x-kom hosting

Po złożeniu nowego Pc problem

Zayfi
komentarz
komentarz

jutro wlozymy moj procesor bo na tym prawdopodobnie odpali system i zaktualizujemy bios.

jak to zrobimy damy raport co i jak

 

OK czekam na jutrzejsze wydarzenia. Gdybyście mieli wątpliwości jak aktualizować bios - pisać. Nawet na PW. Za punkt honoru przyjąłem ten temat i musze z Waszą pomocą uruchomić te płytę.

I pamiętajcie nie spieszcie się, jest czas na zwrot niekompatybilnych ramów. Najważniejsze, aby sprzęt chodził bez błędów, aby wszystkie elementy ze sobą współgrały. Moje uwagi na koniec są takie - najpierw aktualizacja bios. jak dalej bedą problemy podmiana ramu. Jak sie odpali na innych kościach wtedy już wiecie co jest przyczyną. Życze powodzenia.

maniakkompa
komentarz
komentarz

ok

sytuacja wygląda tak:

na moim procku sandy bridge z moim dyskiem i starą grafiką z komputera michaela bo nowa nie dawała obrazu(probowalismy na wszystkich slotach) zaktualizowalismy bios

pokazalo ze się zaktaulizowalo prawidlowo

weszlismy do biosu pokazalo wersję 6.0 czyli najnowszą bylo 4,2 chyba (jakos tak)

gdy chcielismy odpalic kompa jeszcze na moim procesorze nie czytalo dysku tzn czytalo ale wyskakiwal komunikat cos o partycji

system się zaczynal ladowac komunikat potem chwile czarny obraz i jakby restart komputera

po zamontowaniu procesora miachaela komputer restartuje się co 5 sekund

następnie na calkowicie moim sprzecie uruchomilismy komputer

wszystko wyglądalo na ok

system sie zaladowal czyli grafika sprawna

Zayfi
komentarz
komentarz

Czy bez dysku autora komp działa?

 

gdy chcielismy odpalic kompa jeszcze na moim procesorze nie czytalo dysku tzn czytalo ale wyskakiwal komunikat cos o partycji

system się zaczynal ladowac komunikat potem chwile czarny obraz i jakby restart komputera

 

Dysk z jego starym system nie odpali. Tu jest konieczna nowa instalacja systemu.

 

Co najwyżej możecie podpiąć dysk do twojego komputera i wykonać skan CrystalDiskInfo albo HD Tune

 

i dać wyniki smart

Gość
komentarz
komentarz

po zamontowaniu procesora miachaela komputer restartuje się co 5 sekund

Może resetuje się bo nie zrobiliście ccmos w końcu inny ten cpu choć dość podobny.

Na razie dajcie sobie spokój z dyskiem a cpu i gpu to priorytet .

Na ramie od patriot odpala?


I czmu piszesz za niego juz nie ma żadnego sprawnego komp?

michael26
komentarz
komentarz

wszystkie części zapakowałem i zwracam do sklepu (mam 10 dni), do saturion.pl i kupię lepsze w esc.pl i niech mi już złożą bo ja mam dość. Wiecie w jakim terminie przeleją mi pieniądze za części? Druga sprawa, na starym Pc mam nadal mocne niebieskie tło i nie ma inych kolorów, wina dysku na pewno to nie jest (sprawdzałem), raczej to wina grafy. Wiecie jak to naprawić? Tak wgl. to dzięki za pomoc, szkoda że się nie udało ;/

Gość
komentarz
komentarz

Może masz żle włożony kabel od monitora jeśli d-sub :cisza:


Piny całe w pł głównej?

michael26
komentarz
komentarz

kabel d sub dobrze włożony :D tak, piny raczej całe. Napisać do nich że wszystko uszkodzone i nie działa jak powinno i oddadzą mi kase, czy oddać bez podania przyczyny w ciągu 10 dni? Jak będzie bezpieczniej, lepiej i szybciej zwrócą kase?


nie da sie przecież źle włożyć kabla d sub

maniakkompa
komentarz
komentarz

napisz ze komputer zepsuty nic niedziala tak jak powinno tak jak ci mowilem

michael26
komentarz
komentarz

chciałbym zobaczyć opinię na ten temat kogoś bardziej doświadczonego ;) Płyta główna najprawdopodobniej jest uszkodzona, a procesor od strony chłodzenia miał od początku dwie malutkie ryski po bokach. Jak o tym napisać? Chciałbym zwrócić wszystkie części

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.