x-kom hosting

Częste bluescreeny bez powodu

adamek1124
komentarz
komentarz

Zasilacz nie ma szans, temat był już poruszany.

Tak, radiator przylega bardzo dobrze, 2 razy sprawdzałem

Jest nałożony taki jakkby X na procesorze,

Youki
komentarz
komentarz

I ten X rozprowadziłeś równomiernie czy po prostu tak zostawiłeś ? 

adamek1124
komentarz
komentarz

Poruszałem trochę radiatorem, oprócz tego nic...

Tak w ogóle, wczoraj w OCCT, test się zatrzymał bo pisało, że rdzeń #2 osiągnął temperaturę 85'c. Pomimo to radiator był chłodny.

Gość
komentarz
komentarz

i klasyczne brr w głośnikach.

zmiejsz taktowanie gpu i vram o 50mhz

adamek1124
komentarz
komentarz

zmiejsz taktowanie gpu i vram o 50mhz

 

Dobra, tylko jak?

Youki
komentarz
komentarz

Jakimś programem typu Sapphire Trixx :) 

adamek1124
komentarz
komentarz

Postaram się to dzisiaj zrobić. Dzisiaj wystąpił też kolejny problem. Komputer się freeznął, usłyszałem trzask (w głośnikach) i później ciagly pisk w głośnikach. Co takowy pisk oznacza?
Podbijam temat bo chciałbym prosić o jak najszybszą pomoc. Po napisaniu poprzedniego posta doszły 2 wyłączenia komputera (w idle). Tak jakkbym wyłączył przyciskiem Power.

Gość
komentarz
komentarz

Zasilacz: TakeMe 500W (sprawdzane miernikiem, wyrabia)

zmień zasilacz


Tak w ogóle, wczoraj w OCCT, test się zatrzymał bo pisało, że rdzeń #2 osiągnął temperaturę 85'c. Pomimo to radiator był chłodny.

To masz albo zle założony albo czujnik wariuje


Daj screen z occt bo maciej wróżek jest na urlopie .

adamek1124
komentarz
komentarz (edytowane)

Też mam wrażenie, że czujnik wariuje. A i okazało się, że dzisiejsze wyłączenie PC to był kolejny BSOD.

 

Tutaj SS z OCCT:

k7ul.png

 

Screen czysto po odpaleniu PC. W pokoju temperatura 24'c i buda chłodzona dwoma wentylami (przód wsysa, tył wyciąga)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

A chłodzenie jakie?

Resetowałes bios ?

adamek1124
komentarz
komentarz

Boxowe z AMD chłodzonko. BIOS był resetowany, ale musiałem zwiększyć napięcie dla ramu bo producent zaleca 1.65V

Gość
komentarz
komentarz

ale musiałem zwiększyć napięcie dla ramu bo producent zaleca 1.65V

moze daj load defaults setup ,f10 ,yes ;)

adamek1124
komentarz
komentarz (edytowane)

Dałem na default w BIOS'ie, po czym komputer się nie włączył, piknął 1 raz że czyta RAM i później drugi z komunikatem - Enabling of Unleashing Mode Failed. Wyłączyłem więc tą funkcję i włączył się. No i wczoraj miałem jeszcze reseta (wydaje mi się, że te resety to bsody są. zaraz pobiore Bluescreenview)

 

Przed chwilą znowu miałem bsoda, bez nazwy, wyglądał jak reset.

 

+ dziwna sprawa, OCCT pokazuje mi dzisiaj 20 st. w idle

ub7h.png

adamek1124
komentarz
komentarz (edytowane)

Odświerzam raz jeszcze :)

 

Bo nie wiem, czy kierować się w stronę uszkodzonego czujnika? Nagle z 50-paru stopni zleciał do 20-paru a nawet poniżej.

Gość
komentarz
komentarz

Nagle z 50-paru stopni zleciał do 20-paru a nawet poniżej.

Nie ważne a bluu.........?

adamek1124
komentarz
komentarz

Nie zrozumiałem zbytnio :D

 

Jeżeli chodzi o BSOD'y itp. to od wczoraj nie było nic, tylko po odpaleniu dzisiaj kompa i włączeniu przeglądarki komputer zaciął się na 15-20 sekund.

adamek1124
komentarz
komentarz (edytowane)

_____________________

 

Update: Dzisiaj komputer się 2 razy zfreezował + zresetował się około godziny 19 i od tej pory - KOMPUTER WIDZI TYLKO 3 RDZENIE PROCESORA! OCCT i dxdiag pokazują mi wyraźnie, iż mam 3 CPU's.

 

Jak to możliwe?!

_____________________

 

Po restarcie wrócił 4 rdzeń, nie ruszałem nic w BIOS'ie ani nic, sam z siebie.

 

O 23 PC się restartnął i zaczął glośno stukać - 5 razy na sekunde. (z budy, nie z głośników)

 

A no i zrobiłem skan w HD Tune:

 

HD Tune: ST1000DL002-9TT153 Benchmark

Transfer Rate Minimum : 1.0 MB/sec
Transfer Rate Maximum : 136.0 MB/sec
Transfer Rate Average : 60.0 MB/sec
Access Time           : 18.8 ms
Burst Rate            : 115.1 MB/sec
CPU Usage             : 16.8%

 

[url=http://www.imagebam.com/image/d5a139282871227]d5a139282871227.jpg[/URL] [url=http://www.imagebam.com/image/b9e903282871237]b9e903282871237.jpg[/URL]

 


Proszę was o szybką odpowiedź, komputer znowu się zresetował. Przydałby mi się informatyk dobry u mnie w mieście który powie mi z pewnością co wymienić. Fundusze są ale muszę mieć pewność.

A jak nie to sprzedam go na części i skroje nowego riga.
Youki
komentarz
komentarz

Proszę was o szybką odpowiedź, komputer znowu się zresetował. Przydałby mi się informatyk dobry u mnie w mieście który powie mi z pewnością co wymienić. Fundusze są ale muszę mieć pewność.

W osiedlowych sklepach zazwyczaj pracują mało kompetentni ludzie, więc pewnie wszystko będziesz musiał wymienić. :) 

adamek1124
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzisiaj przyjechał do mnie bardzo miły informatyk. Zabrał skrzynkę, powiedział ze na pewno nie będzie sytuacji ze powie: 1500 zł i będzie działał, tylko że powie mi jasno co szwankuje i znajdzie się dobre alternatywy.

Czekamy do jutra ;)

 

 

Update: Problem (mam nadzieję) rozwiązany. Posypała się jedna z kostek RAM. Pierwsze 3GB w Memtescie pięknie, później sypał tysiącami błędów, przy 96% zwiesiło memtesta.

 

Ale testuje go jeszcze, więc nie zamykamy :)

Youki
komentarz
komentarz

Spokojnie, tutaj i tak nie zamyka się tematów. Możesz oznaczyć tylko jako rozwiązany.

Oby problemy się skończyły. :)

adamek1124
komentarz
komentarz

Tak dodając jeszcze.. dowiedziałem się, że kilkanaście sekund po odpaleniu PC, chipset na płycie jest baardzo ciepły. Mówił, że jeszcze nie teraz, ale za jakiś czas czeka mnie zmiana płyty.

 

Już sobie wyobrażam nową płytę z intelowską podstawką i i5 2500k :D

  • 1 miesiąc później...
adamek1124
komentarz
komentarz

_________________________

Powracam ponownie z następnym problemem. Problem wygląda tak że komputer łapie freeza i słychać trzaski i piski w glosnikach. Od wczoraj miałem 3 takie sytuacje. Co z tym zrobić?

Jeszcze raz proszę o pomoc, potrzebuje sprawny komputer na niedzielę.

Dzisiaj problem wystąpił ponownie, czekałem 5 minut z nadzieją że się odetnie. Niestety, musiałem go zresetować, po czym się nie włączył, żadnego beepa. Musiałem go wyłączyć przytrzymując przycisk Power. A. Ten freeze znów wystąpił w Google Chrome na YouTube..

Jest na to jakaś domowa rada?

Youki
komentarz
komentarz

Na jakich napięciach pracują kości RAM ? 

adamek1124
komentarz
komentarz

1,65V, dzisiaj wyczyściłem PC'ta dokładnie, a koste przełożyłem z 1 do 3 slotu. Na obecną chwilę działa, ale nie wiem co będzie później.

Youki
komentarz
komentarz

Właśnie też pomyślałem, żeby kostkę przełożyć do innego slotu, może został uszkodzony, jakiś włos czy śmieć wpadł. Pisz jak coś.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.