x-kom hosting

Monitor Lcd Do 800 Zł

Horuss
utworzono
utworzono

witamzamierzam zakupic wlasnie monitor lcd do 800 zl i prosze o jakies porady w wyborzemoze nie chodzi mi nawet o konkretny model ale mniej wiecej parametry i marke, reszte sam znajde moze :P chociaz linkami z allegro nie pogardze :P

0. na wstepie chce powiedziec ze glownie potrzebny do gier, do filmow raczej bardzo malo wiec wolalbym zwykly a nie panorame ('wide')

1. przede wszystkim: marka. czytalem i sluchalem duzo, z tego co wiem najlepsze sa lg i iiyama , dobre tez nawet benq i samsung. ktory z nich najlepiej wybrac ? glownie tu chyba chodzi o wzgledy ekonomiczne, bo raczej jakoscia duzo pewnie sie nie roznia. moze jest jeszcze jakas porzadna tania firma np dell czy cos ?

2. jaki rozmiar najbardziej sie oplaca wziac w tej cenie ? sam mam teraz 15 cali, troche malo:P w tym przedziale cenowym widzialem raczej monitory 19 cali, czy oplaca sie taki brac ? czy moze mniej albo wiecej ? ale juz o >21 slyszalem, ze nie wygodnie sie po prostu patrzy. jak monitor w odleglosci kilkudziesieciu cm jest taki duzy to ciezko nawet wzrokiem objac :D czy 19 bedzie optymalnie ?

3. no i kwestie techniczne bardziej szczegolowe. z tego co mi sie wydaje wazne sa:- kat widzenia - wiadomo, musi sie dobrze patrzec nie tylko z widoku 'prosto'. ile stopni wystarczy ? 170, czy 160 powinno byc zupelnie wystarczajace ?- plamka - no im mniejsza tym lepiej, ale jaka bedzie juz taka niezla ? oczywiscie w tych cenach, do 800- czestotliwosc - zeby wzrok sie nie niszczyl, ale czy przy lcd to tez wazne jak przy zwyklych monitorach ? - kontrast - czy musi byc bardzo duzy aby bylo dobrze widac ? czy np starczy 1:700 czy minimum ma byc 1:1000 ?o czasie reakcji slyszalem ze malo wazny, bo pomiedzy np 4 a 5 ms to i tak raczej duzej roznicy nie ma :D

czy jeszcze jakis element jest wazny i trzeba na to patrzec przy kupnie ?po prostu prosze o pomoc co wybrac i na co zwracac uwage. oczywiscie do 800 zl maksymalnie, jak za 600-700 moze byc cos podobnego to jeszcze lepiej

pozdrawiam i czekam na propozycje :D

Horuss

ps. takie bajery jak usb czy cos nie jest konieczne, ale tak z ciekawosci jeszcze chce sie spytac czy sa monitory z wbudowanym portem com ? przydalby sie , bo c-geo nie przyjmuje przejsciowki usb-com :P

odswierzam, bo nikt nie raczyl mi pomoc :P a temat juz pod koniec strony...naprawde prosze o jakies porady co kupic

pozdrawiam

Horuss

Horuss
komentarz
komentarz

hmm no z tego co widze monitorek niezly.

ale tak: uzywac szukajki... no nie wiem czy temat z przed pol roku o monitor za 80 zl bedzie aktualny, bo ceny zmieniaja sie bardzo szybko. poza tym jakby ktos nie zauwazyl chce aby ktos mi wyjasnil czym sie kierowac przy wyborze monitora i objasnil te wymienione powyzej punkty... przeciez nie pisalem tego wyszstkiego tylko po to aby w odpowiedzi dostac jeden link i tyle :P

aha jeszcze co do monitora: czy w 19" zawsze max rozdzielczosc jest 1280x1024 ? bo ja teraz mam taka na moim 17" crt wiec zawsze wole miec w obwodze jakas jeszcze wieksza rozdzielczosc :P

prosze o pomoc i wyjasnienia

ps. i jednak bym wolal monitor w cenie ok 700 zl, bo nastapily pewne ciecia finansowe :P tak moze do 750 max

pzdr

Horuss
komentarz
komentarz

ma duzo mniejszy kontrast (800 a tamten 2000) i mniejszy kat widzenia (170 - 160) a roznica doslownie pare zlotych... czyli te parametry nie robia jakiejs duzej roznicy ?

ale dalej nikt nie chce rozwiac moich watpliwosci co do parametrow lcd'kow.... ktore sa najwazniejsze itd.

oczywiscie moge polegac na wiedzy expertow i kupic pierwsze lepsze cos co poleca, ale wole wiedziec dlaczego cos takiego itd....

falcon1984
komentarz
komentarz

BenQ FP93GP - super monitor, w cenie około 800zł

Horuss
komentarz
komentarz

dobra widze ze nikt na sile mi nie chce pomoc tak do konca :P

czytalem ze lepsze jest zlacze dvi. czy to prawda, i jest duzo lepsze od tego na monitory crt, analogowego, d-sub ?? szukać tylko dvi ?

lepiej jest kupic jak mam do wyboru http://www.allegro.pl/item271532015_monito...3_warszawa.html

http://www.allegro.pl/item273180810_hit_mo...a_warszawa.html

roznica jest taka ze benq ma wyjscie dvi, ktore ponoc jest lepsze a lg to jednak chyba lepsza firma i ma duzo lepszy kontrast. ktory bedzie lepszy ?

Przemek7
komentarz
komentarz

Przy kupnie monitora trzeba zwrócić uwage przede wszystkim na kontrast (jak jest 1000:1 to juz nikomu lepszego nie trzeba) no i czas reakcji matrycy. Poza tym jasność i kąty widzenia. Ale nie sugeruj się parametrami podanymi przez producenta bo bardzo często są przekłamane i nie mają nic wspólnego z prawdą. Poczytaj sobie testy monitorow w internecie np. tutaj albo tu. Sam chcę kupić monitor ale tak naprawde ciężko jest się zdecydować, przeczytałem już chyba pół internetu i dalej nie wiem co wybrać;)

falcon1984
komentarz
komentarz

Ja od siebie mogę polecić tego BenQ. Świetna matryca i kontrast, czas reakcji też przyzwoity, w grach nie ma problemu. kolory są przepiękne, super śie na nim gra, ogląda filmy itp. Polecam, do tego świetna cena.

Horuss
komentarz
komentarz

cale szczescie fundusze pozwolily na monitor za 800 :P kupilem to, chyba najlepszy za ta cene. same zalety: dvi, dobre katy, jasnosc, kontrast, czas reakcji super.

jak sadzicie dobry wybor ?

falcon1984
komentarz
komentarz

Tzn co kupiłeś? BenQ? Jeśli tak, to dobry wybór.

Horuss
komentarz
komentarz

oj sorry, tak to jest jak "v" na klawiaturze czasem niedomaga :P

kupilem takie cos: http://www.allegro.pl/item272906377_lg_l19...rier_15_zl.html

wydaje mi sie ze dobry wybor

Popek
komentarz
komentarz

Dobry wybór, ale na prawde rzeczywiście ten BenQ byłby lepszy.

Nie chodzi mi o to ze z tego LG nie będziesz zadowolony, wręcz przeciwnie ;)

Horuss
komentarz
komentarz

no juz mam, bardzo fajny ten lg. narazie tylko jeden sub pixelik znalazlem :-) polecam wszystkim LG Flatron L1953TR, naprawde ma dobre parametry techniczne, dluga gwarancja i wyscie dvi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.