x-kom hosting

[worklog] Obudowa PC Blitzcrank

piotrasta
komentarz
komentarz

projekt ciekawie się zapowiada lecz mała uwaga co do napędu nie jest zalecana pozycja skośna a tym bardziej nie dla napędu z tacką który pracuje w pozycji poziomej. naędy szczelinowe pozwalają na pracę w pozycji pionowej ;). wyszczeliwana ręka to jest misja ciężka lecz wykonalna można by zastosować kompresor i zjawisko znane z balonu (pompujesz i puszczasz "wentyl") i ręka leci lub sprężynę która będzie wypychać rękę. co do węży do lc nie spotkałem się z takimi lecz pojawi się na pewno fachowiec polskiego internetu w tych sprawach T.luk i coś ci powinien doradzić. 

Mitek93ns
komentarz
komentarz

ok świetnie dzięki za podpowiedź.

 

Pozycja skośna nie jest zalecana gdyż napęd może zostać uszkodzony (źle pracuje w tej pozycji) ? Czy nie jest zalecana gdyż będzie mi się źle płytę wkładało ? ;)

piotrasta
komentarz
komentarz

chodzi o uszkodzenie napędu i płyty, inna praca napędu i inne obciążenia niż te na jakie został zaprojektowany a chyba nie chciał byś by płyta np z Windowsem rozleciała się w napędzie. Można by cos pokombinować jak by tak by to miejsce gdzie chciałeś mieć napęd było wysuwane czy cos z za tym był by schowany napęd lub napęc szczelinowy w łbie (na rysunku jest rozcięcie :P).

Mitek93ns
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten łeb jest oryginalnie bardzo mały w stosunku do reszty ciała więc odpada.

 

http://allegro.pl/naped-nagrywarka-dvd-uj875a-szczelinowa-sata-i3353362546.html

Ten był by chyba odpowiedni prawda ? Nie mogę niestety znaleźć nic wiecej do kupna :(

Edytowane przez Mitek93ns
Mitek93ns
komentarz
komentarz

Wszystkie są wysuwane

piotrasta
komentarz
komentarz

no tak ale są na usb więc problemu montażu gdziekolwiek odpada

Mitek93ns
komentarz
komentarz

Akurat z montażem dvd to nie będzie problemu bo jest blisko wszystko co jej potrzebne do działania ;)

Jankes123
komentarz
komentarz

Projekt wygląda bardzo fajnie, jeśli Ci się uda będzie to coś naprawdę epickiego  ;)

Życzę powodzenia i wytrwałości!

Mitek93ns
komentarz
komentarz
Dzień 2: "Serce."
Data: 25.06.2013r.
Czas pracy +/-: 3.0h
Opis: Dziś pierwsze prace w warsztacie - nareszcie coś konkretnego. ;) Na pierwszy rzut idzie serce Blitzcranka lub jak kto woli jego brzuch. Zrobimy to kółko, błyskawicę na nim oraz wkręty / śrubki.
 
2zsxxso.jpg
O to moja ofiara - Beczka po mleku :D Okazało się że ma bardzo podobny spód do brzuchy Blitzcranka ;) (Tutaj zdjęcie miało być ofiary przed cięciem ale jak się pewnie dopatrzyliście z tego rozpędu i chęci do pracy najpierw odciąłem, potem zrobiłem zdjęcie :P
 
 
 
 
33fbamx.jpg
A tutaj widzimy narzędzie zbrodni oraz ofiarę tuż po wykonaniu wyroku. Cięcie ukazałem wam od najgorszej strony / najbardziej nie równej - a tak żebyście się troszkę pośmiali ;) Ale nie ma tak dobrze - chwilę po cięciu zarówno na razie nie potrzebna bańka jak i jej dno (brzuch Blitza) poszły na szlif.
 
 
 
wjjbtf.jpgSzlifowanie, wygładzanie tematu.
 
 
 
 
 
mhafpk.jpg
Widok na spód beczki od góry. 
Profesjonalne oznaczenie to podstawa ! :) Ta błyskawica to miejsce na stację dysków a te krzyżyki to miejsca na wkręty by ten brzuch przypominał jak najbardziej brzuch Blitza.
 
 
 
 
 
 
2mq83kj.jpgTak więc robimy miejsce na stację dysków DVD. Ciężko było sięgnąć tarczą bosha do samej ścianki bocznej gdyż trzeba by było ją mocno nacinać, dlatego resztę dokończyłem przecinakiem. Blacha się trochę pogięła ale naprostowałem ją.
 
 
 
 
 
au9hdf.jpg
Tniemy - widok z drugiej strony (idzie nawet po liniach) ;)
 
 
 
 
 
33wv80w.jpg
(Przepraszam za jakość było mało światła) Tutaj widzicie jak wiercone są dziurki pod blachowkręty.
 
 
 
 
 
 
2z73i0y.jpg
A tak wygląda efekt końcowy. Oczywiście koloru nabierze to na sam koniec prac gdy wykonam już wszystkie części. 
Arcydzieło to nie jest ale wydaje mi się że dość dobrze naśladuje brzuch Blitzcranka.
 
 
Na dziś to tyle, jutro i po jutrze nic nie zrobię. Dopiero pewnie w poniedziałek ruszę dalej z pracą.
POZDRO ! ;)
Mitek93ns
komentarz
komentarz

Brak wpisów ostatnimi dniami wynika z problemu znalezienia odpowiedniego materiału do dalszych prac. Projekt nie umarł ;) Spokojnie ;]

  • 2 miesiące później...
Mitek93ns
komentarz
komentarz
Dzień 3: "Stopy."
Data: 03.09.2013r.
Czas pracy +/-: 2.0h

OpisPlan na dziś to wykonać "stopy" mojego Blitzcranka. Praca wydaje się łatwa lecz gdy materiał nie jest idealny i trzeba go samemu poprawiać i kształtować wszystkie staje się trudniejszym. Potem będzie jeszcze ciężej gdyż trzeba będzie wykonać biodra a to wygląda mi na ch***nie trudną robotę.

 

xskv.jpg

Z tego materiału zrobimy stopy.

 

 

 

 

wt9n.jpg

Znaczenie miejsc nacięć oraz mocowanie.

 

 

b651.jpg

Wyginanie blachy pod kątem 90 stopni.

 

 

 

pqff.jpg

A tu już zagięta stopa :P

 

 

o1t8.jpg

Tutaj rysuję sobie linie pomocnicze by odwzorować jak najdokładniej nacięcia, rowki itd. które oryginalnie są w tym robocie.

 

 

ihjd.jpg

Tniemy a następnie szlifujemy.

 

 

okf5.jpg

I stopy prawie gotowe. ( Dla tych lubiących się czepiać ;) - Te nacięcia celowo są nie równe tak jak jest w oryginalnym robocie).

 

 

 

2spu.jpg

Nawiercam otwory w które następnie wkręce śruby (tak takie szczegóły też są ważne).

 

 

wugm.jpg

;) Wiadomo kto robił :P

 

 

ibbp.jpg

Efekt prawie końcowy (nie zrobiłem zdjęcia po "zardzawieniu" tych stóp oraz zaspawaniu tego ubytku na prawej stopie :P).

 

 

Na razie tyle. 

  • 1 miesiąc później...
lukee8
komentarz
komentarz

Prace stanęły?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.