x-kom hosting

Problem z wczytywaniem Windows'a XP . . .

david1
komentarz
komentarz

Ma 400 Watów .

Escudoo
komentarz
komentarz

No to problemów z mocą nie powinno być, jeżeli uznamy, że zasilacz jest stabilny. To poczekajmy co powiedzą dalej inni forumowicze, którzy móżdżą na problemem :)

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
poczekajmy co powiedzą dalej inni forumowicze, którzy móżdżą na problemem

 

a niewiele powiedzą - trzeba zrobić zmiany i tyle

 

http://www.hotfix.pl/zmiana-trybu-kontrolera-sata-z-ide-na-ahci-w-windows-a379.htm

 

od razu wyjaśniam że w twoim biosie opcja Sata jest ustawiona na Enable taże nie szukaj

 

plus ta instrukcja na chipie nvidia

 

http://expertester.wordpress.com/2008/07/27/how-to-enable-ahci-windows-xp/

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)
od razu wyjaśniam że w twoim biosie opcja Sata jest ustawiona na Enable taże nie szukaj

Raczej w tym przypadku http://www.fotoszok.pl/show.php/1635730_dsc-0010.jpg.html Czyli; ,, Internal Sata Ide Interface" na Enable to jest włączenie interfejsu Ide w Sata. W odwrotnym przypadku jest niemożliwe z wiadomych względów. Domniemam że po kliknięciu na pozycję pojawi się tylko opcja włączenia i wyłączenia chociaż pojawienie się wiecej opcji nie wykluczam ale tak stawiam. Dając na Disabled włacza się sata jako sata a  niektóre pozycje w biosie mogą zniknąć zmienić się albo pojawić nowe. Ciekawe jakie opcje daje; ,, Raid Option Rom" które jest wyłączone Disabled. Czy też tylko włączenie wyłączenie bo czasem  może być potrzebne i tego ustawienie  bo niektóre biosy mają nieraz dziwne ustawienia albo błędy. Autor ma zainstalowane kontrolery IDE czego dowodem jest przedstawiona fotka z menedżer urządzeń i widniejące samo ATA . I uruchomienie systemu jest raczej niemożliwe w trybie sata - sata.  Oczywiście może się przekonać próbować tak robić sugerując się że sata - sata  włączone według interpretacji kolegi i dalsze czynności jak z linka czy mu wyjdzie. Przejście z Ide na SATA z poziomu zainstalowanego systemu różnie wychodzi na poszczególnych płytach głównych nie jest pewnym manewrem chociaż spróbować można. Autor i tak musi z obrazów dyskietek wyciągnąc pliki czy to dołączając z poziomu systemu czy integrując z instalką np. WinImage. Podaję linka opisujące integrację strowników sata z instalatorem i jak za pomocą WinImage wyciągnąc pliki http://walendowski.com/2008/02/06/instalacja-windows-xp-na-dyskach-sata/

Kierunek żeby użyć programów do szukania nowszych sterów jest jakimś pomysłem. Sam kiedyś z korzystałem z takiego programu z dobrym skutkiem ale warunek . Program musi mieć opcję zapisać to co się ściaga nie odrazu instalować żeby zweryfikować czy wersja chipsetu się zgadza. W przeciwnym razie w najlepszym przypadku instalacja nie ruszy albo po instalacji system się nie uruchomi.

Autor ma tyle opisów wyjaśnień wskazówek w tylu postach tematu i tyle się ciągnie. Wątki i pytania się powtarzają co tylko wydłuża ciągnięcie się sprawy. Że temat sprawy uważam na tyle opisany że wystarczy tylko wyciągać właściwe wnioski i stosować się zależnie od rozwoju wydażeń od podjętych kroków jakie się wybierze. Autor chce być informatykiem to ma dobry zaczątek żeby się sprawdzić bo wskazówki są podane ewentualnie można się jeszcze wspomóc informacjami z google. Jak sobie poradził z aktualizacją biosu chyba że nie sam robił. Bo z relacji jak się ciągnie można być zaskoczonym jeśli sam dokonał jak jeszcze z afudos.

Zayfi
komentarz
komentarz
Ciekawe jakie opcje daje; ,, Raid Option Rom" które jest wyłączone Disabled. Czy też tylko włączenie wyłączenie bo czasem  może być potrzebne i tego ustawienie  bo niektóre biosy mają nieraz dziwne ustawienia albo błędy.

 

jest tylko opcja właczenia i wyłaczenia

david1
komentarz
komentarz

To co mam w końcu zrobic , bo naprawdę nie mogę się w tym połapac . Mieliście mi pomóc a nie pisac gadki typu :

 

" Poszukaj wskazówek w poprzednich postach " - Ja nie mam czasu na jakieś zgadywanki , ja chcem czarno na białym np . Zrób to ( ... ) w taki i taki sposób .

Escudoo
komentarz
komentarz

Wiesz co, robisz się bardzo roszczeniowy. Komputer się sam nie naprawi a forumowicze nie są po to, żeby na tacy podać rozwiązanie i jeszcze podziękować za możliwość pomocy. Przeczytaj te posty uważnie a zauważysz, że Zayfi doradził Ci, aby zmienić ustawienia sterownika na sterownik SATA, po tym ustawieniu wejść do Biosu, gdzie z koleji hixman poradził Ci, aby przestawić fukcję Internal Sata Ide Interface na wartość przeciwną, czyli DISABLED. Jeżeli ta operacja się nie uda, możliwe, że będziesz musiał zainstalować na nowo Windowsa XP, ale dodając do niego sterownik SATA. Ja dodałem, że możesz też spróbować zainstalować sterownik ethernetu lub zaktualizować sterownik chipsetu ( nvidia nforce ) za pomocą programu slim drivers. Jeżeli nic z tego się nie powiedzie napisałem, że można wtedy uznać to za problem np. płyty głównej i jej chipsetu, które są za stare do obsługi tej nagrywarki ( tak wywnioskowałem po podróży po paru forach ). Innymi słowy każdy z nas wypowiedział się na ten temat rzucając swoje pomysły, a ja dorzuciłem trochę czasu szukajac po forach, koledzy pewnie też, bo nawet Ci sterowniki podali, więc jakbyś mógł to przestań narzekać.

david1
komentarz
komentarz

Dzięki że mi napisałeś tak jak chciałem , czarno na białym . Spróbuje to wszystko przetestowac i odpisze .

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

Pamiętaj że musisz wziąć pod uwagę uszkodzenie sprzętowe czy jakaś usterka. To integrowanie sterów sata może nic nie dać czy instalacja nowszego chipsetu.

Dobrze jakbyś mógł pożyczyć na czas sprawdzenia nagrywarkę starego typu IDE  co się spaliła  wraz z kablem sygnałowym  (taśma) pożyczyć i sprawdzic czy chodzi. Czy po spaleniu starej nagrywarki i wpięciu ten sam typ jakie będą efekty.  Swoją nagrywarkę nową sata sprawdzić na innym kompie i też pozyczyć inną nagrywarkę sata i sprawdzić na swoim sprzęcie. Kable sygnałowe ta szeroka jako IDE oraz cieńzy kabel sata wymienić one mogą być uszkodzone. Te zalecenia były we wcześniejszych postach i pomimo zapewnień nie ma do teraz potwierdzenia że takie sprawdzenia zrobileś. A te zabiegi sprawdzające nie są raczej trudne że jak pisałeś niektóre sprawy opisy nie ogarniasz. Tylko kwestia żeby mozna było od kogo pożyczyć sprawdzić na swoim sprzęcie a obecną nagrywarkę na innym sprzęcie.

Jak masz na cd jakiegoś linux czy ubuntu albo kolega ma to nie trzabyło by ściągać. Odpalić z cd na Twoim sprzęcie czy taki system ruszy z podpiętą nagrywarką i dyskiem. Czasem uruchamianie takiego systemu daje jakieś sprawdzenie czy sprzętowo jest w porządku. Chociaż nie daje 100 procentowej pewnośi bo zdarza się że Linux , Ubuntu pomimo jakiegoś uszkodzenia uruchamia się i chodzi dobrze. Ale czasem daje jakieś sprawdzenie  w domowych warunkach . Narazie wiemy że na czystych systemach XP i Win 7 bez wgrywania sterów od płyty głównej można uruchanmiać system z dysku z podpiętą nagrywarką i ciekawe czy Linux czy Ubuntu uruchomione z cd też się uruchomi.

Więcej nie piszę bo jak autor przyznaje nie ogarnia jak dużo pisane. Tylko niech sprawdzi narazie z tego co do tej pory opisane.

david1
komentarz
komentarz

Będe się właśnie do kogoś wybierał żeby sprawdzic tą nagrywarkę , pamiętaj że na Win 7 chodzi nawet po zainstalowaniu sterów , tylko sprzęt nie ogarnia systemy . ( jest już stary - " muzeum " )

hixmen
komentarz
komentarz

pamiętaj że na Win 7 chodzi nawet po zainstalowaniu sterów , tylko sprzęt nie ogarnia systemy .
 Ale jakich sterów dokładnie . Bo w Twoim przypadku psuje się po zainstalowaniu chipsetu . A do XP instalują się chipset i ethernet za jednym zamachem. Do WIn 7 nie ma oficjalnych ze strony płyty głównej i chodzi ze sterów z Microsoftu czyli to co system ma w sobie i jakoś chodzą. Ewentualnie z Windows Update ściągnęły się stery między innymi ethernetu. Czasem na sterach od Microsoftu system lepiej chodzi niż na sterach od producenta płyty głównej. Sam doświadczyłem czy znajomi niejednokrotnie z Win 7 i sugestia żebym pamiętał ale co konkretnie. Bo do chipsetu od producenta nie ściągnąłeś do tej płyty do Win 7. Tylko ewentualnie instalowałeś pozostałe stery poza chipsetem. Trzeba konkretnie rozróżniać co  i jak żeby coś można było pisać. Ale mając XP idąc w kierunku nowszych sterów trzeba poszukać w internecie nowszych do chipsetu czyli np. wpisując w google ; Nvidia Nforce 3 250 driver i wyszukać nowsze jak masz aktualnie w systemie. Ewentualnie przez program do sterowników np. SlimDriver czy Easy Driver, z tym że wiąże się przez te programy jakieś ryzyko niepowodzenia chyba że się sprawdzi co dany program ściąga. 

Sprawdzenie przez podmianę jak jest możliwość choćby sprawdzenie nagrywarki na innym kompie nie zaszkodzi. Czy uruchomienie sprawnej nagrywarki starego interfejsu tego typu co się spaliła było by jeszcze lepiej. Bo by sprawdziło czy spaliła się sama nagrywarka czy coś więcej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.