x-kom hosting

Częste bluescreeny bez powodu

adamek1124
komentarz
komentarz

To co teraz robić? Może podaj resztę sterowników :)

adamek1124
komentarz
komentarz

Teraz sterowniki się pobierają, wczoraj miałem znowu zmartwienie bo... komputer złapał "freeza". Siedziałem sobie i słuchałem muzyki w WMP, kliknąłem na okno WMP i nagle pyk! Nie mogłem ruszyć myszką, klawiatura też nie reagowała. Po 3 minutach wyłączyłem kompa, odpaliłem go dopiero dzisiaj.

adamek1124
komentarz
komentarz (edytowane)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiaj miałem 2 samoczynne resety komputera. Jeden podczas siedzenia na chomikuj, a drugi podczas siedzenia na YouTube.

Doszedł przed chwila BSOD o nazwie KERNEL SECURITY CHECK FAILURE

Youki
komentarz
komentarz

Spróbuj jeszcze Uruchom>cmd>Tak>Wpisujesz CHKDSK C: /F i potem dajesz T i emter i restartujesz PC. :)

adamek1124
komentarz
komentarz

Zaraz to uruchomie. Po napisaniu tamtego postu doszły 4 bluescreeny i 2 freezy. Pierwszy freeze na YouTube, drugi w BIOS'ie (problemy sprzętowe?). Co do BSOD'ów to pierwszy to KARNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE, drugi IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, trzeci BAD_POOL_CALLER i ostatni PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA. Wyjąłem jedną kostkę ramu i spojrzałem na plakietkę. Co dziwne napięcie dla ramu powinno być 1.65v a w BIOSIE było 1.5v. Teraz siedzę na jednej kostce z 1.65v i śmiga.

 

Sprawdzimy jeszcze ten dysk...

Youki
komentarz
komentarz

Wreszcie jakiś postęp, chociaż bardzo dziwna sytuacja, ze napięcia były zle ustawione. :)

adamek1124
komentarz
komentarz

Wiem, to trochę głupie, że nie zrobiłem tego testu, ale muszę się nacieszyć póki komputerek działa. Katowałem go w GTA IV, siedziałem na necie z kilkonastoma kartami co nigdy dobrze na niego nie wpływało. Jak widzę to wszystko śmiga pięknie, tylko jadę na jednej kostce cały czas. Dzisiaj spróbuję z dwoma ale to tak po południu :)

Youki
komentarz
komentarz

Możliwe, ze to było przyczyna Twoich błędów i teraz wszystko powinno być OK. :)

adamek1124
komentarz
komentarz

Nie nacieszyłem się zbyt długo. Dzisiaj udało mi się zdobyć od kumpla Saints Row: The Third. Ustawiłem wszystko na Ultra i zacząłem grać. Grało się naprawdę fajnie, płynnie. Po 20 minutach komputer się zresetował bez żadnego komunikatu i nie włączył się tzn. wentylatory przyśpieszyły po resecie tak do 50%, jęczały już trochę, później zwolniły a komputer się nie włączył. Pomógł dopiero reset.

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź teraz jeszcze raz temperatury podzespołów pod obciążeniem. Zwróć uwagę na pamięci, oraz płytę główna.

adamek1124
komentarz
komentarz

Gdzie znajdę temperatury pamięci?

adamek1124
komentarz
komentarz

Spojrzałem z ciekawości w menedżer zadań i okazało się, że zużycie dysku stoi w 100% i niekiedy spada do 95% na moment pomimo bezczynności (kilka kart w chrome).

 

Czyżby mamy nowego podejrzanego? Od razu mówię, że nie mam antywirusa bo nie wiem na jakiego się zdecydować.

Youki
komentarz
komentarz

Jaka jest temperatura dysku ?

Youki
komentarz
komentarz

Tylko nie posiadam teraz PC i nie mam jak sprawdzić tych plików...

adamek1124
komentarz
komentarz

Poczekam aż będziesz miał dostęp do kompa. Tymczasem gdy jechałem na jednej kostce postanowiłem włożyć drugą. Odpalilem memtesta i to co zastalem po 40 minutach mnie oszolomilo. Teraz mam 45000 błędów i ciągle rośnie. Zaraz sprawdzam drugą.

adamek1124
komentarz
komentarz

Wkurzylem się i oddałem kompa do zaufanego informatyka. Za ~2 dni ciąg dalszy tematu.

adamek1124
komentarz
komentarz

Wróciłem. Informatyk powiedział, że miałem zabrudzone sloty od ramu. Przeczyścił mi je i mówił że w ciągu 6h testów nic mu już nie zbsodowało. O dziwo komputer albo się nie włącza, albo włącza na jednej lub drugiej kostce pokazując Overclock Failed. Po restarcie komputer mi się włączył i po 5 minutach były pierwsze problemy:

1. Freeze komputera w SR: The Third

2. BSOD - nazwa się nie zapisała. Coś w stylu KERNEL_BLA_TRAP_BLA

 

Jutro znowu do informatyka go niosę ale w międzyczasie wolałbym sam coś pogrzebać. Co robić?

Youki
komentarz
komentarz

Zrób restart BIOS'u na początek.

  • 3 tygodnie później...
adamek1124
komentarz
komentarz

Siema. Tak jak pisałeś, zrobiłem reset BIOS'u, ale na sam początek podkręciłem napięcie pamięci RAM z 1,5V na 1,65V. Miesiąc prawie bez problemów. Miałem może z dwa freezy ale oprócz tego nie zdaarzył mi się prawie żaden bluescreen oprócz INTERRUPT_EXCEPTION_NOT_HANDLED który wyskoczył DZISIAJ! Powoduje go jak zwykle plik ntskrln.exe.. Także norma. Co teraz? Jakiś update sterowników?

Youki
komentarz
komentarz

Możesz spróbować update. 

Będziesz miał możliwość sprawzdić u kogoś Twoje pamięci ?
Może jakoś Twoja płyta główna się z nimi gryzie czy coś. 

adamek1124
komentarz
komentarz

Update'owałem wszystkie sterowniki programem SlimDrivers. Pamięci nie mam możliwości sprawdzić, bo nikt w okolicy nie ma DDR3.

Jest jeden problem. Temperatura procesora, podczas grania komputer mi się wyłączał i musiałem odczekiwać po 20-30 min żeby się włączył. Pasta termoprzewodząca zostala wymieniona na jedną z lepszych (było to robione przy mnie) i czyszczony radiator i wentylator sprężonym powietrzem. Niestety, temperatury w idle to ok. 56 st. a w stresie sięgają 80 st.

 

Czego to może być wina? Co teraz robić?

Youki
komentarz
komentarz

A zasilacz będziesz miał od kogoś wziąć ? 

Radiator dobrze przylega do socketu ? 

Ile nałożyłeś pasty na CPU ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.