x-kom hosting

acer iconia tab w 510 czy asus vivo tab smart ME400cl

smithek
utworzono
utworzono (edytowane)

Zastanawiam się nad kupnem tabletu w cenie około 2000tyś zł. Jednak nie wiem, który wybrać, jak wygląda wydajność tych urządzeń etc. Jak na chwilę obecną wpadły mi w oko dwa tablety acer iconia tab w 510

Procesor Intel Atom Z2760 (2 rdzenie, 1.80 GHz, 1MB cache) Układ graficzny Intel GMA Pamięć RAM 2048 MB DDR2 Pamięć wbudowana 32 GB Typ ekranu Pojemnościowy, 10-punktowy, IPS Przekątna ekranu 10.1" Rozdzielczość 1366 x 768 Łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth
Moduł NFC (Near Field Communication) Złącza Micro USB - 1szt.
Mini HDMI - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt.
Złącze stacji dokującej - 1 szt. Złącza - stacja dokująca USB 2.0 - 1 szt.
Złącze dokujące - 1 szt. Bateria Litowo-polimerowa 3650 mAh Zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows 8 PL (wersja 32-bitowa) Dołączone oprogramowanie Płyta Recovery (możliwość odzyskania systemu operacyjnego) Kamera 2.0 Mpix - przód
8.0 Mpix - tył Szerokość 186 mm Wysokość 259 mm Grubość 10 mm Waga 565 g
1300 g (ze stacją dokującą) Dodatkowe informacje Wbudowane głośniki stereo
Przycisk do regulacji głośności
Wbudowany mikrofon
Akcelerometr
Czujnik światła
Pełna klawiatura QWERTY (stacja dokująca)
Touchpad z technologią Multi-Touch (stacja dokująca)
Ekran z powłoką Gorilla Glass
12 m-cy ograniczonej gwarancji dla firm Dołączone akcesoria Zasilacz
Stacja dokująca
Ściereczka do czyszczenia ekranu

 

 

oraz asus vivo tab smart ME400cl.

 

Procesor Intel Atom Z2760 (2 rdzenie, 1.80 GHz, 1MB cache) Układ graficzny PowerVR SGX 545 Pamięć RAM 2048 MB DDR2 Pamięć wbudowana 64 GB Typ ekranu Pojemnościowy, 10-punktowy, IPS Przekątna ekranu 10.1" Rozdzielczość 1366 x 768 Łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth
Wbudowany modem 4G
Moduł NFC (Near Field Communication) Złącza DC-in (wejście zasilania) - 1 szt.
Micro USB - 1szt.
Micro HDMI - 1 szt.
Wyjście słuchawkowe/głośnikowe - 1 szt.
Czytnik kart pamięci - 1 szt. Bateria Litowo-polimerowa 6760 mAh Zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows 8 PL (wersja 32-bitowa) Dołączone oprogramowanie Microsoft Office 2010 PL (trial)
Partycja recovery (opcja przywrócenia systemu z HDD) Kamera 2.0 Mpix - przód
8.0 Mpix - tył Szerokość 262 mm Wysokość 171 mm Grubość 9,7 mm Waga 580 g Dodatkowe informacje Wbudowane głośniki stereo
Wbudowany mikrofon
Akcelerometr
Czujnik światła
Żyroskop
E-Kompas Dołączone akcesoria Zasilacz
Kabel micro USB -> USB

 

Wydaje mi się, że druga opcja jest lepsza ze względu na układ graficzny (jednak bardzo prawdopodobne, że tylko mi się wydaje). Podana w obu jest również rozdzielczość 1366 x 768. Obiło mi się o uszy, że win 8, który jest właśnie w obu tych tabletach wyrzuca w personalizacji jakiś błąd związany z tą rozdzielczością i niektóre elementy mogą być no nieczytelne czy coś. Wiem, że w opcji pierwszej dają klawiaturę, która tak naprawde działa jak bateria po podłączeniu do niej tabletu w drugiej opcji dają klawiaturę, do której nie da się tabletu zamocować co jest minusem, jednak klawiatura jest najmniej ważna. Pakiet office w wersji pierwszego tabletu jest chyba w wersji za 2300zł dla uczniów i użytku domowego (może być ale mi nie zależy na tym). Oprogramowanie win 8 32bit w obydwu pozycjach. Brzmi fajnie przy małych aplikacjach desktopowych obstawiam, że reszta by muliła i to porządnie.

To są pozycje nad, którymi się zastanawiam jednak jeśli macie coś ciekawszego do zaproponowania z chęcią wyslucham.

To na czym mi zależy w tablecie to:

  • Matryca IPS
  • RAM przynajmniej 2GB (nie wiem czy robią więcej)
  • Dysk hmm... będę na tablecie przyechowywał głównie projekty graficzne więc 32GB to minimum
  • Wejście mini HDMI
  • Przynajmniej 10'
  • Możliwość rozszerzenia kartą pamięci lub USB (albo obie możliwości na raz)
  • CENA ok. 2tyś zł max 2300zł.
  • Całość żeby działała jak najpłynniej i najwydajniej jak to możliwe.
  • W grę wchodzą również inne opcje poza windowsem 8 czy też RT, jednak to oprogramowanie jest mi najbliższe ponieważ używam go na stacjonarce i w sumie w telefonie też mam windowsa 7.8 i dobrze mi się pracuje w tym środowisku.

    Ceny mniej więcej jak w x-kom'ie bo zapewne tam coś kupie :)
Edytowane przez smithek

Youki
komentarz
komentarz

Czyli tablet służył bedzie tylko i wyłącznie do pracy tak? :)

smithek
komentarz
komentarz

Tak prezentacja grafiki, oprogramowanie biurowe, komunikatory, interenet, muzyka. Jakaś gra się oczywiście również czasem napatoczy ale to relaksacyjnie bez szału :).

Dziś napotkałem się również na rzecz następującą. http://www.x-kom.pl/p/104761-tablet-10-asus-padfone-16gbpadfone-station.html. Co myślicie o 'padfonach'?

Youki
komentarz
komentarz

Padfon to android i tutaj nie będziesz miał możliwości zainstalowania aplikacji biurowych, bądż różnych innych tego typu niż na Windows 8. :)

smithek
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak wiem, że to android ale chyba są programy obsługujące Worda etc. Jednak nie mam pomysłu co wybrać :(. Android, Windows... iOS odpada tego jestem pewien.

Edytowane przez smithek
Youki
komentarz
komentarz

PadFon to telefon i tablet.
Pomijając gry to wydaje mi się, ze do Twoich zastosowań lepszy bedzie właśnie Windows 8. :)

smithek
komentarz
komentarz

Czyli win 8. Który z tych podanych przeze mnie wybrać, czy może coś innego?

Youki
komentarz
komentarz

Zastanowić się można jeszcze nad tab w 511.
Generalnie obydwa tablety sad na mniej wiecej jednakowym poziomie, ciężko tak ogólnie wskazać który bardziej Tobie bedzie pasować.

smithek
komentarz
komentarz

W511 daje duży plus z powodu takiego, że w klawiaturze mamy baterię przedłużającą żywotność urządzenia.

Youki
komentarz
komentarz

No właśnie, zawsze to dluzsza praca jeśli masz podłączona stacje dokująca. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.