x-kom hosting

Po złożeniu nowego Pc problem

michael26
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Przed chwilą złożyłem kompa i coś nie tak. Po wciśnięciu power troche sie urochamia (wentylatory na grafie i procku i w budzie kręcą się przez 2 sekundy) po czym sam się wyłącza i włącza co 5 sekund na ok 1,2 sekundy cały czas tak jest. Proszę o szybką pomoc:
i5 3350P
msi z68 g43 g3
thermaltake modular se 530
gladius m40
dysk wd blue ze starego kompa ( teraz znowu przełożyłem ten dysk do starego kompa żeby tu napisać i cały obraz na monitorze mam zabarwiony na niebiesko jeśli to ważne i jak chce kliknąć lub zaznaczyć coś to to znika, wcześniej tego nie było. Proszę o szybką pomoc. Z góry wielkie dzięki ! :)


grafika Asus gtx 660Ti. Podpiąłem do niej 2 gniazda z zasiłki po 6 pin(PCI)

Youki
komentarz
komentarz

Wszystko dobrze złożyłeś oraz podpiąłeś? 

Restartowałeś BIOS ?

  • Dobra wypowiedź 1
michael26
komentarz
komentarz

Nie restartowałem biosu. Wg. mnie wszystko dobrze podpiąłem


to wyjąć baterie biosu i włożyć z powrotem?


?


nic nie robiłem w biosie to zrestartowanie go coś da?

Youki
komentarz
komentarz

Spróbować możesz .

 

Wiesz może czy dostałeś płyte główną z najnowszą wesją BIOS-u ?

michael26
komentarz
komentarz

a jak to nic nie da to co zrobić? już próbuje


wyjąłem na kilka sekund i włożyłem, nic nie dało :(


cały czas włącza się na sekunde i wyłącza, potem co 5 sekund sam się włącza (nie wciskam nic) na sekunde i wyłącza , pomóżcie :(

Langusz
komentarz
komentarz

Nic dziwnego, bios sie nie zresetuje w kilka sekund. Poczekaj kilkanaście minut

michael26
komentarz
komentarz

ok,to wyjąłem znowy i włoże za 7 minut. Nie wiem czy mam najnowszą wersję biosu, ponieważ w sklepie gdzie kupowałem (saturion.pl) nie wiedzieli


no i nie podpiąłem speakera do mobo bo nie pisze gdzie trzeba ale to chyba nie tego wina

Langusz
komentarz
komentarz

Szukamy tak daleko, a może poprostu podczas składania niewłaściwie włożyłeś PWR i RST i w tym tkwi problem.

Youki
komentarz
komentarz

Ku pewności zresetuj BIOS porzez CMOS. W manualu do płyty głównej powinno pisać co  i jak. 

michael26
komentarz
komentarz

płyta ma w nazwie (g3) to raczej ma zaktualizowany bios do ivy, czy nie koniecznie?


Power i reset włożyłem dobrze, na rst nie ma reakcji

f791525
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdź jeszcze raz wszystkie części Wyjmij karte, ramy i procka, przedmuchaj szyny i złóż ponownie.

 

 

Szukamy tak daleko, a może poprostu podczas składania niewłaściwie włożyłeś PWR i RST i w tym tkwi problem.

Gdyby trak było to po wcisnięciu reseta nic by sie nie działp

michael26
komentarz
komentarz

o CMOS nie ma nic w manualu do mobo

Langusz
komentarz
komentarz

Gdyby trak było to po wcisnięciu reseta nic by sie nie działp

 

I jak napisał sam autor nic sie nie dzieje...

f791525
komentarz
komentarz

Napisano minutę temu f791525, dnia 05 Lip 2013 - 14:45, napisał: Gdyby trak było to po wcisnięciu reseta nic by sie nie działp   I jak napisał sam autor nic sie nie dzieje...

Po wciśnięciu power troche sie urochamia (wentylatory na grafie i procku i w budzie kręcą się przez 2 sekundy) po czym sam się wyłącza i włącza co 5 sekund na ok 1,2 sekundy cały czas tak jest. Proszę o szybką pomoc:

 

;) Więc jednak coś się dzieje

michael26
komentarz
komentarz (edytowane)

Po wyjęciu baterii na 7 min i ponownym włożeniu wentyle na froncie się kręcą (w obudowie) , na procku i grafice i ogólnie można powiedzieć że komputer chodzi, niestety po podłączeniu monitora dioda na monitorze zmienia kolor na sekunde i gaśnie, czyli komp nie wyświetla obrazu, macie jakiś pomysł? W kompie nie ma dysku ale i tak powinien wyświetlać obraz, czy się mylę?

Langusz
komentarz
komentarz

Więc jednak coś się dzieje

 

Wydaje mi się, że power i reset to nie są te same zworki ??  :hm:

Youki
komentarz
komentarz

Podepnij dysk i sprawdż... :)

Monitor podłączyłeś pod płyte główną czy kartę graficzną? 

f791525
komentarz
komentarz

f791525, dnia 05 Lip 2013 - 14:53, napisał: Więc jednak coś się dzieje   Wydaje mi się, że power i reset to nie są te same zworki ?? 

Ja tego nie powiedziałem a nawet nie pomyślałem ;)

Chodzi mi o to, że gdyby podłączył przewód PWR do pinów restart to nic kompletnie by nie reagowało, nawet wentylatory.

Co do braku obrazu, wyjmij ramy i włóż ponownie to samo z kartą graficzną.

michael26
komentarz
komentarz

monitor podłączam pod grafe, ponieważ nie mam zintegrowanej grafiki na procku

f791525
komentarz
komentarz (edytowane)

No to odłącz kartę graficzną i podłącz ponownie to samo z ramami, czasem jak ramy nie współgrają prawdiłowo to nie ma obrazu. Jakbyś miał speaker dobrze podłączony (na pewniaka, że prawidłowo) to policzyłbyć pikania i bys wiedział ;)

michael26
komentarz
komentarz

Ram i grafe wyjąłem i włożyłem, dysk też, nadal nie ma obrazu :( Ramu mam tylko jedną kostke 4gb


speaker podłączyłem i wogóle nie pika, wentylator na boxowym chłodzeniu procesora kręci się po włączeniu na max obrotach przez kilka sekund, potem się uspokaja. Tak więc nie ma obrazu i speaker jest cicho, nie ma żadnego piknięcia

f791525
komentarz
komentarz

Jaki masz do tego zasilacz? karta graficzna na pewno otrzymała odpowiednie  przewody z odpowiednim napięciem? No i czy zasilacz nie jest za słaby do tego

michael26
komentarz
komentarz

co mam zrobić? Grafike i kable od niej wiele razy poodpinałem. Zasilacz w pierwszym poście- Thermaltake modular se 530w, pod grafike podpiąłem dwa kable 6pin (PCI) zasilające 

Zayfi
komentarz
komentarz

Razem z płytą dostałeś instrukcje podłączenia wszystkich podzespołów. Sprawdź jeszcze raz dokładnie.

Jak nie pomoże szukaj kolegi z innym ramem celem podmiany.

f791525
komentarz
komentarz (edytowane)

karta ma dwa sześciopinowe złącza, nie wiem tylko czy potrzebne jest podłaczenie obu :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.