x-kom hosting

Blue Screen - różne treści

shui
utworzono
utworzono

Witam!

Od kilku miesięcy regularnie pojawiają mi się niebieskie ekrany. Często też zawiesza się bez odzewu.

Najczęściej wywala się zaraz po starcie, zauważyłem także pewną prawidłowość: notorycznie pojawia się blue screen gdy podłączam coś pod USB (dysk, telefon, pendrive, aparat).

Instalowałem zarówno najnowsze sterowniki jak i instalowałem te dostarczone z zestawem.

To samo pojawia się na nowym systemie - formatowałem kilkukrotnie i nic nie pomaga.

Myśłałem ,że może firmowy zasilacz nie wyrabia - wymieniłem na CHEIFTECA 700W - nie pomogło.

Obniżyłem temperature montując 4 dodatkowe wentylatory w obudowie - również nie pomogło.

 

Osobiście podejrzewam wadliwą płytę główną (zestaw ma juz 2lata) - jednak zanim zaryzykuje i kupię nową chciałbym poznać opinie fachowców.

Dużo szukałem na temat zawartości komunikatów i zrzutów pamięci jednak zróżnicowanie ich treści nie doprowadziło do jednolitych wniosków.

Stąd moja wręcz desperacja i ostatnie wołanie o pomoc :)

 

Moja konfiguracja:
System: Windows 7 Professional 64bit

Intel I5-2500 3.3Ghz

Gigabyte H67M-D2

2x2GB RAM DDR3 1333Mhz

Ge-Force GTX 460 1024Mb Gainward

DVD Samsung SH-S223C

Dysk 1TB Seagate 32MB

Zasilacz CHIEFTEC 700W GPS-700A8

+4 wentylatory 80

temp.

CPU:40

GPU:42

Płyta gł:35

 

W załączniku skrótowe treści blue screenów z programu BlueScreenView.

Z góry dziękuję za każdą pomoc

Youki
komentarz
komentarz

Witam! 

 

 

Generalnie bardzo dużo masz tych problemów. 

Przetestuj pamięci RAM, każdą kość osobno za pomocą programu memtest86+.

Dokładnie usuń sterowniki od karty graficznej, wyczyść rejestr oraz następnie zainstaluj aktualne pobierająć je bezpośrednio ze strony producenta. 

Występują także problemy z sterownikami USB. 
Posiadasz płytke z Windowsem w celu naprawy systemu ? 

  • Dobra wypowiedź 1
shui
komentarz
komentarz

Przetestowałem pamięć, najpierw obie i wyskoczył mi raz jakiś komunikat i zawiecha (załącznik).

Potem pojedynczo (wyciagałem jedną) i było juz ok.

Odinstalowałem strowniki od grafiki i zainstalowałem najnowsze ze strony Nvidii.

Usunąłem również stery USB ale wszystkie te zabiegi niewiele pomogły:

-4 kolejne bluescreeny (załącznik)

-ok.4 zwisy bez reakcji.

Najczęściej przy podłączaniu pendrive i 2 razy przy przeglądaniu PDFa (?).

 

Nie mam więcej pomysłów.

Jestem przygotowany na wydatek ale chcę mieć pewnośc, który podzespół kuleje.

Youki
komentarz
komentarz
Przetestowałem pamięć, najpierw obie i wyskoczył mi raz jakiś komunikat i zawiecha (załącznik). Potem pojedynczo (wyciagałem jedną) i było juz ok.

Czyli obydiwe potem pojednyńczo przeskanowałeś tak ? 

 

Sciągnij HD Tune, zrób test w zakładce Error Scan oraz pokaż nam screen z zakładki Health.

  • Dobra wypowiedź 1
shui
komentarz
komentarz

Czyli obydiwe potem pojednyńczo przeskanowałeś tak ?

Tak, pierw puściłem test przy włożonych obu kościach, pojawił się błąd.
Następnie pojedynczo umieszczałem moduły w pierwszym slocie.

 

ok, załączam zrzut testu, trwał prawie 3godz i wygląda na to, że z dyskiem wszystko w porządku.

 

Youki, dzięki za zainteresowanie :)

Youki
komentarz
komentarz

Na tym zbytnio się nie znam, ale wszystko do końca nie jest OK. Zmień taśmę SATA. :)

Będziesz miał możliwość sprawdzenia podzespołów u kogoś innego ? 

Przykładowo pamięc RAM, albo płyta główna. :

shui
komentarz
komentarz

Dysk wydaje się ok - patrząc na testy z HDtune, więc nie widzę sensu wymieniać taśmy SATA.

Ram był testowany u kolegi i nie stwierdził żadnych błędów.

Płyty głównej nie mam gdzie sprawdzić.

 

Jak mogę przeprowadzić jakąś diagnostykę płyty głównej - podejrzewam, że to ona powoduję błędy.

 

Ew. czy mogę zakupić gdzieś nową płytę i, gdy okaże się, że nie w niej tkwił problem - oddać do sklepu bez podawania przyczyny?

Słyszałem, że prawo konsumenckie pozwala na takie praktyki w określonych warunkach.

Youki
komentarz
komentarz

Ew. czy mogę zakupić gdzieś nową płytę i, gdy okaże się, że nie w niej tkwił problem - oddać do sklepu bez podawania przyczyny? Słyszałem, że prawo konsumenckie pozwala na takie praktyki w określonych warunkach.

To chyba chodzi o zakupy przez internet, ale nie jestem pewien. :)

  • 3 tygodnie później...
shui
komentarz
komentarz

OK.
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to płyta główna jest powowdem błędów.
Zdecydowałem się na zakup nowej i potrzebowałbym Waszych sugestii co do modelu.

Moja konfiguracja:
System: Windows 7 Professional 64bit
Intel I5-2500 3.3Ghz
Gigabyte H67M-D2 (do wymiany)
2x2GB RAM DDR3 1333Mhz
Ge-Force GTX 460 1024Mb Gainward
DVD Samsung SH-S223C
Dysk 1TB Seagate 32MB
Zasilacz CHIEFTEC 700W GPS-700A8
+4 wentylatory 80


Zależy mi aby miała gniazda DDR3 1600MHz (do 32Gb)
Komputer używany typowo do zadań domowych, żadnego OC.
Chciałbym żeby posłużyła ze 2 lata i ewentualnie po tym czasie była gotowa na nowe podzespoły.
Nie orientuję się co do chipsetu - liczę na Wasze propozycje.
Cena do 350zł

Youki
komentarz
komentarz

MSI Z68A- G43 (G3) będzie OK.

  • 2 tygodnie później...
shui
komentarz
komentarz

OK, postanowiłem jeszcze raz przeinstalować system.

Jednak błędy nie ustały: 5 nowych (załącznik) + kilkanaście zawiech (w tym dwie przy pisaniu tego posta)

Komputer też potrafi zawieszać się na kilka sekund, czasami nawet co minute.

Jak już pisałem wydaje mi się, że to wina płyty głównej ale chciałbym poznać inne, obiektywne opinie i sugestię co do ewentualnej wymiany sprzętu.

 

 

MSI Z68A- G43 (G3) będzie OK.

 

Ta płyta wydaję się odpowiednia, chodziaż myślałem o droższej o ok.80zł - ASUS P8H77-V H77 LE, co o niej myślisz?

 
Youki
komentarz
komentarz

Możesz jeszcze profilaktycznie przetestować pamięci programem Goldmemory.
Pozostałbym przy MSI. Natomiast dobrzeby było jakbyś zakupu dokonał na internecie, wtedy będziesz mógł raczej oddać w ciągu 10 dni płyte główną, okazało się, że jednak nowa płyta nic nie dała. :)

  • 1 miesiąc później...
shui
komentarz
komentarz

Nowa płyta już zainstalowana, wybór padł jednak na ASUSA P8Z77-V LX2.

Oczywiście nowy system (Win7 pro 64bit)

 

Problemów jednak nie ma końca:

-komputer włącza się b.długo - ok.1,5min do samego momentu pojawienia się loga ASUS  następnie przeważnie po pojawieniu się "świetlików windows" następuje zawiecha.

-do tego 2-3 zawiechy po podłączaniu dysku pod USB (tak jak na starej płycie)

-i kilka niespodziewanych już w systemie (brak reakcji).

 

Nie mam już sił a pozostało mi kilka dni na odesłanie płyty głównej (zakup przez internet)

 

Reasumujac:

ram sprawdzony memtest86 (wszystko ok) + testowany u kolegi

dysk testowany HD tune (wszystko ok)

na zintegrowanej karcie graficznej tez pojawiały się błędy

temperatury ok (CPU 36, płyta 28)

zasilacz nowy chieftec 700W

 

Ma ktoś jakikolwiek pomysł?

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś stabliność samego CPU przykładowo za pomocą programu Prime95  ? :)

shui
komentarz
komentarz

Przeprowadziłem kilkuminutowy test Prime95, nie wykazało błędów.

Wykonałem również testy za pomocą AIDA64 i w teście o nazwie CPU PhotoWorxx komputer zawiesił się (w poprzednich dwóch testach CPU wypadł całkiem dobrze). Zresetowałem i puściłem jeszcze raz ten test. Znowu zawiecha i reset. Niestety za trzecim razem komputer już się nie odezwał.

Włącza się ale brak reakcji.

Wcześniej mijało ok 1,5min do pojawienia sie loga ASUS.

Rozumiem, że to jednak procesor był przyczyną zawiech i ostatecznie udał się na tamten świat?

Jak mogę sprawdzić czy to rzeczywiście CPU?

Youki
komentarz
komentarz

Bedziesz miał możliwość sprawdzić u kogoś CPU ?

shui
komentarz
komentarz (edytowane)

Myślałem o tym, ale nikt nie korzysta z podstawki 1155.

Może mogę szukac jakichś fizycznych śladów uszkodzenia?

Zestaw ma już 2,5 roku ale chyba najdroższym elementem jest mój i5-2500 tym badziej ubolewam nad tą stratą.

 

Youki
komentarz
komentarz

Możesz sprawdzić czy piny nie są wygięte. :)

shui
komentarz
komentarz

wygięte piny w i5? nie rozumiem.

W każdym razie demontaż i montaż procesora +nowa pasta termo sprawiły, że komputer ruszył i to bez 1,5min czasu reakcji.

Nic już nie rozumiem, ale ciesze się, że cpu żyje. Test aidy64 CPU PhotoWorxx przeszedł dwa razy.

Komputer już w systemie łapie dziwne kilku sekundowe zawiechy.

Istnieją jakieś fachowe serwisy diagnostyczne? Kasa ciągle idzie (nowy zasilacz, płyta itp) a rezultatów brak - kobieta mi głowę suszy a ja zaraz osiwieję.

shui
komentarz
komentarz

Wygląda, że fizycznie wszystko z procesorem jest ok.

Zastawiam się nad oddaniem zestawu do komputronika - 49zł
"Cena usługi obejmuje zdiagnozowanie problemu i wycenę jego usunięcia wraz z robocizną. Koszt diagnostyki wlicza się w robociznę."

Warto się na to skusić w mojej sytuacji?

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli zdiagnozuja na prawdę i problem to raczej tak, chociaż może być tak, ze powiedzą, ze jest OK, a nie bedzie, lub tylko na początku bedzie OK. :)

  • 2 miesiące później...
shui
komentarz
komentarz

Zdecydowałem się oddać komputer do komputroniku na precyzyjna diagnostykę - koszt 49zł.

Po tygodniu walki wysłali go do centralnego serwisu w Poznaniu.

Tam mimo trudnej walki i podmianie stopniowo każdego niemal podzespołu wyłowili wadliwy element - pamięć ram (choć podejrzenia padały również na CPU).

Stare 2x2GB 1333 Goodramy wymienili na G.SKille RipJawsX 2x4GB 1600 (349zł). 

Puki co zestaw chodzi jak złoto - tak więc mogę tylko polecić usługi Komputroniku.

 

PS.Temat proponuję zamknąć

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.