x-kom hosting

Po złożeniu nowego Pc problem

michael26
komentarz
komentarz

włączyłem kompa bez ramu i speaker nie pika ;/

Gość
komentarz
komentarz

Ram jaki masz?

Nie pogiełeś pinów  przy montażu ?

clipboard01232.jpg

f791525
komentarz
komentarz

Sciągam manuala zobacze jak z tym głośniczkiem.


A kartę masz pod PCI-E 1 czy PCI-E 2

f791525
komentarz
komentarz

Mówisz, że płyta nie ma zintegrowanej grafiki, a wg. specyfikacji producenta posiada też integrusa


A jak włączysz kompa to diody na klawiaturze się zapalają? i mycha tez?

michael26
komentarz
komentarz

ale procek i5 3350P nie ma ;)

f791525
komentarz
komentarz

No tak :D 

Co z tymi diodami na klawiaturze i z myszką?

Gość
komentarz
komentarz

Masz 2 zasilacz aby sprawdzić?

dysk wd blue ze starego kompa ( teraz znowu przełożyłem ten dysk do starego kompa żeby tu napisać i cały obraz na monitorze mam zabarwiony na niebiesko jeśli to ważne i jak chce kliknąć lub zaznaczyć coś to to znika, wcześniej tego nie było. Proszę o szybką pomoc. Z góry wielkie dzięki ! :)

Dysk który podłączałeś pod nowy jest teraz uszkodzony tj przynajmniej soft na nim?

michael26
komentarz
komentarz

Hal- bardzo możliwe że go jakoś uszkodziłem ponieważ ten problem co cytowałeś cały czas jest. Co mi radzisz?


aczkolwiek bez dysku też nie ma obrazu

Gość
komentarz
komentarz

Jak masz zasilacz to sprawdz na innym ?

Jeśli dalej nic a piny proste  to prawdopodobnie uszkodzona płyta głowna lub jakiś element nie kompatybilny np ram lub grafa .

Jeśli masz 2 karte pcie to też sprawdz i na obu pci-e

michael26
komentarz
komentarz

Mam 1 zasilacz z czanej listy na którym właśnie teraz pisze i ten thermaltake, chyba że tym zajmiemy się później a teraz zrobimy tak żeby monitor wyświetlał jakikolwiek obraz z nowego kompa?

Gość
komentarz
komentarz

Mam 1 zasilacz z czanej listy

A masz 2 grafe pcie?


Sprawdzałeś na 2 złączu pcie?

michael26
komentarz
komentarz

sprawdzałem na drugim złączu- nic nie dało, inna grafika- nic nie dało. Teraz nawet miałem trudności żeby w starym działał monitor ale to ogarnąłem, co mam robić?

Gość
komentarz
komentarz

inna grafika

A ta inna grafika i zasilacz no name to?

michael26
komentarz
komentarz

ge force 9400gt
zasilacz modecom premium 350

Gość
komentarz
komentarz

Myśle że możesz spróbować podpiąć ten zasilacz i 9400gt po nowy komp i sprawdzić czy się pojawi obraz .

Jeśli nic nie da  płyta główna prawdopodobnie uszkodzona


Zworka ccmos w jakiej pozycji?

michael26
komentarz
komentarz

Kurcze nie mogę znaleźć nigdzie właśnie tej zworki ;/
Na pewno mam ryzykować i podpinać ten zasilacz do nowego kompa?

michael26
komentarz
komentarz

tak


to jak? Mógłbyś mi powiedzieć jeszcze jak naprawić ten dysk? 

Zayfi
komentarz
komentarz

Do jego procka jest potrzebny najnowszy bios. Watpie aby był zainstalowany. Szukaj innego proca wg specyfikacji

Gość
komentarz
komentarz

Na pudełku od asrocka pisze 22nm support .Może sprawdz i msi też takie coś opisuje .Procesory IB są dostępne od dłuższego czasu i dziwne było by jak by nie miał tego biosu .

Chyba że jakiś leżak magazynowy

michael26
komentarz
komentarz

na pudle nie ma nic o 22nm/IB ;/ 


a nawet jak ma stary bios to nie powinien jakichs napisów czy czegoś wyświetlac? 

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
Procesory IB są dostępne od dłuższego czasu i dziwne było by jak by nie miał tego biosu .

 

Nic nie jest dziwne. Wentyle pracują. Rzadko kiedy płyta ma najnowszy bios. Co szkodzi zabrać kompa do serwisu i poprosić o instalację innego proca? Jak odpali zaktualizują bios i zamontuje swój. Chyba, że ma kogoś, kto posiada procesor obsługiwany przez najniższe wersje. Nie bardzo chce mi się wierzyć że płyta jest uwalona.

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

O ile pamięć mnie nie myli to zobacz w manualu i prawy dolny róg masz cmos i są dwa piny nie trzy . Jak są zwarte to jest czyszczenie pamięci bez zwarcia praca z ustawieniami. Jak nie ma zworki bo z nią wtedy czyści cały czas to zwiera się śrubokrętem na wyłączonym kompie żeby nie uszkodzić płyty głównej na ileś sekund. Mogę się mylić jak jest dokładnie u Ciebie ale kiedyś miałem indtrukcje MSI i tyle pamiętam.  Wyjęcie baterii też na wyłączonym kompie  z sieci  resetuje ustawienia ale z tego co piszesz robiłeś już tylko czy na wyłączonym no i coś pomogło że wiatraki obracają się. 

michael26
komentarz
komentarz (edytowane)

wiecie co? W takim razie jutro rano pożyczam od maniaka kompa (może ktoś zna :E )  i7 2700k i napiszę co i jak. Moglibyście mi powiedzieć co jest z tym dyskiem jeszcze i jak go naprawić? Gdy próbuję coś zaznaczyć to znika, cały czas jest niebieskie tło na całym monitorze, nie ma praktycznie żadnych innych kolorów, jest tak od startu systemu cały czas do wyłączenia

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.