x-kom hosting

Pomoc w dobraniu systemu

kozakwsandalach
utworzono
utworzono (edytowane)

Nie wiem czy dobry dział, nie mogłem znaleźć odpowiedniego, proszę nie usuwać ;)

Witam, mam takie pytanie, jaki system byłby najlepszy dla komputera:

AMC Sempron(tm) 2400+
1.66 GHz,
512 MB RAM
DYSK 40 GB
KARTA GRAFICZNA: GIGABYTE RADEON 9250 .. secundary )
KARTA SIECIOWA: REALTEK RTL8139 FAMILY PCI FAST ETHERNET NIC
TP-LINK WIRELESS USB ADAPTER -- Z TEJ KORZYSTAM ( WIFI )
 

Na xp professional sp2 trochę się tnie i podczas rozmowy na skypie obraz wideo z drugą osobą mam zamazany , a na drugim kompie już normalnie ładny jest, to raczej wina systemu chyba .

 

Proszę mi napisać jaki system, np xp home albo pro milenium vista czy jakiś podobny, byłby bardzo dobry na takim sprzęcie
Nie jest on dobry, wiem, no ale na razie muszę na takim, proszę o pomoc .

Pozdrawiam.



pomoże ktoś ?

Edytowane przez Natsuki Kuga

Natsuki Kuga
komentarz
komentarz

Spróbuj Windowsa 2000 albo ME, możesz też użyć którejś z dystrybucji Linuxa.

Igorrodz
komentarz
komentarz

możesz też użyć którejś z dystrybucji Linuxa.

Niemniej zasobożernej dystrybucji Linuksa, jak przykładowo Ubuntu z interfejsem Unity, osobiście nie polecam do tego sprzętu.

Grot
komentarz
komentarz

Ja tam wsadziłbym XP nawet.

Sam odpaliłem (i nawet pracowałem, co było katorgą ;)) na Celeronie coś poniżej 500MHz, 64MB RAM i dysk 10GB.

Wątpię by XP ciął, więc przemyślałbym instalację sterowników karty graficznej, pomyśl nad doinstalowaniem SP3, lub wgraniem czystego XP bez SP.

Z tym zamazanym obrazem - ostrość w kamerce wyregulowana?

Jakieś potężniejsze aplikacje w tle?

 

Sądzę że pakowanie się w 2000, lub co gorsza w ME to strzał w kolano, bo czasami aplikacje działające na XP nie pójdę na 2000 i starszych.

  • 4 tygodnie później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

Od XP lepszy byłby Windows 8 - bo mimo wszytsko prostsyz w użytkowaniu i szybszy, czyli starszy sprzęt dostałby nowych skrzydeł. Problemem może tu byćjednak brak odpowiednich sterowników oraz chęci do przesiadki z okienek na kafelki...

pfcode
komentarz
komentarz

 

 

Od XP lepszy byłby Windows 8 - bo mimo wszytsko prostsyz w użytkowaniu i szybszy, czyli starszy sprzęt dostałby nowych skrzydeł. Problemem może tu byćjednak brak odpowiednich sterowników oraz chęci do przesiadki z okienek na kafelki...

Windows 8 wymaga nie tyle więcej pamięci i szybszego sprzętu, co obsługi tak zwanego NX-bitu. Zgodnie z listą: http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_procesor%C3%B3w_Sempron Twoj procesor nie posiada tej funkcji. Jeżeli już pokusić się o uruchomienie na tej maszynie Windowsa 8 to jedynie wersję beta - ona chyba jeszcze nie wymagała obsługi NX-bit. Z Windowsów najsprawniej będzie chodził Windows XP - maksymalnie z Service Pack 2.
 

 

 

możesz też użyć którejś z dystrybucji Linuxa

Myślę, że jeżeli nie jesteś obeznany w świecie linuksowym, możesz zainstalować Xubuntu, albo jeszcze lżejsze Lubuntu. Oba te systemy bazują, jak sama nazwa wskazuje na prostym w obsłudze Ubuntu. Jeżeli zaś miałeś do czynienia z tą platformą wcześniej - polecam Arch Linuxa, który jest lekki, szybki, posiada najnowsze wersje programów w repozytorium, lecz wymaga instalacji oraz konfiguracji samodzielnie, przez terminal. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące instalacji Archa znajdziesz na wiki dystrybucji pod adresem: http://wiki.archlinux.org .

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

ja bym tam wsadził może nawet win 7. a jak nie boisz się piractwa (do niczego nie zachęcam) możesz wgrać win 7 max. to okrojona wersja win 7 dzięki czemu działa szybciej. no a jak masz klucz z win 7 ultimate to nawet będzie dobrze bo będzie oryginalny klucz.

Grot
komentarz
komentarz

Windowsa 7 można samemu "okroić" po instalacji - wyłączenie kompozycji, centrum zabezpieczeń (najlepiej po zabezpieczeniu komputera), wyłączyłbym aktualizacje (tak mały dysk i aktualizacje to nie jest dobre połączenie), kilka zbędnych usług, oczyścić autostart z badziewi i system powinien pójść.

Chyba że ktoś myśli o Aero, ale wtedy trzeba zmienić sprzęt

  • 5 miesięcy później...
wojtek61996
komentarz
komentarz

xp próboj xd

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

masz bardzo mało pamięci ram dlatego muli(w pamięci ram przechowywane są uruchomione programy)
więc im więcej programów uruchomionych tym bardziej zapchana pamięc ;p
i dlatego system trzeba skonfigurować system do sprzętu(z resztą jak każdy)
po instalacji systemu XP(może być pro), sterowników i wszystkich potrzebnych programów trzeba go odchudzić ;)
klawiatura Win+R uruchom wpisując "msconfig"
- zakładka "usługi" - wyłącz co nie potrzebujesz, musisz tutaj być pewny co wyłączasz!
np. bufor wydruku to drukarka, telefonia to internet na kartę sim... itp itd.. tak jak "Grot" napisał najlepiej wyłączyć aktualizacje i całe centrum zabezpieczeń (które i tak juz nie działa dla xp) ;)
(opis do usług znajdziesz w google lub panel sterowania/narzedzia administracyjne/usługi - to jest to samo co w msconfig)
- zakładka "uruchamianie" - wyłącz wszystko ;p (jak systemowi bd coś brakowało to sobie uruchomi, tutaj chodzi oto zeby przy starcie komputera nie uruchamiał)

możesz jeszcze na koniec mój komputer(właściwości) zakładka "zaawansowane" - wydajność "ustawienia" i zaznacz "dopasuj do jaknajlepszej wydajnosci" i jeszcze w tym oknie zakładka "zaawansowane" i przypisz do dysku zalecaną ilość pamięci, w obu dwóch polach taka sama wartość i zatwierdź klikając "ustaw" (komputer bd chciał restart) - pozwoli to utworzyć na dysku troche miejsca zeby odkładał z pamięci ram ;)


jednak polecam dokupić pamięć ram lub nowy komputer ;p

PS. moim zdaniem jak instalujesz antywirusa to najlepiej jakiegoś typu nod32 albo comodo

Edytowane przez Gość

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.