x-kom hosting

Po złożeniu nowego Pc problem

Zayfi
komentarz
komentarz
Moglibyście mi powiedzieć co jest z tym dyskiem jeszcze i jak go naprawić? Gdy próbuję coś zaznaczyć to znika, cały czas jest niebieskie tło na całym monitorze, nie ma praktycznie żadnych innych kolorów, jest tak od startu systemu cały czas do wyłączenia

 

Daj sobie spokój na razie z dyskiem. Zmieniłeś konfiguracje a system pozostał. Zapewne konieczna jest instalacja od nowa. Najpierw zobacz ekran POST - to jest najważniejsze.

michael26
komentarz
komentarz

a co to ekran POST? Zworki nie ma chyba na tej płycie albo ja slepy jestem ;/

Gość
komentarz
komentarz

Opis - Update BIOS for IvyBridge 22nm CPU. Wersja 6.0 Typ AMI BIOS Data publikacji 2012-06-07 Download 7750v60.zip Rozmiar pliku 6.11 MB

Bios musiałby być starszy niż rok ale mozna sprawdzic


Zworka jest koło najniższego kondensatora po prawej stronie przy sata .Złacze jbat1 powino być rozłączone

michael26
komentarz
komentarz

a jak sprawdzić ten bios? Muszę włożyć Sandy Bridge? Co to ekran post?

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
a co to ekran POST?

 

Jezu z kim ja pracuje!? To ekran pierwszy biosu, gdzie widzisz zainstalowany ram ,dyski, procek itd.

 

Zworki nie ma chyba na tej płycie albo ja slepy jestem ;/

 

Chyba jednak niedowidzisz strona 28 manuala > zworka stoi jak byk

michael26
komentarz
komentarz

I ekran POST jest mi potrzebny do sprawdzenia dysku czy nowego kompa? Na nowym PC po podpięciu monitora nic się nie wyświetla więc nie sprawdzę


jeśli do sprawdzenia dysku to co z niego spisać?


Do sprawdzenia wersji biosu muszę włożyć Sandy Bridge? Załątwić procka Sandy bridge za jakieś 10min?

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
I ekran POST jest mi potrzebny do sprawdzenia dysku czy nowego kompa?

 

Myśl troche jak byś zobaczył POST to znaczy że grafa działa i przekazuje obraz na monitor. Najwyżej po ekranie post, kiedy następuje boot systemu wywaliło by bsoda.

 

Podmień procesor i jak możesz inny ram.

hixmen
komentarz
komentarz

Ekran POST a w zasadzie ekrany to pojawiające się obrazy po włączeniu komputera zmieniające się i na każdym z nich jest jakaś informacja. Jeśli tego nie widać to nie wiem czy sobie poradzisz żeby wersje biosu z aktualizować z poziomu biosu np. jak jest taka możliwość.

michael26
komentarz
komentarz

procka i ram podmienię za jakieś 30min i napiszę co i jak


a pomożecie jeszcze z tym biosem? Załóżmy że ściągnąłem, włożyłem sandy bridge i jest obraz na monitorze, komp się włączył. Co dalej?

hixmen
komentarz
komentarz

A co do cmos to nie ma chyba zworki tylko same dwa piny prawy dolny róg. Zworki nie ma nie powinno być  bo jej obecność powoduje że cały czas resetują się ustawienia i niebezpieczne na włączonym kompie. Przy trzech pinach jest zworka i wtedy przestawia się na kilka sekund i z powrotem do właściwego położenia trzymające ustawienia. A u Ciebie są dwa piny z instrukcji widać.

michael26
komentarz
komentarz

tak, właśnie są 2 piny i nie ma zworki, czyli się nie zresetuje w ten sposób, tak? a pomożecie jeszcze z tym biosem? Załóżmy że ściągnąłem, włożyłem sandy bridge i jest obraz na monitorze, komp się włączył. Co dalej?

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
A co do cmos to nie ma chyba zworki tylko same dwa piny prawy dolny róg. Zworki nie ma nie powinno być  bo jej obecność powoduje że cały czas resetują się ustawienia i niebezpieczne na włączonym kompie. Przy trzech pinach jest zworka i wtedy przestawia się na kilka sekund i z powrotem do właściwego położenia trzymające ustawienia. A u Ciebie są dwa piny z instrukcji widać.

 

[attachment=25290:cmos.jpg]

 

zworki jako takiej nie ma. trzeba ją założyć do resetu. Lub zewrzec jak mówiłeś. I to nie ma być na kilka sekund tylko na conajmniej 5 minut. Zasilanie wcześniej odłączone. Ale robił to z baterią i g...no dało.

 

czekajmy na ten procek i ram.

michael26
komentarz
komentarz

podpiąłem i7 2700k i ram kingstone 1600mhz i monitor podpiąłem do mobo. Obraz jest i wyśwela się to: 
is not recognized as an internal or external command operable program or batch file co robić?

Gość
komentarz
komentarz

podpiąłem i7 2700k i ram kingstone 1600mhz i monitor podpiąłem do mobo

Za dużo zmiennych tak nigdy nie dojdziesz co nie ok. Na raz 1 rzecz sprawdzaj .Od cpu

michael26
komentarz
komentarz

a przed tym pisze  Current running mode 1.1.2, 

Zayfi
komentarz
komentarz
is not recognized as an internal or external command operable program or batch file

 

stary dysk jest podpięty?

michael26
komentarz
komentarz

tak, do biosu mogę wejść tylko i wyłącznie kiedy zmenię ram (na patriot i kingstone działa tylko trzeba po prostu zmienić). Po wejściu do biosu i wyjściu pokazuje się: Reboot and Select proper boot devide or insert boot media in sellected boot device and press. Wersja biosu jest z 27 lutego 2012 więc napewno nie zaktualizowana do ivy, aczkolwiek wszystko robię teraz na sandy. Cały czas podpięty jest tylko dysk

Gość
komentarz
komentarz

To zaktualizuj do najnowszego . Chyba te płyty musiały gdzieś długo przeleżeć

michael26
komentarz
komentarz

ok, tylko jak to dokładnie zrobić? Ściągnąć ten bios z linka co ktoś dał wyżej i co potem?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie ten tylko najnowszy bo tam cos było że najnowsze wprowadzają cos z ramem więc jak zrobic to odrazu do tega .

Poszukaj opcji flashbios cos takiego powinno być  bios i wgraj z pendrive np.

maniakkompa
komentarz
komentarz (edytowane)

napiszę za kolege

podpinając dysk w moim kompie jako drugi

pierwszy startowy byl moj

system się nie uruchamial

wgl system sie ladował i w roznych momentach zaczynal od nowa ladowanie

stary komp się zepsul wiec kolega nie ma jak odpisac

nagle się wylaczyl i koniec.trup ale zajmujmy się nowym pc

 

od nowa postawilismy system poprzez moj komputer

u mnie dzialalo

system ruszyl

michael26 dzwonil i powiedział ze u niego nie dziala

zainstalowany system to oryginalny win 7 64 bit

pozdrawiam

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

zainstalowany system to oryginalny win 7 64 bit

bo wpadlismy na pomysl ze jesli zainstalujemy system na sprawnym kompie to moze i tu zadziała

u mnie system po formacie urucholmilismy

 

A bios został zaktualizowany? Bo tego nie wiemy.

 

Zaraz zaraz > zainstlowaliście system na innej konfiguracji i myśleliście że zabangla? Na litość boską, najpierw należy wyjaśnić do końca kwestię biosu. POtem instalacja systemu na sprawnej płycie. Już teraz widać że nie lubi pamięci które kupił.

maniakkompa
komentarz
komentarz

komputer załacza się na parę sekund i restart


dodam ze komputer po formacie zostal uruchomiony na swoich czesciach

przed formatem odpalal się ale byly problemy podane wyzej przez michaela26

wtedy siedzial tam moj procesor i7 2700k

czy to moze byc uszkodzony zasilacz czy jednak aktualizacja biosu zalatwi sprawę?

jak sądzicie?

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
komputer załacza się na parę sekund i restart

 

maniak > podziwiam Waszą determinację ale najpierw bios potem sprawdzenie kości Ram (tu przewiduję klęskę) a dopiero potem, na samy końcu instalka systemu. I nie wróże dobrze. Bo nie jestem od wróżenia. Jak kostki nie grają, trzeba zwrócić i wymienić na inne. Np. takie jakie dałeś do podmiany. Sprawdzić w specyfikacj,i co zaleca producent odnośnie Ram/ Przecież ja nie biore tych informacji z powietrza. Tylko za Was ściągam instrukcje, pliki kompatybilnych procków i biosu. Macie do jasnej cholery rozwiązać problem sami :cisza:

 

Tyle już wiecie. Wiecie dokładnie gdzie jest problem. Płyta jest sprawna. jak nie jest to daje głowe pod topór. Działajcie na spokojnie i wszystko się uda.

maniakkompa
komentarz
komentarz

jutro wlozymy moj procesor bo na tym prawdopodobnie odpali system i zaktualizujemy bios.

jak to zrobimy damy raport co i jak :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.