x-kom hosting

Częste bluescreeny bez powodu

Youki
komentarz
komentarz

GTX 660 pod Twój procesor to przesada. Nawet jakbys go podkrecil to i tak za wiele nie da.
Spokojnie 500W wystarczy, przykładowo SilentiumPC Deus G1 500W

adamek1124
komentarz
komentarz

Dobra, w takim razie podaj mi procesor do tej karty i zasilacza. Nie wiem czy go kupię, bo nie wiem ile pieniędzy zdołam zarobić. 

Youki
komentarz
komentarz

Przykładowo używany Intel I5 2300/2320/2400 + najtansza płytka na chipsecie H61. :)

adamek1124
komentarz
komentarz

A pod tą płytkę już nic nie wejdzie? Bo 2 tysięcy to ja mieć nie będę na upgrade komputera, no bez przesady.

Youki
komentarz
komentarz

Procesor to koszt około 500 zł , a płyte główną dorwiesz za ok 100 zł. 

Zawsze możesz także kupić używaną karte graficzną np HD 7850 i mocną ją wykręcić. Jej wydajność będzie wtedy podobna do GTX 660. 

Oczywiście pamiętajać także o wymianie zasilacza na coś bezpiecznego.

 

Pod Twóją płyte główną nic sensownego, co by się opłacało wymieniać nie wejdzie. :)

adamek1124
komentarz
komentarz

W takim razie podaj mi części z linkami żeby wyszło 1600 zł z przesyłkami. Nie jestem pewny na 100% czy je kupię ale chociaż będę wiedział na co zbierać.

Youki
komentarz
komentarz

Nowe czy mogą być także używki ? :)

adamek1124
komentarz
komentarz (edytowane)

Preferowałbym nowe, ale gdyby znalazłoby się coś używanego od zaufanego sprzedawcy to też może być. ;)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

Przepraszam za double-post, ale widzę, że nikt by tutaj nie napisał gdybym nie odświerzył tematu.

 

Podczas grania o dziwo w GTA Vice City, która jest bardzo niewymagającą gierką, dostałem nowego bluescreena IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL, niczym nie różniącego się od tego z poniedziałku.

 

Sprawdziłem programem BlueScreenView i znowu powoduje go plik ntoskrln.exe. Komputer nie był obiążony, w końcu grając w taką grę...

 

Załączam minidumpa - http://www.mediafire.com/download/fz65xthwr9sl6sv/070613-17893-01.rar

 

Proszę o pomoc! :(

Youki
komentarz
komentarz

PRzeczyść slot  PCI-E oraz przeinstaluj PsychX. 

adamek1124
komentarz
komentarz

Postanowiłem wyczyścić cały komputer od wentylatorów po podzespoły. Wszystko rozkręciłem i wyczyściłem, redukująć dzięki temu temperature procesora w spoczynku z 25'c do 20'c 

 

Zaraz przeinstaluje PsychX i zobaczymy efekt :)

adamek1124
komentarz
komentarz (edytowane)

Powracam z dobrą wiadomością. Po katowaniu w upale komputera w GTA IV, Battlefield 3 po 2 godziny i renderowaniu kilku filmów w Sony Vegasie nie miałem ani jednego bluescreena. Nie zmienia to faktu, że dalej chcę zrobić upgrade PC'ta. Gdy zbiorę moim zdaniem jakąś odpowiednią sumę pieniędzy, napiszę temat w odpowiednim dziale.

  • 1 miesiąc później...
adamek1124
komentarz
komentarz

Powracam z kolejnymi problemami, komputer od 4 dni już 3 razy zresetował się bez powodu. Wczoraj renderowałem filmy w Vegasie 11 w 1080p i wszystko działało wyśmienicie. Dzisiaj włączyłem renderowanie krótkiego filmiku (1:40s) w 720p i wywalił BSOD - IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL spowodowany przez Unknown_Module_00000000`00000000 Unknown_Module_00000000`00000000+8 00000000`00000000 00000000`07971d60 0x07971d60 0x00000000 oraz ntoskrln.exe

 

Co robić w tej sytuacji?

Youki
komentarz
komentarz

Testowałeś już pamięci RAM programem Goldmemory tak ? ;)

adamek1124
komentarz
komentarz

Sprawdziłem pamięci tylko memtestem. Wyszło bezbłędnie.

Youki
komentarz
komentarz

Przetestuj jeszcze programem Goldmemory, jest dokładniejszy.
Jeśli nic nie da to możesz przełożyć pamięci do innych slotów, o ile jeszcze jakieś masz wolne.

adamek1124
komentarz
komentarz (edytowane)

Za godzinę sprawdzę. Mam wolne 2 sloty więc przełożę po teście.

 

-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

 

Jak na razie nie mam możliwości zrobienia testu, o 13 zamknęli u mnie sklepy a ja nie mam żadnej płyty. Jutro imieniny wujka więc też odpada. Może jakiś inny test w międzyczasie? Co myslicie o formacie? Skoro cały czas wywala coś z driverami to zrobić formata i poinstalować najlepsze sterowniki?

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli to dla Ciebie nie problem to możesz zrobić formata, jeśli jednak wina leży po stronie podzespołów to on wciąż będzie występować. :)

adamek1124
komentarz
komentarz

Dobra, porobię kopie potrzebnych plików i na dniach zrobię formata.

Jeśli problem znów wystąpi to co wymienić? Myślę, że zasilacz. Mam 200 zł, na innym forum polecono mi ten - http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-500w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc082-527959/

Podobno ma ogarnąć nawet GTX770 i i5 z OC. Jeżeli macie inne propozycje, dajcie coś do 200 zł z kosztem wysyłki wliczonym.

Youki
komentarz
komentarz

Do 200 zł ten będzie OK. 

adamek1124
komentarz
komentarz

Mam pytanko, program OCCT pokazuje mi, że linia 12V na zasilaczu ma dość wysokie napięcia. Czy to jest norma?

 

Min. 12.37V (tutaj chyba w normie)

Max. 12.64V

 

Ogólnie teraz napięcia waha się ok. 12,50V

 

Te napięcia były podawane w idle. Może w stresie, zasilacz daje zbyt duże napięcia na linii 12V i dlatego wywala bsodami. Czekam na wasze zdanie na ten temat.

Youki
komentarz
komentarz

Napięcia mierzy się miernikiem i tyle je można uznać za wiarygodne. ;)

  • 2 tygodnie później...
adamek1124
komentarz
komentarz

Dobra, jestem po formacie, udało mi się zdobyć Windowsa 8. Teraz podajcie mi najlepsze stery do podzespołów z pierwszego postu, żebym znowu czegoś nie rozwalił.

Youki
komentarz
komentarz

OK, tylko ku pewności Windows 64 bit tak  ? :)

adamek1124
komentarz
komentarz

Oczywiście. Windows 8 Professional 64-bit :)

Youki
komentarz
komentarz

Co ciekawe na stronie Asusa pod Twoją płyte główną nie ma sterowników pod system operacyjny Windows 8. (No, chyba, że ja już ślepy jestem ) :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.