x-kom hosting

Drukarka Pod Debianem

ciaciama
utworzono
utworzono

Witam!

Mam zainstalowanego Debiana Lenny. NIe działa mi drukarka (HP 1215), chociaż system ją widzi i zapisał na liste drukarek, jednak kiedy chce coś wydrukować i naciskam na przycisk drukowania we Writerze to nic się nie dzieje. Proszę o pomoc!

Kamix
komentarz
komentarz

A stery zainstalowane ? U mnie było tak samo SuSE widział Lexmarka X1170, ale bez sterów nic nie zdziałasz ;)

Do mojej drukarki nie było sterów, ale na forum podpowiedzieli SuSE podpowiedzieli mi żebym zainstalował od Z600 i tak zrobiłem, tyle że skaner itp nie działa, ale przynajmniej drukuje, tyle że wolniej(niewiem czemu).

ciaciama
komentarz
komentarz

Ale w każdej innej dystrybucji ta drukarka działała normalnie. A co do Lexmarków to tych drukarek bez sterowników żaden linux nie widzi.

Kamix
komentarz
komentarz
A co do Lexmarków to tych drukarek bez sterowników żaden linux nie widzi.

Niewiem co masz na myśli mówiąć widzi.

Ja miałem na liście Lexmark x1100 series bez żadnych sterowników, a dopiero po ich zainstalowaniu zaczeła drukować ;)

ciaciama
komentarz
komentarz
Niewiem co masz na myśli mówiąć widzi.

Ja miałem na liście Lexmark x1100 series bez żadnych sterowników, a dopiero po ich zainstalowaniu zaczeła drukować ;)

Miałem na myśli działa :).

localh0st
komentarz
komentarz

W kcontrol (?) skonfiguruj drukarkę. Dodaj ją ręcznie, wybierając model/sterownik samodzielnie. Jeśli nie będzie działał domyślny sterownik, doinstaluj hpjis.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.