x-kom hosting

Jak sprawdzić czy wiatrak w laptopie działa

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Kanoe Yuuko ,
Kanoe Yuuko
utworzono
utworzono

Witam ostatnio cały laptop mi się zaczął przegrzewać po 15minutach od włączenia temp osiąga 90 a nigdy tak dużo nie było

gdy odpalę jakąś grę to wtedy temp karty graficznej podskakuje z 93 do 102 stopnii a procesora z 90 do 96

mam podstawkę chłodzącą zalman zm nc11

jak przykładam ucho tam gdzie jest wiatrak to nic nie słyszę i nie wiem czy działa czy nie

jest jakiś program który może sprawdzić czy wiatrak działa?

Patryq
komentarz
komentarz

Jaką temperaturę utrzymyłał wcześniej laptop? Jest to stanowczo za duża temperatura,szczególnie jesli dodatkowo używasz podstawki chłodzącej. Jeśli wcześniej utrzymyłał normalne temperatury a w ciagu powiedzmy dnia tak drastycznie wzrosły to jest pewne że wentylator się zepsuł,lub coś uniemożliwia jego działanie(np niestykający kabelek zasilania wiatraczka).Jedyną radą jest sprawdzenie styków,a w przypadku dalszego niedzialania kupienie nowego wentylatora i wymiana. Jeśli taka temperatura stopniowo sie zwiekszała, oznacza to że przy wylocie powietrza zebrała się ilość kurzu uniemożliwiająca swobodny przepływ powietrza, należy w takim wypadku rozkręcić laptopa i usunąć zebrany przez pewien czas "filtr" z kurzu. 

JARMOO
komentarz
komentarz (edytowane)

Na początek proponuj przeczyścić laptop z kurzu i wymienić paste termoprzewodzącą. Sprawdz kable zasilające wentylator.

PS: słowo "wiatraczek" jest nieprofesjonalne. Wiatraczek to możemy kupić dziecku na odpuście. Poprawnym zwrotem jest wentylator.

Edytowane przez jarmoo
  • Rekomendowana odpowiedź
Kanoe Yuuko
komentarz
komentarz

Wcześniej laptop utrzymywał temp 80 stopnii bez podkładki chłodzącej

laptopa mam na gwarancji jeszcze to nie mogę go rozkręcać ale oddam go do serwisu żeby zobaczyli co się z nim stało że takie temperatury osiąga ale wcześniej jak temp to była 80stopnii to wiatraka też nie słyszałem dlatego nie wiem czy jest zepsuty

oddam tego laptopa do serwisu i się dowiem w czym był problem dzięki za pomoc wszystkim



Włączyłem laptopa zobaczyłem spód i okazało się że wiatrak się nie kręci

to jednak te skoki temperatury to była wina wiatraka temat oznaczam jako rozwiązany

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.