x-kom hosting

"Bandwidth Control Rules List" zmienne IP.

Gość
utworzono
utworzono

Witam!

Posiadam Router TP-Link TL-WR941N ( 3 antenowe cacuszko ). Chciałem ograniczyć nieco internet innym komputerom, lecz pojawił się jeden problem. Postaram się to opisać w prosty sposób. Załóżmy, że mam 4 komputery, chcę ograniczyć internet dwóm do powiedzmy 1024kb/s. W Rules List wpisuję wewnętrzne IP każdego kompa i ograniczam transfer, wszystko jest okej. ALE, problem pojawia się gdy dany komputer się wyłącza, i na jego IP wskakuje ten, któremu NIE CHCĘ ograniczać, i jest problem :C Czyli dla kompa o IP (..).1 ograniczyłem transfer ( dla (..).2 nie ), ale gdy (..).1 się wyłączy, to na jego miejsce wskakuje (..).2 i mu się transfer ogranicza a ja nie chcę. Jak to ustawić, by nawet po wyłączeniu komputera z ograniczeniem zachowywał on swoje wewnętrzne IP i nie zmieniało się nic. Proszę o pomoc ;3 

 

 



No dobrze, już poradziłem sobie z tym. Wystarczyło przypisać i zarezerwować każdemu komputerowi ip, wszystko jest już okej. Zamykam ;3

Janiaking
komentarz
komentarz

Static DHCP i po problemie . Jeżeli twój royter tego nie posiada ( a wątpie że nie posiada bo to seria tp-link ) to Statyczne adresy od strony klienta

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.