x-kom hosting

Zakup domeny - kilka pytań

FrogsterPL
utworzono
utworzono

Dźbry. Prowadzę sobie bloga motoryzacyjnego. Stwierdziłem jakiś czas temu, że jego adres może i brzmi fajnie (przynajmniej dla mnie :P), ale jest jednak relatywnie długi i przez to może być ciężki do zapamiętania, dlatego też planuję zakup domeny, dzięki której oprócz adresu podstawowego, można by odwiedzać bloga wpisując adres ~3 razy krótszy.

No i tu pojawia się kwestia: gdzie dokonać zakupu domeny? Platforma na której mam bloga (Blogger, to ci od adresów .blogspot.com) oferuje możliwość wykupienia domeny za 10$ rocznie. Zerknąłem też jednak na nazwa.pl, na której są jeszcze aktualnie jakieś promocje i np. za domenę z końcówką .com trzeba zapłacić 19,90 zł, poza promocją 29,90 zł, więc też nieźle. Podobnie na przykład .org czy .com.pl.

Sęk w tym, że na "sprawach internetów" się znam tak piąte przez dziesiąte i nie mam pojęcia, czy w zakupie domeny mogą być jakieś haczyki? Wyczytałem już na forum m.in. o kosztach odnawiania domeny... Polecilibyście jakieś konkretne rozwiązanie, konkretne strony gdzie można domenę nabyć? Z góry dzięki za odpowiedzi :)

idomeny
komentarz
komentarz

Witaj

Pierwsze co musisz zrobić to znaleźć dobrą domenę, czyli trochę musisz poszukać wolenej nazwy, wiem, że to jest trudne, gdy większość domen jest już zajętych. Drugi punkt to raczej szukaj domen w końcówce .pl jest chyba najbardziej znana i kojarzona przez zwykłego usera Internetu. Jeżeli chodzi o ceny to rejestracja domeny powinna kosztować nieco ponad 10 zł i oczywiście odnowienie domeny, które nie powinno przekraczać 70 złotych. Jeżeli chesz dowiedzieć się czegoś więcej o domenach to zapraszam Cię na mój blog:)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Szczerze mówiąc, myślałem raczej o końcówkach .com lub .org ;) A co do nazwy, to już wymyśliłem i posprawdzałem, czy wolna.

idomeny
komentarz
komentarz

można też wybrać nazwę domeny z kilkoma końcówkami ;)  jeżeli są wolne. To jak będzie nowa domena pochwal się serwisem ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Serwisem to się mogę już teraz pochwalić... link w podpisie, pierwszy z lewej. ;)

idomeny
komentarz
komentarz

Byłem, zobaczyłem...oj piękne auta :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Zerknąłem na kilka serwisów i najbardziej interesująca mnie domena .com wygląda następująco:

najtanszedomeny.pl - rejestracja 35 zł, odnowienie 35 zł
home.pl - rejestracja 29 zł, odnowienie 73 zł
nazwa.pl - rejestracja 29,90 zł, odnowienie 60 zł
1and1.pl - pierwszy rok 9,90 zł, odnowienie 49,90 zł
superhost.pl - pierwszy rok w promocji 0 zł, odnowienie 49 zł

Chyba wszystkie ceny są netto. Patrząc na te ceny, najbardziej skłaniam się ku najtanszedomeny.pl i superhost.pl, ewentualnie także 1and1.pl (choćby dlatego, że kojarzę ich reklamy z prasy komputerowej).

 

Któryś z tych serwisów polecacie, czy to w sumie obojętne już?

Edytowane przez FrogsterPL
idomeny
komentarz
komentarz

Dokładnie, sprytne firmy podają netto ;) ja proponuje Ci byś sprawdził jeszcze takie firmy jak aftermarket.pl, premium.pl czy ovh.pl to rejestratorzy u których mam domeny i nie narzekam i oczywiście ceny rejestracji i odnowienia domen są bardzo korzystne.

  • Dobra wypowiedź 1
FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdziłem strony podane przez Ciebie.

 

aftermarket.pl - rejestracja 34.95 zł, odnowienie 39.95 zł

premium.pl - rejestracja 30 zł, odnowienie 40 zł (odnowienie wygasającej 50 zł)

ovh.pl - na stronie podali tylko jakąś cenę promocyjną, wysłałem im właśnie zapytanie mailem.

 

EDIT:

 

Odpisali mi z ovh.pl:

 

Witam,
Na chwilę obecną obowiązują ceny podane jak a stronie. Nie mamy na
razie informacji o tym czy ceny się zmienią.

 

To jakaś kpina jest -.- I co, zarejestruję domenę u nich, a potem mi dadzą 50% wyższe stawki? Dziękuję, postoję. W chwili obecnej skłaniam się ku najtanszedomeny.pl i aftermarket.pl.

Edytowane przez FrogsterPL
idomeny
komentarz
komentarz

OVH koszt rejestracji domeny domeny .com

koszt rejestracji domeny 23.99

Odnowienie 27,99 PLN

ceny netto.

Domeny .com i tak są tańsze od naszej .pl ;) ciężko spotkać domenę .pl aby ją odnowić za 50 zł brutto.

  • 4 tygodnie później...
FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak pisałem, .pl nie jestem zainteresowany. Zamawiam chyba .com na najtanszedomeny.pl :)


Domena śmiga, [url="http://www.v8-sc.com"]http://www.v8-sc.com[/url] :) Kupiona na najtanszedomeny.pl.

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia. :)

Edytowane przez leggo

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.