x-kom hosting

Problem z napędem DVD-RW

Sopel123
utworzono
utworzono (edytowane)

Mam problem z napędem DVD-RW w laptopie samsung r530. Mianowicie przed formatem wszystko działało jak należy czytało wszystkie płyty nawet te mocno porysowane, ale po formacie przestało czytać jakiekolwiek płyty porysowane nie porysowane orginalne nie oginalne itp.I TO WSZYSTKO PO FORAMCIE!!!!!   Proszę o szybką odp.

 

 

Z góry dzięki

Antagoniss
komentarz
komentarz

Mimo twojego opisu które sugeruje co innego to raczej zużycie sprzętu, proponuje sprawdzić działania napędu pod Ubuntu live.

http://www.ubuntu.com/download/desktop

Escudoo
komentarz
komentarz (edytowane)

A sprawdzałeś czy zainstalowałeś całe oprogramowanie potrzebne do działania tego CD/DVD ? Co do Ubuntu to nie na wszystkich komputerach to live cd się odpala, więc jakbyś miał problemy to po prostu daj znać. Daj ewentualnie screena z menadżera urządzeń, czy wszystko dobrze zainstalowałeś.

Antagoniss
komentarz
komentarz

To znaczy ja polecam wgranie na pendrive'a w tej sytuacji, nie na płytę. No i jak do tej pory nie spotkałem się sytuacją w której nie można by uruchomić ubuntu na PC. Ale nie musi być to koniecznie ubuntu.

Sopel123
komentarz
komentarz (edytowane)

To znaczy gdy wchodzę w menadżer urządzeń i w stacje dysków otwieram.Pisze , że urządzenie działa poprawnie , a gdy daje aktualizuj sterowniki online po chwili wyskakuje 


I na każdym dysku pisze to sam urządzenie działa poprawnie.

Zayfi
komentarz
komentarz

Ale tam masz dwa wirtualne napędy. Spróbuj odinstalować soft do wirtualizacji.

Sopel123
komentarz
komentarz

Sorry ale nie wiem jak to zrobić mógłbyś pomóc ???


Ale tam masz dwa wirtualne napędy. Spróbuj odinstalować soft do wirtualizacji.

Sorry ale nie wiem jak to zrobić mógłbyś pomóc ????

Zayfi
komentarz
komentarz

Instalowałeś Deamon Tools albo inny soft do wirualizacji?

Sopel123
komentarz
komentarz

Tak posiadam deamon Tools

Zayfi
komentarz
komentarz

To odinstaluj testowo i sprawdź czy napęd czyta płyty.

Sopel123
komentarz
komentarz

Niestety nic to nie dało a gdy klikam na stacje dysków w mój komputer wyskakuje

Antagoniss
komentarz
komentarz

To powiedz chociaż czy instalator Windows startuje z napędu DVD-RW.

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

A w trybie awaryjnym działa ?. Sprawdzenie przez próbę odpalenia instalatora Windows też jest dobrym pomysłem. Czy może nagrywarka poszła w las. Chociaż nie wiemy czy autor dokładnie odinstalował wszystkie napędy wirtualne  i wyczyścił pozostałości w systemie pliki i rejestr. Logi by ujawniły tą niedokładnośc a na szybko to sprawdzenie czy w awaryjnym działa.

Escudoo
komentarz
komentarz

A spróbowałeś odczytać coś przez ten napęd w Ubuntu? To pokazałoby jasno, czy problemy występują pod Windowsem czy z nagrywarką. Przeczyść wszystko CCleaner'em jak koledzy mówią, ew spróbuj przeczyścić ten napęd, oczywiście jeżeli nie pomoże awaryjny.

Zayfi
komentarz
komentarz

Dodam tylko jedno - mam ten sam napęd w lapku i jeszcze pół roku temu czytał płyty a teraz nie czyta. Nie jest to dla mnie problem i nie pomogła aktualizacja firmawere napędu.

Warto zwrócić uwage że w lapkach napedy CD są bardzo kiepskiej jakości. Dużo tez zależy od jakości płyty na której są zapisane dane.

  • 5 tygodni później...
Sopel123
komentarz
komentarz

Niestety nie mam instalatora Windowsa ale posiadam instalator  internetu który raz czyta raz nie.


Dodam tylko jedno - mam ten sam napęd w lapku i jeszcze pół roku temu czytał płyty a teraz nie czyta. Nie jest to dla mnie problem i nie pomogła aktualizacja firmawere napędu.

Warto zwrócić uwage że w lapkach napedy CD są bardzo kiepskiej jakości. Dużo tez zależy od jakości płyty na której są zapisane dane.

Niestety nie mam instalatora Windowsa ale posiadam instalator  internetu który raz czyta raz nie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.