x-kom hosting

Problem z programem Gimp

Joan22
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam graficiarzy. Problem wygląda następująco. Uczę się obsługiwać Gimpa ( wersja 2.8. ) i tym samym robić prostą grafikę. Pościągałam kilka dodatków do pędzla zwanych brushami z internetu i zgodnie z instrukcją po kolei instalowałam na Gimpie. Pierwszy zestaw brush zapisał się bez problemu lądując w odpowiednim dziale. Ale pozostałe już nie i nie wiem dlaczego. Część pochodzi z tej samej strony co pierwszy, udany zestaw a następne już z innej i ten sam problem powtarza się. Dodatki na pewno nadają się do tego programu bo jest to wyraźnie zaznaczone przez autora tych grafik. Pisałam już na innym forum typowo graficiarskim ale niestety nikt tam nie ma najwyraźniej pomysłu co z tym zrobić. Jedna osoba jedynie poleciła mi stworzenie osobnego folderu na dysku z nowymi brushami i tak zrobiłam. W pędzlach folder owszem wyświetla się ale jego zawartość już nie. Czy ktoś się orientuje co można by dalej zrobić?
Jeszcze powywalałam brushe i ściągnełam od nowa, tak samo wywaliłam gimpa i też zainstalowałam od nowa. Bez skutku.

leggo
komentarz
komentarz

Podaj link do jakiegoś niedziałającego pędzla.

Joan22
komentarz
komentarz

proszę: http://www.obsidiandawn.com/glitter-photoshop-gimp-brushes i nie tylko ten bo prawie wszystkie. Jedna osoba już u siebie sprawdzała te brushe i niby działają, tylko nie u mnie.

Zayfi
komentarz
komentarz

Pędzle działają na starszych wersjach Gimpa Programs: Photoshop 7+, Photoshop Elements 2+, Gimp 2.2.6+
Brushes: 28
Size: 667KB

 

Uczę się obsługiwać Gimpa ( wersja 2.8. )

 

zainstaluj starszą wersję programu

Joan22
komentarz
komentarz

aha, to ciekawe, że przy wersji 2.2.6 jest + czyli teoretycznie działają na nowszej ale dobra, zobaczę.

Zayfi
komentarz
komentarz

Mam gimpa 2.6.11 > pedzle wypakowałem do folderu c:\Users\nazwa uzytkownika\.gimp-2.6\brusches

 

uruchomiłem gimpa i są > działają

 

Z menu Edycja > Preferencje > Katalogi > Pędzle sprawdź które katalogi masz zaznaczone. Trzeba zaznaczyć właściwy i restartować gimpa. Muszą działać.

Joan22
komentarz
komentarz (edytowane)

właśnie wczoraj wieczorem ściągnęłam tą wersję bo jeszcze starsza okazała się wadliwa :P i wszystko ładnie działa, brushe w końcu się wyświetlają  :brawa: dzięki bardzo za tą podpowiedź :) przy okazji wiesz może czy da się jakoś ustawić w pędzlach żeby otwierał się konkretny folder z tymi dodatkami? np. jak utworzę osobno folder na nowe brushe to gimp był by w stanie wyświetlać tylko ten? 

Zayfi
komentarz
komentarz

wiesz może czy da się jakoś ustawić w pędzlach żeby otwierał się konkretny folder z tymi dodatkami? np. jak utworzę osobno folder na nowe brushe to gimp był by w stanie wyświetlać tylko ten?

Musiałabyś utworzyć nowy folder w określonej ścieżce (dowolna) a domyślne lokalizacje wykluczyc w Preferencjach i restart. Nie próbowałem tego. Sądze że i tak program odczyta domyślne pędzle plus dodatkowe.

Joan22
komentarz
komentarz

dobra, to już nie będę kombinować. Teraz znalazłam nowy problem, mianowicie nie idzie mi pisanie w tym programie '- - wyświetla mi się okienko itd. ale nie wiem jak zmienić czcionkę i kolor tekstu o ile w ogóle da się to zrobić.

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

 

nie idzie mi pisanie w tym programie '- - wyświetla mi się okienko itd. ale nie wiem jak zmienić czcionkę i kolor tekstu o ile w ogóle da się to zrobić.

 

 

Z menu plik wybierasz nowy dokument. Z przybornika wybierasz literke A. Potem w przyborniku ustawiasz kolor i czcionke jej wielkość oraz sposób krycia - wszystko. Cwicz na próbnych plikach;

leggo
komentarz
komentarz

Żeby zmienić kolor i czcionkę już napisanego tekstu, tekst musi być zaznaczony.

 

Co do pędzli: ten z linka powinien działać na wersji 2.8 (u mnie działa). Jednak z tego co się orientuję taki problem, jak u Ciebie, jest dość popularny w tej wersji i nie znalazłem na niego żadnego konkretnego rozwiązania. Tego typu kwiatki były w poprzednich wersjach również dość powszechne.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.