x-kom hosting

Segate Baracuda 7200 16mb

lojek
utworzono
utworzono

Witam!

Kupiłem nowy komputer. Został on dostarczony w częściach które musiałem sam złożyć.

Wszystko dobrze mi poszło ale mam problemy z dyskiem. Otóż mam w/w segate baracude na Sata ale niestety nie wiem jak go podłączyć na płycie ponieważ mam kilka wejść sata a po podłączeniu pod S-1 dysk nie jest wykrywany przez bios jako dysk Primaster tylko jako jakis dodatkowy. Komp i Windows normalnie z tego dysku startują ale mam dziwną możliwość w Windowsie xp - Bezpieczne usuwanie sprzętu(mogę odłączyć dysk jak zwykłego pendriva) - chyba coś jest nie tak?

Druga sprawa... podczas montażu dysku do komputera wyjąłem zworkę z dysku która następnie zgubiłem. Dysk chodzi bez tej zworki. Na Dysku jest opisany jakiś sposób ograniczania transferu poprzez ta zworkę... czy po wyjęciu jej nie ograniczyłem sobie dysku?? W programie HDDlife pokazuje mi ze dysk działa na 50%. Natomiast drugi dysk podłączony na ata100 działa na 100%(wg. programu). Mam dziwne warzenie ze komputer powinien mi szybciej działać.

Moj zestaw składa sie z:

Plyta - asus m2n32 sli deluxe

Procesor - Athlon 64 x2 5000+

Pamiec RAm 2gb Patriot 800mhz

Grafika - Geforce 8500Gt Gigabyte 512MB

Zasilacz 500W tracer

Hdd1 - Segate Baracuda 7200 obr. 16MB (zapis prostopadły) 250GB SATA

hdd2 - WD Caviar 200GB (nie ma z nim problemow) ATA100

Z gory dziekuje.

Sonido
komentarz
komentarz

Mam taką samą płytę i pod każdym SATA dysk wykrywa, więc może jest coś z płytą, ewentualnie BIOSem, że pod S1 Ci go nie wykrywa - a powinno. Z tym bezpiecznym usuwaniem sprzętu to czasami sie wyświetla taki komunikat, gdy dysk zostanie na nowo podłączony do płyty głównej.

Może zaktualizuj BIOS, a jak nie pomoże to po prostu wal do serwisu. Oni Ci pomogą, w końcu komp na gwarancji, więc bez obaw.

zeniTh
komentarz
komentarz

Jesli chodzi o te zworke z dysku to ona reguluje tylko przepustowosc jesli masz te zworke to masz 1,5Gb/s i to jest SATA I a jesli jej nie ma to masz 3Gb/s i to jest SATA II wiec jesli plyta obsluguje SATA II to lepiej dla Ciebie.

lojek
komentarz
komentarz

wykrywa mi dysk na S1 ale w biosie nie jest zaznaczony jako dysk podstawowy

Sonido
komentarz
komentarz

Odpal Partition Magic i tam zmień ustawienia na Primary Singiel Master (jeżeli nie jest jeszcze nastawione). Ja bym tak kombinował ;)

lojek
komentarz
komentarz

niestety nie da sie. Drugi dysk moge ustawic jako Primary. Dysku na sacie nie moge...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.