x-kom hosting

Klawisze funkcyjne '' Fn ''

Lepos334
utworzono
utworzono

Witam, posiadam NoteBook Samsung Serii 3 z Windows 8 64bit. Problem jest następujący: Klawisze F1-F12 są przypisane do poszczególnych funkcji (to jest oczywiste), ale problem polega na tym, że gdy np w grze jest potrzebne użycie klawisza F2 u mnie ekran się przyciemnia. Jest to o tyle dziwne, że te klawisze (Np F2) przyciemnia ekran obojętnie czy nacisnę Fn+F2 bądź samo F2. Szukałem już rozwiązania, ale nie pomaga nic w BIOSIE ani Fn+NumLock. Proszę o pomoc, ponieważ problem jest dość irytujący. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

rokko
komentarz
komentarz

Jeśli w grze (programie) istnieje opcja zmiany przypisania klawisza (skrótu) to skorzystaj z takiej opcji. Nie ma sensu wyłączać klawiszy funkcyjnych łatwiej zmienić skrót klawiaturowy w grze, oczywiście o ile to w ogóle jest możliwe - powinno o ile programiści przewidzieli taką funkcjonalność.

Lepos334
komentarz
komentarz

No to już akurat zależy od gry, ale ja juz jestem przyzwyczajony do odświeżania stron (F5), a tu wyłączam touchpad. Chciałbym chociaż wiedzieć czy jest, a jeśli jest taka opcja to jak się to robi, ewentualnie bym później do tego wrócił, ponieważ szczerze mówiąc zbytnio bym nie odczuł braku klawiszy funkcyjnych. Z góry dzięki i pozdrawiam.

rokko
komentarz
komentarz

Standardowo w grę wchodzi Remapping.
Wyjątek stanowi Fn+F... gdzie via BIOS możesz wyłączyć (oczywiście nie we wszystkich kompach).

PS. Sama gra powinna prawidłowo przechwytywać klawisze, także zdefiniowane hotkeys powinno to wymuszać.

Lepos334
komentarz
komentarz

Właśnie doczytałem się, że w BIOSIE można to wyłączyć poprzez Action Key Mode- Disabled, no ale u mnie w BIOSIE nie ma takiego podpunktu, jest inna możliwość? 

rokko
komentarz
komentarz

Hmm...

W tym lapku widzę jeszcze jedną rzecz, mianowicie chodzi o tzw. LOCK KEY, przycisk blokujący Fn+...

Znajduje się on obok przycisku F12.

Na video widzę że jest http://www.youtube.com/watch?v=E8yNxamXvc0

O ile dobrze dojrzałem zwie się Fn Lock.

Sprawdź u siebie czy masz coś takiego.

  • Dobra wypowiedź 1
Lepos334
komentarz
komentarz

Faktycznie :D Ja to chyba jestem ślepy. Wielkie dzięki za pomoc. Wszystko już działa jak należy. 

  • 2 tygodnie później...
wkrolikowski
komentarz
komentarz

No właśnie - w starszych laptopach była sygnalizacja światełkiem, że włączony jest np. NumLock, albo CapsLock i tp a w nowych już tego nie ma i trzeba bardzo uważać co się naciska - też mnie parę razy tak zaskoczyło, tyle, że w innych czynnościach - nim się zorientowałem, to kasowałem te efekty przez restart.

  • 1 rok później...
AstekosPlay
komentarz
komentarz

Ja koło F12 Mam insert . I co zrobić ? W biosie Nie mam action key ? Mam laptopa lenovo windows 8 i dalej nwm co 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.