x-kom hosting

Podkrecenie Komputera!

Jasiu
utworzono
utworzono

Witam bym chcial podkrecic troche procesor,grafike,ramy tylko nie mam o tym zielonego pojecia i licze na was wiec moj sprzet to

Procesor c2d e6700+scythe ninja rev b

Plyta glowna Asus p5k deluxe

Grafika.GeForce 8800 GTS EVGA 640MB TV & 2x DVI (PCI-E) KO ACS3

taktowanie rdzenia 580 MHz

taktowanie pamięci 1 700 MHz

Ram Kingston 4gb HyperX DDR2 2GB 800MHz CL5

timingi 5-5-5-15

Zasilacz Tagan 580W

Bym chcial jak najwiecej wycisnac z tego komputera Pozdrawiam!

Kamilosław
komentarz
komentarz

karty nie podkrecaj bo jest juz fabrycznie podkrecona. Ram mozesz podkrecic i procesor. Musisz wejsc w bios :) i CL ustaw na ,,4'' i podkrec czestotliwosc procesora wpisujac ilosc Mhz, podkrecaj stopniowio np. co 2 mhz :-). Napisz jaki Bios masz

Lipton
komentarz
komentarz

Proca mozesz podkrecac przez AiBooster

nokia
komentarz
komentarz

Z tego co wiem, to na asusach podkręca się b.dobrze - sam mam P5B;-))

Jest tam funkcja AI NOS, w której sobie ustawisz napięcia i timmingi;-))

Sonido
komentarz
komentarz

Najprościej będzie właśnie tak jak piszecie. Z poziomu WINa odpalasz AiBooster tam wchodzisz w NOS i dajesz np. 103%, później 105% i aż do 110%(u mnie max tyle jest). Jeśli to dla Ciebie za mało można pobawić się w zwiększanie taktowania w ustawieniach AiBooster'a (np. 200Mhz) stopniowo je zwiększając przy mnożniku ( u mnie max. 15) i kręcić stopniowo - 205Mhz, 210Mhz...

Co do grafy również możesz ją jeszcze podkręcić. Choć potrzeby nie widzę, bo i tak jest mocna. Odpal RivaTuner i kręć w odpowiednim stosunku taktów pamięci i rdzenia (wyjdzie coś ok. 2/3) i tak rdzeń o 6, a pamięc 10 w górę i testuj 3d markiem. Ja swoją (fabrycznie podkręconą) podkręciłem z 580 MHz/1840 MHz na 640 MHz/2000 MHz (dalej by też poszło :P ) , ale tylko do 3d marka, na codzień nie używam OC bo jest mi to po prostu nie po3bne. Wszystkie gry i tak śmigają na maxa.

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja proponuje podkręcać tylko i wyłącznie z poziomu BIOS-a. Ustaw sobie procka na częstotliwość 3.2GHz i myśle że taki overclocking spokojnie ci na razie wystarczy. Monitoruj temperatury i sprawdź stabilność Orthosem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.