x-kom hosting

Legalność oprogramowania

sx200293
utworzono
utworzono

Zastanawiam się nad założeniem działalności oferującą różne usługi graficzne tj. projektowanie, drukowanie ulotek i wizytówek, oraz projektowanie stron www. Chciałbym zapytać posiadaczy takich firm jak to jest z legalnością oprogramowania. Wiadomo że PS kosztuje nie mało. Jaka jest szansa że ktoś mi to sprawdzi? Przyznam się posiadam komputer już z 15 lat i zdarzyło mi się pobrać jakiś film, czy mieć jakiś program zainstalowany z innego źródła, ale nigdy nie przydarzyła mi się żadna kontrola. Proszę nie odpowiadać na mój post w sposób: "pójdziesz siedzieć bo to tamto, legalna zawartość komputera to podstawa, ja mam legalne wszystko więc ty też musisz mieć"

Wiem, że 98% użytkowników internetu ma coś na sumieniu i osoby piszące w ten sposób, mogę się założyć że mają choć jedną mp3 nielegalnie pobraną. Oczekuję odpowiedzi osób które się tym zajmują. Jakie jest ryzyko? Czy jeśli zakupiły program to czy kiedykolwiek miały jakąś kontrolę?

Mesajah
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak chcesz założyć sklep to nie polecam nie legalnego oprogmowania wtedy możesz wspaśc i nie będzie ci miło ;)

98% użytkownikó którzy nie zakładaja takiej działalnosci

sx200293
komentarz
komentarz

nie sklep nie, będą to porostu usługi z grafiki. Jest mi do tego potrzebny PS, a jego cena to 1,5tys.

sx200293
komentarz
komentarz

jest ktoś w stanie mi odpowiedzieć?

Kamix
komentarz
komentarz

Skoro nie masz 1,5tyś na PS'a to skąd weźmiesz co miesiąc 800zł na ZUS i inne opłaty związane z prowadzeniem działalności?

leggo
komentarz
komentarz

"pójdziesz siedzieć bo to tamto, legalna zawartość komputera to podstawa, ja mam legalne wszystko więc ty też musisz mieć"

Jeszcze chyba za to nie wsadzają. :)

 

Przede wszystkim, jest różnica pomiędzy pobraniem mp3/filmu dla własnego użytku, a wzbogacaniem przy pomocy kradzionych narzędzi.

 

Jeżeli chcesz się tym zajmować na poważnie, 1,5k to nie jest aż tak duży wydatek.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, żebyś początkowo wykorzystał programy z bezpłatną licencją.

 

Tak w ogóle, to temat raczej powinien polecieć do kosza.

ita_lukk
komentarz
komentarz

ciężko skomentować ten temat, rozumiem że chcesz swój biznes prowadzić wg. zada "noł ferplej" 

 

sorry ale co to za tłumaczenie się, że jak ktoś ma nielegalnie pozyskane dane to wobec tego mi też to przysługuje, rozumiem, że jak Ty zarabiasz to już jest wszystko OK? ale jak Ty masz kupić legalne oprogramowanie dzięki któremu później będziesz zarabiał to już nie jest OK? pomyśl, wszyscy tak psioczą na producentów, ale do diaska czy dzięki temu nie zarabiamy? 

 

muszę Cię zmartwić, ale właśnie takie firmy jak Twoja, czyli zajmujące się grafiką są jedne z częściej kontrolowanych, więc jak wcześniej nie doświadczyłeś kontrololi tak teraz możesz tego się spodziewać, po drugie, publicznie piszesz o tym, że jesteś skłonny prowadzić własna DG na nielegalnym oprogramowaniu, mimo wszystko w Internecie nie jesteś anonimowy ;) organy ścigania już całkiem dobrze sobie radzą z takimi przypadkami

 

tutaj masz przykład ile będziesz winny jeśli pójdziesz tą drogą

sx200293
komentarz
komentarz

dzięki za odpowiedź, niestety w zaawansowanym stopniu potrafię obsługiwać tylko te programy które dużo kosztują:( innych musiałbym się uczyć od początku...

jak na razie firma jeszcze nie istnieje, chciałem tylko dowiedzieć się czy jest jakaś możliwość ominąć ten drogi minus, lecz im bardziej zagłębiam się w ten temat widzę że na mojej liście zakupów musi znaleźć się Photoshop i Corel, przynajmniej. Więc mam takie pytanie odnośnie tych programów, czy polecacie je zakupić na "allegro" czy jakieś inne źródło?

piotrasta
komentarz
komentarz

allegro bym raczej do takich zakupów nie polecał za względu że można trafić na podróbkę lepiej dać 100 cz\y 200zł więcej i mieć pewność że nie masz pirata. 

 

 innych musiałbym się uczyć od początku...

 

nie jest raczej aż tak źle

 

Nic nie stoi też na przeszkodzie, żebyś początkowo wykorzystał programy z bezpłatną licencją.

 

no właśnie nie do końca niektóre programy są owszem darmowe lecz tylko do użytku niekomercyjnego  tak więc trza się wszystkiego dowiedzieć najpierw żeby nie było później że wpadnie kontrola a ty jesteś przekonany że jest wszystko legalne a tu lipa legalne ale tylko w zastosowaniu niekomercyjnym.

 

do kosztów dorzuć jeszcze av (wątpienie że darmowy avast może być w firmie legalnie-zgodnie z zapisami licencji), windowsa (terz by wypadało się dowiedzieć czy "zwykły" może być we firmie), oraz (jak potrzebujesz) offisa (niekonieczne od microsoftu) oraz czytnik pdf ;) . No i oczywiśce wyzbyć się wszystkich piratów począwszy od muzyki skończywszy na grach, bo nikt nie będzie się pytał czy to jest komp domowy czy firmowy komp (bo czy tu czy tu pirat to pirat i zapłacisz kare kolosalną)

  • Dobra wypowiedź 1
leggo
komentarz
komentarz

no właśnie nie do końca niektóre programy są owszem darmowe lecz tylko do użytku niekomercyjnego 

A są też programy, które pozwalają na darmowe użytkowanie komercyjne, więc, tak jak piszesz, trzeba sobie to sprawdzić. Nie za bardzo rozumiem w czym problem, zdobycie informacji o tym na jakiej licencji program działa, nie jest raczej wyzwaniem :)

 

 

Wydaje mi się, że jeśli znasz się na tworzeniu grafiki, to przestawienie się na nowy program nie powinno być bardzo trudne. Jeśli rozumiesz jak to działa i w jaki sposób można uzyskać konkretne efekty, zmiana programu to kwestia przestawienia się na inny interface. No chyba, że tworząc powtarzasz wyuczone schematy nie wiedząc za co odpowiedzialne są poszczególne kroki :P

 

Tak jak pisano już wyżej: prowadząc działalność jesteś znacznie bardziej narażony na kontrolę.

 

Programy najbezpieczniej kupować bezpośrednio od producenta.

  • Dobra wypowiedź 1
sx200293
komentarz
komentarz (edytowane)

A możecie powiedzieć mi czy znacie jakąś osobę która przeszła taką kontrolę?

 

kalkulując wychodzi mniej więcej tak:

Photoshop - 2,200 

Corel - 1,500
Avast - 0,130
Windows 7 - 0,350
Office - 0,600
 
4780,00

 

To jest to co muszę mieć

 

Oj sporo naczytałem się teraz na temat tych całych kontroli itd. Niestety nie obędzie się bez zakupu tych programów, wolę nie ryzykować. Lecz nie odnalazłem żadnych informacji na temat jakiś kontroli w ostatnich latach. Z tego co czytałem sporo kontroli było do 2011 r. A jak to jest z posiadaniem mp3 i fimów na własny użytek na firmowym komputerze?

ita_lukk
komentarz
komentarz

nagłówki 

z grudnia 2012 - Nielegalne oprogramowanie warte 300 tys. zł zabezpieczone w jednej z krakowskich firm

z grudnia - Nielegalne oprogramowanie warte 500 tys. zł zabezpieczone w Krakowie / duże prawdopodobieństwo że też chodzi o projekty graficzne ew. inżynieria itp.

z marca 2013 - Nielegalne oprogramowanie w komputerach jednej z częstochowskich firm

maj - Nielegalne programy architektoniczne / Twoje rejony działalności 

 

o innych przypadka nawet nie wiemy, a kontrole odbywają się stale 

 

na jakim komputerze by to nie było, za mp3, filmy odpowiadasz, a na komputerze firmowym może to być jeszcze większa kara

 

a z tego co wymieniłeś widzę już co najmniej dwa zamienniki Open Source 

 

radzę... zamiast kombinować, zmień swoje nastawienie i spróbuje zdobyć kasę na programy, mamy teraz wakacje, pójdź do sezonowej pracy, pożycz od znajomych, rodziny, będzie trzeba oddać, ale przynajmniej bez % ;)

sx200293
komentarz
komentarz

temat juz do zamkniecia

wyzej wymienione oprogramowanie juz zakupiłem, postanowilem nie ryzykowac

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.