x-kom hosting

Problem Z Instalacją

bartek122
utworzono
utworzono

mam problem z zainstalowaniem ubuntu 7.10

mam na winie 4 partycje c: fat32 (system) i pozostałe ntfs i mam dwie ntfs puste i chce zrobic tak ze podczas partycjonowania w ubuntu usunąc te dwie i z jednej zrobic dwie partycje ubuntu / i /swap a z tej drugiej i reszty pierwszej jedną partycje windowsa ale jak usune te dwie partycje podczas instalowania ubuntu to te pliki free space dzieli inna partycja i nie wiem jak je połączyc jak ktos wie to niech mi powie i jak próbowałem zrobic inaczej ze z tej reszty partycji zrobic partycje na wina to juz nie mogłem bo pisało bezuzyteczna a miało to jescze 13 gb jak to zrobic ??

Zarov
komentarz
komentarz

Partition Magic

Spróbuj tym albo:

http://gparted-livecd.tuxfamily.org/

Chociaż tego drugiego nie używałem...

bartek122
komentarz
komentarz

czyli tym partition magic to sie robie na windowsie partycje pod ubuntu??

i ubuntu czyta partycje z windowsa tylko w ntfs??

Przemek
komentarz
komentarz
czyli tym partition magic to sie robie na windowsie partycje pod ubuntu??

Nie musisz pod Windowsem ale tez taka opcja istnieje.

i ubuntu czyta partycje z windowsa tylko w ntfs??

Mozesz przegladac i operowac na partycjach ntfs oraz fat pod Linuksem jednak wymaga to troche pracy.

bartek122
komentarz
komentarz

chce zrobić z jednej partycji dwie i z reszty miejsaca zrobić inną pod windowsa więc usunołem dwie partycje no i jak z nich zrobie partycje ex3 i swap to nie moge juz trzeciej zrobic dlaczego??

localh0st
komentarz
komentarz

Po co trzecia? Wystarczą dwie, które sobie będziesz mógł sformatować podacz instalajci systemu. Instalujesz:

/   ext3SWAP   SWAP
olej3232
komentarz
komentarz

Pewnie masz wszystkie partycje jako podstawowe, a na dysku możesz ustawić max 4 takie partycje, lub 3 podstawowe i jeden dysk logiczny!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.