowej partycji (z istniejącej) bez jej formatowania i usuwania. Tak też stracisz z niej dane. Jedyne co to możesz, naszykować partycję ok. 10GB na stratę, a później w instalatorze ją sformatować, i przepartycjonować na partycje Linuksowe.

Kamix
komentarz
komentarz
Z tego co wiem, to w instalatorze Linuksa nie możesz przesunąć danych, utworzyć nowej partycji (z istniejącej) bez jej formatowania i usuwania

Niewiem jak w innych distro, ale w SuSE da się partycje zmniejszyć :)

Xilomion
komentarz
komentarz

Ale u mnie instalator od Sus'a się zdymał. Nie ma takiej opcji, występuje błąd.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.