x-kom hosting

Częste bluescreeny bez powodu

adamek1124
utworzono
utworzono

Cześć. To mój pierwszy post na tym forum :)

 

CPU: AMD Phenom II X4 850 3,3 GHz 

GPU: Asus GTX 550 Ti 1GB

RAM: A-DATA Gaming Series 1600 MHz CL9 2x4GB

Zasilacz: TakeMe 500W (sprawdzane miernikiem, wyrabia)

MOBO: Asus M4A79XTD EVO 

 

Od 1 września zacząłem mieć problemy z moim komputerem - podczas grania w obojętnie jaką grę komputer łapał zwiechę i klasyczne brr w głośnikach. Postanowiłem sformatować PC. Pomogło do czasu zainstalowania GTA IV - podczas grania złapałem pierwszego Bluescreen'a (SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION). Następne to kilkakrotny bluescreen DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. 10 października oddałem komputer do miejscowego informatyka: sprawdził zasilacz miernikiem, przetestował grafę i proca FurMarkiem i pamięć memtestem - wszystko było w normie. Z uśmiechem na twarzy przyleciałem ze "sprawnym" komputerem do domu. Odpaliłem Counter-Strike'a, podłączyłem myszkę i klawiaturę i w tym momencie kolejny raz bsod (SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION). Wymieniłem myszkę i klawiaturę, nie pomogło...Następnego dnia podczas przeglądania internetu komputer sam się zresetował. Okazało się że to wina zepsutego antywirusa (avast!). 28 czerwca tego roku problem powrócił, razem z bsodem PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA. Następnie DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL spowodowane plikami amdppm.sys i ntoskrln.exe podczas przeglądania internetu. Podczas grania w GTA IV mam nieskończoność bsodów BAD_POOL_CALLER i DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

 

Zmieniałem sterowniki od grafy, nie pomogło, aktualizowałem windowsa przez Windows Update, nie pomogło.

 

Sprawdziłem ramy memtestem wczoraj, 0 errorów w ciągu prawie 2 godzin. Temperatury w porządku, teraz procesor ma 26'C a karta 36'C.

 

Teraz jestem bezsilny, powiedzcie co mam zrobić.

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli masz jeszcze pliki w folderze minidump (partycja systemowa>Windows>MInidump) to spakuj je i wrzuć na jakiś upload to sobie je sprawdzę. :)

Youki
komentarz
komentarz

OK. Teraz ide na kolacje. Zaraz wróce sprawdzę co i jak i poprzez edycje tego postu powiem co i jak :)

 

 

teraz procesor ma 26'C a karta 36'C.

Jak wyglądają temperatury pod obciążeniem ? 

Jakiego obecnie posiadasz antyvirusa ?

adamek1124
komentarz
komentarz

Procesor 58'C a karta 79'C podczas testu w OCCT

Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość wziąć od kogoś inny, markowy zasilacz i sprawdzić czy problem nadal występuje ? 

Kiedy ostatni raz czyściłeś kartę graficzną, zmieniałeś pastę termoprzewodzącą ? :)

adamek1124
komentarz
komentarz

Zasilacza niestety nie mam możliwości wziąć. :(

Co do czyszczenia to kilka tygodni temu, a pasta w grudniu lub na początek stycznia.

Youki
komentarz
komentarz

Jakiego obecnie posiadasz antyvirusa ?

Sterowniki aktualnie do karty masz najnowsze ?

Zaaktualizuj jeszcze od płty głównej oraz sam BIOS. 

adamek1124
komentarz
komentarz

Zainstalowałem najnowsze do karty to wywaliło mi bsoda, wgrałem starsze.

Do płyty głównej mam najnowsze dostępne, a BIOS..jak go zaaktualizować?

Youki
komentarz
komentarz

Powiedz jeszcze jakiego obecnie masz antywirusa... :)

adamek1124
komentarz
komentarz

Kaspersky Internet Security 13.0.1.4190 (h)

Youki
komentarz
komentarz

Spróbuj na innym antywirusie, ponieważ Kaspersky także potrafi robić takie figle. 

adamek1124
komentarz
komentarz

Odinstalowałem Kaspa. Wczoraj bawiłem się jeszcze trochę PC'tem i mogę powiedzieć że... te bsody wyskakują jak narazie TYLKO podczas grania w GTA IV. Od razu mówię że nie ma takiej możliwości żebym odinstalował tą grę lub zaprzestał w nią grać. Odkąd mam komputer gram w serię GTA i nie mam zamiaru jej opuścić, uzależniłem się :)

 

Sprawdzałem podczas kolejny w OCCT po kolei - procesor, karte i zasilacz, testy ok 15-20 minutowe i... nic nie wyskoczyło, temperatury takie jak wyżej podałem.

Youki
komentarz
komentarz

Tak czy inaczej zasilacz trzeba napewno wymienić na coś markowego. :)

adamek1124
komentarz
komentarz

Zasilacz miałem już wymieniany przez firmę na której miałem gwarancję bo mi się...spalił.

Dali mi odpowiednik tak samo chiński i słaby.

Youki
komentarz
komentarz

Przeważnie w takich firmach dają to co im na magazynie leży. :)

adamek1124
komentarz
komentarz

Aby upewnić się i wykluczyć problemy z kartą graficzną, testowałem ją w stresie FurMarkiem przez ponad godzinę. Nie było żadnych błędów, problemów. Temperatura sięgała 79'C

 

Potestowałem kilka gier poraz kolejny i mogę z pewnością stwierdzić że bluescreeny występują tylko podczas grania w GTA IV. Tylko wytłumaczcie mi dlaczego?

Youki
komentarz
komentarz

Gra jest oryginalna ? 

Wszystkie patche masz wgrane, czy coś ?

adamek1124
komentarz
komentarz

Gra jest oryginalna, kupiona 3 lata temu. Patch 1.0.4.0. Grę mocno modyfikuję od dnia zakupu, wszelakie modyfikacje graficzne (ENBSeries) i inne tego typu bajery. Niestety nie mogę grać na czystej grze bo nagrywam filmy z modyfikacjami na YouTube i musiałbym porzucić kanał, a to byłaby wielka strata dla mnie.

Youki
komentarz
komentarz

Może któryś mod czy coś powoduje błąd skoro problem występuje tylko w tej grze. :)

adamek1124
komentarz
komentarz

Pomyślałem, że odpuszczę sobie tą grę.

Odpaliłem Frapsa i GTA San Andreas i postanowiłem coś nagrać. Nagrywałem przez 3 minuty, wszystko poszło ok. Odpaliłem Vegasa, skleiłem wszystko jak trzeba i rozpocząłem renderowanie i odszedłem od komputera. Usłyszałem piknięcie. Komputer znowu był zresetowany ale żadnego komunikatu że Windows Odzyskał Sprawność, BlueScreenView nie wykrył żadnego minidumpa.

 

Co teraz? Jednak wyszło tak, że nie tylko GTA IV powoduje problemy ale też i Sony Vegas. Wiem jedno, jedyne co łączy te aplikacje to to, że wyciskają one ostatnie soki z procesora. Może z nim jest coś nie tak? Już sam nie wiem, przecież test CPU w OCCT przebiegł pomyślnie. :(

Youki
komentarz
komentarz

Niekoniecznie procesor. Tutaj znów można wrócić do kwestii zasilacza.. :)

adamek1124
komentarz
komentarz

Ale zasilacz został sprawdzony miernikiem i wszystko było w porządku.

Youki
komentarz
komentarz

Co nie oznacza, że zasilacz jeszcze jest OK i nie powoduje problemów. :)

adamek1124
komentarz
komentarz

Za niedługo będę miał trochę kasy i przymierzam się do kupna karty graficznej GTX 660 OC 2GB i jakiegoś zasilacza. Może jakiś OCZ 600W? Czy wystarczy 500W?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.