x-kom hosting

Kradzież domeny przez AZ.PL czy to normalne ?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: 2BE.PL ,
Skipi
utworzono
utworzono (edytowane)

5 dni temu zamówiłem domene związaną z ksw 23 u nich wszystko było cacy chodziło ładnie aż do wczoraj gdy ich kierownik napisał, że cyfrowy polsat napisal, żę zlamałem regulamin robiąc streama na mojej stronie (którego nawet nie moglo byc bo ksw 23 sie jeszcze nie zaczelo).Dziosiaj zostalem poinformowany ze zawieszaja jakies moje usługi, loguje sie do panelu klienta i patrze domeny nie ma.

 

 

Co moge w tej sytuacji zrobić ?

 

Wydaje mi sie ze predzej powinni zablokowac hosting a nie zabierac domeny ?

 

 

 



Email Search:
 is associated with about 187,941 domains


Whois History:
2 records have been archived since 2013-06-03 .



Domain Monitor supports .com, .net, .org, .biz, .info, and .us domains



Preview the complete Domain Report for konfrontacja23.pl









DOMAIN NAME:           konfrontacja23.pl
registrant type:       individual
nameservers:           ns11.az.pl. [85.232.252.194]
                       ns10.az.pl. [109.234.110.100]
                       ns12.az.pl. [89.171.29.77]
created:               2013.06.02 10:43:37
last modified:         2013.06.02 10:43:39
renewal date:          2014.06.02 10:43:37

no option

dnssec:                Unsigned
TECHNICAL CONTACT: data restricted

REGISTRAR:
AZ.pl Sp. z o.o.
ul. Niedzialkowskiego 24(IX p.)
71-410 Szczecin
Polska/Poland
+48.422999111




 

Tak wygląda teraz wpis we whois po prostu mnie wyrejestrowali.

 

Dodam, że kontaktowałem się z kierownikiem, żeby mi pokazał kod na mojej stronie w którym miejscu jest rzekomy stream i do teraz nie otrzymałem odpowiedzi.

lator82
komentarz
komentarz

nie wydaje mi się, żeby Ci ukradli tą domenę, prawdopodobnie po prostu odpięli ją od hostingu (zmienili DNS czy pogrzebali w panelu admina). w każdym razie sugeruje kontakt  z nimi (telefoniczny, nie mailowy), bo skoro zapłaciłeś za domenę, powinna być ona Twoją własnością. Być może musieli zabezpieczyć ją tak, byś nie mógł z niej korzystać na czas ksw, podejrzewam , że poszło jakieś zgłoszenie i niestety muszą reagować. W każdym razie wpis we whois o niczym nie świadczy bo nie wyświetla się tam danych osobowych prywatnych chyba, że wcześniej sobie tego życzyłeś. dzwon i tyle.

  • Rekomendowana odpowiedź
2BE.PL
komentarz
komentarz

Warto też sprawdzać statusy domeny na stronie Krajowego Rejestru Domen http://dns.pl/cgi-bin/whois.pl Na przykład, może pojawić się status dotyczący postępowania wyjaśniającego. Więcej statusów tutaj: http://dns.pl/opiskomunikatow.html

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Skipi
komentarz
komentarz

Okazalo sie ze cyfrowy polsat zglosil ta domene a az sie przestraszylo procesu i kierownik zamiast od razu napisac nie bedziemy jej u nas utrzymywac to dopiero w poniedzialek dostalem kod autoryzacyjny do przeniesienia kiedy juz mi nie jest potrzebna.Przykra sprawa nie polecam ich nikomu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.