x-kom hosting

Pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty

Skelgar
utworzono
utworzono

Witam,

 

Gdy próbuję zainstalować system operacyjny Windows XP, na ekranie nie ma jakichkolwiek partycji do wyboru. Znajduje się tam tylko informacja typu: „nie wybrano dysku" lub coś w tym stylu. Gdy wciskam enter, ignorując tę informację, pojawia się BSOD o następującej treści:

 

Pojawił się problem i system Windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera. Jeśli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop ponownie uruchom komputer. Jeśli ten ekran pojawi się ponownie, wykonaj następujące kroki:

Upewnij się, że na dysku jest wystarczająco dużo miejsca. Jeśli sterownik jest zidentyfikowany w komunikacie stop, wyłącz go lub skontaktuj się z producentem w sprawie aktualizacji sterownika. Spróbuj zmienić karty wideo.

Skontaktuj się z dostawcą sprzętu w sprawie aktualizacji systemu BIOS. Wyłącz opcje pamięci systemu BIOS takie jak buforowanie i przesłanianie. Jeśli do usunięcia lub wyłączenia składników musisz użyć trybu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz F8, aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe, a następnie wybierz opcje: Tryb awaryjny.

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000008E (0xC0000005, 0xF84D2CAD, 08F808A7E4, 0x0000000)

*** setupdd.sys - Address F84D2CAD base at F84A6000, Datestamp 41107c8f

 

Co zrobić w takiej sytuacji?

 

 

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Pobierz sobie u kogoś program gparted w wersji live cd i nagraj go na pendriva lub na płytę cd i spróbuj nim sformatować dysk.

Skelgar
komentarz
komentarz

Zrobiłem tak jak kazałeś. Niestety, gdy program rusza pojawił się jeden błąd o treści:

 

Invalid partition table - recursive partition on /dev/sr0

 

Gdy próbowałem uruchomić program po raz kolejny, oprócz błędu powyżej pojawiało się również:

 

xmessage

fbsetbg: Something went wrong while setting the wallpaper

Run 'fo4 --bgscode /usr/share/images/fluxbox/debian-squared.jpg' from an xtern to find out what.

 

Ponadto, gdy uruchomił się GParted, pole było puste, tak jakby w ogóle nie wykrywało żadnej partycji. Dodam, że to samo (brak partycji do wyboru) pojawiało się, gdy próbowałem instalować Windows XP.

arkadiusz97
komentarz
komentarz (edytowane)

Wymień kabel sata od dysku. Jeśli to nic nie da to sprawdź dysk w innym kompie.

Edytowane przez amb00
  • 4 tygodnie później...
maly238
komentarz
komentarz

itam. przepraszam ze pisze akurat w tym dziale ale jestem tu nowy i nie moge znalezc odpowiedniego.... mam klopot .komputer jak i internet strasznie mi zamula....ponizej parametry:

pentium 4   2x2,8

2 gb ram pc4200

grafika zintegrowana 128 mb

i jeszcze opis internetu.:

http://www.speedtest.pl/test/62838373

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.