x-kom hosting

BSOD nvlddmkm

Shizuka96
utworzono
utworzono (edytowane)

 Witam, nie znam się za bardzo na komputerach, a więc chodzi o to, że od długiego czasu resetuje mi się komputer i pojawia się to co jest w załaczniku, czasem normalnie chodzi, a czasem właśnie nie mogę włączyć systemu. Jeżeli będzie ktoś wiedział o co chodzi to będę wdzięczna, a sama boj się co kolwiek ruszać przy nim.

Youki
komentarz
komentarz

Zacznij od podania pełnej konfiguracji Twojego PC wraz z marką i mocą zasilacza. 

Błąd powodowany jest prawdopodobnie przez sterownik karty graficznej na co wskazuje bluescreen. 

Sprawdż czy posiadasz aktualne sterowniki. :) 

Shizuka96
komentarz
komentarz

Modecom Harry 130W Procesor Intel Celeron D CPU 3.20 HGz Karta graficzna Nvidia Geforce 7600 GS

Zacznij od podania pełnej konfiguracji Twojego PC wraz z marką i mocą zasilacza. 

Błąd powodowany jest prawdopodobnie przez sterownik karty graficznej na co wskazuje bluescreen. 

Sprawdż czy posiadasz aktualne sterowniki. :)

Youki
komentarz
komentarz

OK to sprawdż teraz czy posiadasz aktualne sterowniki do karty graficznej jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś. 

Shizuka96
komentarz
komentarz

Mam aktualne, jakoś nie dawno sprawdzałam właśnie.

Youki
komentarz
komentarz

OK, a będziesz miała możliwość sprawdzić działanie karty graficznej w innym PC u kogoś innego ?

 

Sprawdz jeszcze za pomocą programu HWmonitor jaką temperaturę ma karta graficzna w spoczynku, a jaką w stresie. 

Shizuka96
komentarz
komentarz

No mogę u przyjaciółki, czyli to może być problem z kartą graficzną ? Bo znajomi mi mówili, że to może być to, ja nawet też tak myślałam, ale nie byłam pewna.

Youki
komentarz
komentarz

Sam błąd wskazuje karte graficzną bądż sterownik. 
Ku pewności właśnie dobrze będzie sprawdzić u kogoś czy karta działa stabilnie, czy sypie błędami. :)

Shizuka96
komentarz
komentarz

Dzięki ; ]

Gość
komentarz
komentarz

wywal stery karty graficznej i zainstaluj najnowsze.

Gość
komentarz
komentarz

a ja bym najpierw podmienil zasilacz

Shizuka96
komentarz
komentarz

Czyli to problem karty graficznej czy zasilacza ?

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

No nie wiemy jaki posiadasz zasilacz - odkreć bude i sprawdź

 

 

Modecom Harry 130W

No jeśli to jest twój zasilacz to daj sobie z nim spokój. Bo za chwile nie bedzie kompa.

Shizuka96
komentarz
komentarz

Tak to jest mój.

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

No to teraz obejrzyj wszystkie kondensatory na płycie głownej i karcie graficznej. A nawet jak nie bedzie wybrzyszeń osmoleń i innych niewskazanych osobliwośći zasilacz masz do wymiany i to w trybie natychmiastowym.

 

tu masz poglądowy temat jak wyglądają uszkodzone kondeczki  http://elportal.pl/index.php?module=ContentExpress&func=display&ceid=151

 

dodatkowo zwracam uwage że kilka taki kondenstaorów znajduje się w zasilaczyku i wtedy należy od montować wszystko, rozkrecić obudowe zasilacza i zajrzeć do środka. Przy okazji wyczyść zalegający tam kurz. Kurz należy wyczyśći z całego wnetrza komputerka. I nawet jeśli po tych operacjach bedzie chodził - zasilacz masz do wymiany.

Shizuka96
komentarz
komentarz (edytowane)

No właśnie kiedyś mi się resetował, ale po wyczyszczeniu działał przez jakieś dwa lata, teraz jak znowu coś się zrobiło to wyczyściłam no i nic nie pomogło.

Zayfi
komentarz
komentarz

Wiesz co, prościej i szybciej bedzie jak zrobisz fotki płyty głownej i wymontowanej grafiki. A zasilacz, jak mówie jest do wymiany. Ale daj fotki.

Gość
komentarz
komentarz

zasilacz nie daje odpowiedniej mocy I sypie grafika bledami - w tym przypadku sterownik wysiada, najpierw podmien zasilacz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.