x-kom hosting

logitech unifying nie jest wykrywany

piotrasta
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie 

mam problem z klawiaturą logitecha k350 a konkretniej z odbiornikiem unifying który nie jest wykrywany. Lecz może od początku pewnego dnia przestały mi działać klawisze funkcyjne chcąc je zaprogramować okazało się że nie mogę wejść w opcje klawiatury, a odbiornika nie wykrywa. Myśląc sobie że za kilka dni będę robił format (dysk szedł na gwarancję) nie będę się męczył z tym skoro klawiatura działa (prócz skrótów na niej typu fn f1 itp). Więc dostałem świeży dysk postawiłem na nim system instaluje wszystkie sterowniki ze stron producentów i co się okazuje że odbiornik unifying nadal nie jest wykrywalny. Pierwsze co to napisałem do logitecha i przysłali mi nowy odbiornik lecz to nic nie dało. Odbiorniki normalnie są wykrywane na innym komputerze i nie ma z tym problemu.Reinstalowałem programy do klawiatury, oprogramowanie do odbiornika, sterowniki płyty głównej, aktualizowałem nawet bios i nic to nie dało. Może  coś o niewykrywaniu odbiornika przez pc odbiornik jest wykrywany lecz program już uznaje że odbiornik nie jest podłączony.ee1060c881433f08723fee02f18663b3.png

 Po próbie odpalenie odbiornika przez inny komputer i sparowaniu ich klawiatura przestała działać na moim komputerze co jest oczywiste. Menadżer urządzeń nie wyświetla żadnych błędów itp lecz tam jest wykrywany odbiornik unifing7d2a076d44c45bdbc346f9ee1588652c.png

ludzie z polskiego logitecha też nie wiedzą co robić. Spotkał się ktoś z podobnym przypadkiem lub wie jak pomóc?

 

 

bym był zapomniał system to windows 7 64-bit. 

  • 2 tygodnie później...

itsmylife
komentarz
komentarz

Ano mialem cos takiego. Wyrzucilem sterowniki logitecha. Zrestartowalem i pozwolilem windowsowi samemu odnalezc moj sprzet. Wszystko chodzilo bez problemu. Teraz mam juz wyzszy model, ale u mnie to wlasnie zadzialalo. I jeszcze druga opcja bo tego nie napisales, chyba ze pominalem, odbiornik podlaczyles bezposrednio do usb w plycie glownej czy moze przez jakis hub?

piotrasta
komentarz
komentarz

w każdy możliwy port USB na płycie wtykałem. Podejrzewam że jest jakiś konflikt sterowników na dniach będę instalował win7 na 2 dysku (tak dla próby) i instalował po kolei to co mam uaktualnianie zainstalowane po którymś sterowniku/programie się wykrzaczy jak znajdę sterownik odpowiedzialny za gryzienie się z logitechem na pewno napiszę

piotrasta
komentarz
komentarz (edytowane)

pisałem że napiszę to pisze jak moja walka 

otuz postawiłem na nowym dysku prosto z fabryki system i mam problem otóż pierwsze co po zainstalowaniu systemu nie rzucałem się na sterowniki czy nie wiadomo co tylko wziąłem i zainstalowałem a raczej próbowałem zainstalować oprogramowanie unfining lecz wyskoczył NSIS. nie wiem co się dzieje wyczytałem że może być to problem z pamięcią (dyskową  i ramem), więc wyeliminowałem dysk (bo przysłali go z gwarancji) i wziąłem mój stary ram(na 100% sprawny)  reset biosu i co się okazuje lipa dalej ten sam błąd. Jutro z rana zacznę instalować sterowniki może to pomoże by nie wyyskakiwał błąd.


doba pobrałem wszystkie sterowniki od płyty głównej i sterownik unifing zainstalowałem go i i działa więc wychodzi na to że instalka ze strony producenta była uszkodzona (dziwne bo dzisiaj też ściągłem ją ze stony producenta i jest dobrze). Poinstalowałem wszystkie sterowniki i jeszcze działa poza wyskakiwaniem co jakiś czas eror NSIS. Najpierw (przy pierwszej instalce unifing) było to coś w stylu 

nsis_error.JPG

a aktualnie w losowych odstępach czasu przy różnych czynnościach (kopiowanie, oglądanie filmów, przeglądanie neta, granie, word itd) wyskakuje (nie przerywa pracy programu ani nic)

 Nsis-error-windows-xp.png

i właśnie takie coś wyskakuje na obu zainstalowanych windowsach, na obu zestawach pamięci 

 

(screeny nie są moje są tylko zapożyczone z google)

tak więc wracam do walki dalej 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.