x-kom hosting

Co zainstalować za system na tym sprzęcie ?

BenQ711
utworzono
utworzono

Witam mam takie pytanie jaki zainstalować system na takich parametrach komputera :

 

Procesor : Intel Core 2 Duo 2.0 GHz [ z nowym zasilaczem podkręce go do 2.4 GHz ]

Pamięc ram : 2x2gb ram [ dostępne 3.4 gb ram ]

Płyta Główna : ASUSTek Computer INC.

Karta Graficzna : NVIDIA GeForce 210   1GB  DDR3

 

I nie wiem jaki zainstalować system. Czy Windowsa Viste bo moja płyta jest kompatibilna z Vistą czy Windowsa 7 ?

Dodam też ,że nagrywam takie gry np jak : Minecraft itp.

Poradzcie co mam wybrać za system.

radekx
komentarz
komentarz

Jeśli mowa o systemach Windows,  to zapewne najlepiej by było starego, dobrego XP.

Ale jeśli chcesz nowszy system to spokojnie da radę Windows 7 - wbrew pozorom na wolniejszym sprzęcie całkiem nieźle sobie radzi.

Vistę sobie odpuść, za dużo niedoróbek.

aktez22
komentarz
komentarz

a bedzie mogl grac w takie gry jak bf2 bad company albo minecraft ? bo teraz jak ma xpka to normalnie gra na multiplayer na niskich bez scin . wiec?

bartek86
komentarz
komentarz (edytowane)

na taki sprzęt to win7 albo win8, na tych systemach pójdzie ci każda gra a są gry które nie działają na xp czyli masz błędne myślenie to na XP możesz nie uruchomić kilku gier jak Assasins Creed, Crysis 3 i kilka innych tytułów

 

 

Jeśli mowa o systemach Windows,  to zapewne najlepiej by było starego, dobrego XP.

Zanim coś napiszesz to moze to sprawdź bo to wyssałeś z palca, już lata temu udowodniono(jest wiele testów) że na procesorach c2d oraz nowszych (również innych z certyfikatem windows vista) gry lepiej i wydajniej działały na Win7 niż na XP a to dlatego że WinXP nie potrafi w 100% wykorzystać możliwości sprzętu, który został dostosowany pod Viste i nowsze systemy okienek

Edytowane przez bart86
radekx
komentarz
komentarz (edytowane)
Assasins Creed, Crysis 3 i kilka innych tytułów

 

No, zwłaszcza uruchomi je na komputerze, o którym jest mowa.

 

 

 

Zanim coś napiszesz to moze to sprawdź bo to wyssałeś z palca, już lata temu udowodniono(jest wiele testów) że na procesorach c2d oraz nowszych (również innych z certyfikatem windows vista) gry lepiej i wydajniej działały na Win7 niż na XP a to dlatego że WinXP nie potrafi w 100% wykorzystać możliwości sprzętu, który został dostosowany pod Viste i nowsze systemy okienek

 

Kolego, nie udzielaj porad ex cathedra, zupełnie nie dopasowując ich do pierwszego posta, bo takie "mądrości" nie wnoszą nic konkretnego.

 

Poza tym nie wiem jak wiele testów czytałeś i co z nich zrozumiałeś, ale dla autora różnice będą ZNIKOME, bo na grach, które ogarniają dobrze W7 najwięcej zyskałby przy tytułach obsługujących DirectX 11 oraz procesory wielordzeniowe - a tu z kolei za słabą ma GPU. CPU zresztą też.

 

Więc to, że W7 lepiej obsługuje wielordzeniowe CPU (certyfikat Vista hehe, szkoda że nie dają jeszcze pasków adidasa) nijak ma się do wydajności w grach, jeśli ani gra, ani GPU tego nie wykorzystają, a i CPU autora jest dychawiczne.

W ogólnym rozrachunku komputer szybciej będzie pracował na XP, zwłaszcza, że ludzie narzekali jeśli chodzi o pracę Minecrafta na W7 i analogicznej javie. Na XP chodzi bezproblemowo.

Niemniej, tak jak pisałem - w tym przypadku, jak autor chce mieć nowszy system, to warto instalować W7, a Vistę sobie darować

Edytowane przez radekx
BenQ711
komentarz
komentarz

Jakbym zainstalował Windowsa 7 na tym sprzęcie to mógłbym grać w takie gry jak Battlefield bad company 2 i nagrywać ?

radekx
komentarz
komentarz

Myślę, że przy rozdzielczości 1024x768 masz bardzo dużą szansę pograć w trybie single player na średnich ustawieniach (AA x 1, i AF x 1, albo wyłączone).

Nie wiem jak z nagrywaniem,

BenQ711
komentarz
komentarz

Jak ja na Windows XP na karcie graficznej NViDIA GeForce 8500 GT grałem w Bad comapny 2 na 1024x768 bez ścin na detalach srednich ^^

radekx
komentarz
komentarz

W grach GeForce 210 jest kartą niewiele wydajniejszą od 8500GT, więc mam obawy, czy przy rozdzielczości większej od 1024x768 i detalach większych, niż medum, gra zachowa płynność.

O ile wiem, to ta karta została przeznaczona raczej do komputerów biurowych, a nie do gier.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Ale jeśli chcesz nowszy system to spokojnie da radę Windows 7 - wbrew pozorom na wolniejszym sprzęcie całkiem nieźle sobie radzi.

Ja ma MacBooka z T7200 @2.0Ghz i 2.5GB pamięci na którym, poprzez boot camp, pracuję na Windows 7 Home Premium 32-Bit PL, który daje sobie dobrze radę. Zatem myślę, że na na pececie autora pójdzie bez kłopotów

BenQ711
komentarz
komentarz (edytowane)

Już miałem wcześniej Windowsa 7 sam system bez żadnych zarzutów lata bez ścin i wgl ale ja gram w gry a nie używam komputera tylko do internetu i powiedziałem też ,że nagrywać bym chciał takie gry jak Battlefield bad company i minecraft .

Edytowane przez BenQ711
  • 3 miesiące później...
trele_morele
komentarz
komentarz

Polecam zainstalować Windowsa 8. 

Ramzes
komentarz
komentarz

Windows Xp jak dla mnie się tam najlepiej sprawdzi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.