x-kom hosting

Problem z wczytywaniem Windows'a XP . . .

david1
utworzono
utworzono

Witam ! Mam komputer , który ma już około 6 lat . Niewdawno spaliła mi sie stacja dysków więc kupiłem nową , ale po włączeniu komputera ( z Windows'em XP ) zaczął się wczytywac ale po chwili ustał . Gdy odłącze nagrywarke ( LG HL-DT-ST DVDRAM GH24NS95 ) system normalnie się włącza . Dodam że stara nagrywarka była podłączona na taśme , a ta jest na Sata . Jeden z informatyków doradził mi żebym zrobił format całego komputera . Zrobiłem więc tak i postawiłem Windows'a 7 . Wszystko było ok ale trochę się zacinał więc zainstalowałem ponownie XP . Było ok , ale po zainstalowaniu sterowników ( głównie chodzi o te od internetu ) i zrestartowaniu komputera , Windows znowu nie chciał się wczytywac . Po odłączeniu kabla Sata oczywiście chodzi . 

 

                                                               Pomocy ! ! !

 

Specyfikacja komputera :

Płyta główna : Asus K8N-E

Karta Graficzna : Ati Radeon 9550

Ram : 2 GB

Dysk : 80 GB / dzielony na dwie partycje po 40 GB

Nagrywarka : LG HL-DT-ST DVDRAM GH24NS95

 

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Podaj markę i moc zasilacza.

david1
komentarz
komentarz

Mustang 230 V.

 

Ale to chyba i tak bez znaczenia bo na Windows'sie 7 chodzi , a zużywa tyle samo mocy co stara nagrywarka .

hixmen
komentarz
komentarz

Dysk masz na taśmę (ide) czy sata. Czy na tej samej chodziła nagrywarka. Pokaz smart dysku np z hdtune zakładka health czy nie ma błędów komunikacji dających podejrzenie uszkodzenia kabla sygnalowego czy kontrolerów płyty głównej. Podłącz kabel sata od nagrywarki do dalszego gniazda np. sata 5 na płycie głownej i czy dalej problem z uruchamianiem systemu. Zasilacz jak z czarnej listy to przy każdym następnym włączeniu może się inaczej zachowywać i groźba uszkodzenia następnej nagrywarki czy innego podzespołu.

david1
komentarz
komentarz (edytowane)

Dysk też mam na Sata . Aktualnie wszystkie wejścia mam zajęte . A możesz mi wytłumaczyc jak zrobic to co dalej napisałeś , bo     

aż tak się nieznam . ( Chcem zostac informatykiem bo bardzo mnie to kręci ale mam dopiero 14 lat :D )

A da rade może kupic jakąś przejściówke z Sata na Taśme ? 

hixmen
komentarz
komentarz

Znaczenie może mieć czy czasem nie są uszkodzone kable sygnałowe nawet od nagrywarki , uszkodzone kontrolrey na płycie głównej czy same urządzenia. Więc podgląd SMART dysku może jakieś światło rzucić  a w jakim trybie masz kontrolery SATA;  SATA jako SATA\ AHCI  czy SATA w trybie ATA (IDE) i  można  sprawdzić w menedżer urządzeń. A czego na dalsze gniazdo SATA nie będe się rozpisywał bo nie wiadomo jeszcze co jest przyczyną to nie ma co robić mętliku. Czyli dysk z systemem podpięty do sata 0 jak jest czy1. A nagrywarkę do sata dalszego np. 5 i czy  system się uruchomi oraz zapodac SMART dysku.

david1
komentarz
komentarz (edytowane)

Sory , ale dalej nie mam pojęcia o czym ty do mnie mówisz  :blush:

Dysk jest podpięty na Sata 1 ( tak jest napisane na płycie ) a nagrywarka na Sata 2 .

hixmen
komentarz
komentarz

Już pisałem że nie będe pisał o pewnym założeniu jak się nie sprawdzi i robił mętliku. Tylko zrobić zalecenia i sprawdzić chyba że masz tylko dwa gniazda SATA ale i tak  to zapodać SMART od dysku. Co może byc przyczyną to opisałem we wczesniejszym poście tylko że nie wiadomo co konkretnie. Nie odpowiedzialeś w jakim trybie masz aktywne SATA. To może jutro następny etap wyłączam kompa. Chyba że ktoś inny jeszcze będzie siedział przy kompie i pomoże.

david1
komentarz
komentarz

A jak sprawdzic w jakim trybie mam Sata ?

Zayfi
komentarz
komentarz

wepnij nagryware w sata 3 bo widze że masz tam 4 wejścia i zobacz co się dzieje

 

a ten zasilaczyk do wymiany, słabe toto

david1
komentarz
komentarz (edytowane)

Pokaż mi gdzie mam te wejścia bo ja widze u siebie tylko 2 . ( Moja płyta jest zwykła a nie "Deluxe" )

 

A zasilacza nie będe wymieniał bo za około pół roku kupię sobie nowy zestaw .

 

 

Ja mam tylko te :

 

sata_agp_asus.jpg

 

 

A nie te :

 

sata_asus.jpg

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
Asus K8N-E Deluxe
• Socket 754 AMD Athlon 64, HyperTransport 800MHz
• nForce3 250GB
• AGP 8x, 5 PCI, 2xATA133/100, 2xSATA 150 RAID 0,1 (NV RAID)
• 4xSATA 150, Silicon Image Sil 3114 RAID 0,1,10,5
• 3xDDR SDRAM do 2GB pamięci DDR400 i 3GB DDR266/333
• 4xUSB 2.0 na płycie, 4xUSB 2.0 na śledziu
• 2xIEEE 1394 FireWire VT6307
• 8-cio kanałowy dźwięk Realtek ALC850 Audio z SPDIF i wyjściem optycznym
• Gigabit Ethernet 1000Mbps Marvell 88E1111
• ATX format, 305mm x 245mm

Ta płyta?

 

A zasilacza nie będe wymieniał bo za około pół roku kupię sobie nowy zestaw .

 

Nie wymieniaj. Może nie doczekać 6 miesięcy i wtedy zmienisz.

david1
komentarz
komentarz

Nie to jest płyta " Deluxe " . A ja mam zwykłą K8N-E .

hixmen
komentarz
komentarz

W pierwszym swoim poście pisałeś coś że po instalacji sterowników bodajże do ethernetu  i po restarcie wystapił problem z uruchamianiem systemu. Zależy co klinąłes setup exe np w głównym folderze to mogło więcej sterów się zainstalować. Zobacz czy w trybie awaryjnym system się uruchomi. Jeśli tak to może coś ze sterownikami jest nie tak to ściągnąć nowsze jak są. Uszkodzenia np. płyty głównej i kontrolerów czy jeszcze czegoś innego  nie można wykluczać od momentu spalenia nagrywarki. Wtedy sa różne problemy i np. na jednych sterach będzie chodziło a na nowszych czy starszych  nie. Na Windows 7 z tego co piszesz o ile dobrze zrozumiałem chodziło ale że zacinało a na XP nie chce się uruchomić z podpiętą nagrywarką.

david1
komentarz
komentarz

Niestety na awaryjnym też nie idzie . Jest aby ten taki znaczek u góry po lewej , taj jakby była włożona jakaś płyta i stacja dysków próbowała by ją odczytac . Nie zostałem na Windows'ie 7 bo wrzuciłem kilka programików i juz się zacinał .

david1
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok zaraz wstawie .

 

Ale co mam dokladnie wstawic bo wyświetlił mi się jeden tekst w notatniku i trochę go tu jest . (o to chodzi ?)

hixmen
komentarz
komentarz

Jak skanowanie nie wykryje nieprawidłowości. To jak masz zapasowe kable sygnałowe to wykorzystaj do sprawdzenia. A jak dalej problem  podepnij u znajomego swoją nagrywarkę i też na XP czy po restarcie się uruchomi system. Dobrze jak sprżet będzie z tych lat co Twój ale na nowszym nie zaszkodzi . Jak możesz pożycz od kogoś inną nagrywarkę sata nie LG czy będzie dalej problem.

david1
komentarz
komentarz

Nic nie wykryło . Spróbuje więc może u kogoś innego podłaczyc to się wtedy zobaczy .

Zayfi
komentarz
komentarz
Ale co mam dokladnie wstawic bo wyświetlił mi się jeden tekst w notatniku i trochę go tu jest . (o to chodzi ?)

 

No właśnie to. Wrzuć logi na wklej.org

Zayfi
komentarz
komentarz

Uruchom OTL i w oknie własne opcje skanowania skrypt wklej

:OTL
O4 - HKLM..\Run: []  File not found
O4 - HKU\.DEFAULT..\Run: []  File not found
O4 - HKU\S-1-5-18..\Run: []  File not found

:Commands
[emptytemp]

Kliknij w Wykonaj skrypt.

 

 

2. Wejdź do biosu i podaj obrazek jak są skonfigurowane napędy

david1
komentarz
komentarz

Wyskoczyło mi takie coś : 

http://wklej.org/id/1081486/

 

A napędy są tak :

1 Floopy drive

2 Nagrywarka

3 Dysk

 

Nazwy oczywiście są inne.

hixmen
komentarz
komentarz

Jeśli w zakładce BOOT czy jak jest dokładnie u Ciebie w takiej kolejności masz poukładane. To jak masz już zainstalowany system to dysk ustaw na pierwszym miejscu od góry i zapisz ustawienia. Zobaczysz czy w takim ustawieniu dalej będą problemy.

david1
komentarz
komentarz

Niestety , dalej dupa .  :klaps:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.