x-kom hosting

Karty graficzne - Temat ogólny

JARMOO
komentarz
komentarz (edytowane)

Dość ladnie wszystko opisane. Może się komuś przyda.
Znalazlem też kilka literowek i błędów językowych, ale to nic. :)

Edytowane przez jarmoo
  • 8 miesięcy później...
Kim Lee
komentarz
komentarz

Są jeszcze inne karty graficzne - te w urządzeniach mobilnych. O nich zapomniał przyjaciel.

Janoslaw20
komentarz
komentarz

No i prosze, juz nauczylem sie paru rzeczy ktore mnie gryzly, dzieki za informacje! :)

  • 3 tygodnie później...
PrimekPL
komentarz
komentarz

Naprawdę bardzo fajnie wszystko opisane :)

  • 1 rok później...
iwaniuk
komentarz
komentarz

czy to przypadkiem nie jest tak, że 2GB Nvidii powinno sprawić, że gry na sprzęcie będą fruwać?

Youki
komentarz
komentarz

A co ma 2 GB oraz napis nVidia do wydajności ? :E 

rafalluz
komentarz
komentarz

czy to przypadkiem nie jest tak, że 2GB Nvidii powinno sprawić, że gry na sprzęcie będą fruwać?

 

Na 610 i 630 to pofrunąć może, ale karta przez okno, jak się w końcu wnerwi na tę żałosną wydajność...

Gerlath
komentarz
komentarz

Tylko 2 GB?

A 4GB i napis Nvidia - to dopiero musi być killer wydajnościowy

http://allegro.pl/karta-graficzna-nvidia-geforce-gt630-4gb-ddr3-i5111467013.html

łolaboga....

W poradniku przydałoby się parę słów o wydajności i pozycjonowaniu modeli kart bo jak widać  można się dowiedzieć ciekawych rzeczy od postujących pod poradnikiem

szynszyl1337
komentarz
komentarz

O ile się nie mylę karty mobilne mają po 8GB vram mimo, że tego nie potrzebują zważając na wydajność.

rafalluz
komentarz
komentarz

Raczej 8GB po podebraniu nieco z pamięci systemowej.

  • 1 miesiąc później...
Gustaw86
komentarz
komentarz (edytowane)

dużo informacjiprawie wszystko jak po podręczniku

Edytowane przez Gustaw86
  • 1 miesiąc później...
James.Gobio
komentarz
komentarz

Ja mam kilka pytań:

- czy sposób OC tutaj podany da nam "sztywne" ustawienie karty czy trzeba je ustawiać za każdym uruchomieniem komputera? Robiłem kiedyś OC do grafiki, ale inaczej: eksportowałem BIOS poprzez GPU-Z, modyfikowałem NiBiTor'em i wgrywałem ponownie NVflash. Sposób ten jest dość prosty, łatwo jest zrobić kopię zapasową etc, a efekt jest stały.

 

- z tego co widzę nie istnieją bezpieczne metody dodania vRAM do karty. Zastnawia mnie czy istnieją zbyt duże przeszkody natury technicznej by np stworzyć osobną kartę pamięci mini PCI-E, na której jest tylko DDR5 i łącze w rodzaju SLI/Crossfire. Odnoszę wrażenie, że nie jest to specjalnie skomplikowane czy drogie w produkcji i jeżeli byłby przelicznik rzędu 10$-1GB to sporo chętnych by się znalazło( z drugiej strony nie niszczyłoby specjalnie konkurencyjności kart graficznych, bo mowa tylko o pamięci, a nie taktowaniu etc.).

 

- czy Waszym zdaniem hipotetyczny dual-gpu złożony z 2 procesorów GTX 960 miałby sens np jako GTX 990? 960 ma relatywnie mały pobór mocy i jeżeli wzorować się na MARS 760 to taki dual miałby pobór w wysokości około 170WAT, a pozbawiony byłby tego co zarzuca się 960 jako mankament tj 128bit szyna pamięci czy tylko 2GB vRAM.

 

Pytania są czysto dyskusyjne, na pewno nie zamierzam iść w uparte, a jedynie podywagować sobie :)

bemol911
komentarz
komentarz

czy sposób OC tutaj podany da nam "sztywne" ustawienie karty czy trzeba je ustawiać za każdym uruchomieniem komputera? Robiłem kiedyś OC do grafiki, ale inaczej: eksportowałem BIOS poprzez GPU-Z, modyfikowałem NiBiTor'em i wgrywałem ponownie NVflash. Sposób ten jest dość prosty, łatwo jest zrobić kopię zapasową etc, a efekt jest stały.

 

Trzeba zaznaczyć aby MSI Afterburner uruchamiał się przy starcie systemu i wczytywał ustawione taktowania.

rafalluz
komentarz
komentarz
z tego co widzę nie istnieją bezpieczne metody dodania vRAM do karty. Zastnawia mnie czy istnieją zbyt duże przeszkody natury technicznej by np stworzyć osobną kartę pamięci mini PCI-E, na której jest tylko DDR5 i łącze w rodzaju SLI/Crossfire. Odnoszę wrażenie, że nie jest to specjalnie skomplikowane czy drogie w produkcji i jeżeli byłby przelicznik rzędu 10$-1GB to sporo chętnych by się znalazło( z drugiej strony nie niszczyłoby specjalnie konkurencyjności kart graficznych, bo mowa tylko o pamięci, a nie taktowaniu etc.).

 

Nie ma to sensu, opóźnienia w komunikacji zabiją jakikolwiek potencjalny zysk wydajności.

 

- czy Waszym zdaniem hipotetyczny dual-gpu złożony z 2 procesorów GTX 960 miałby sens np jako GTX 990? 960 ma relatywnie mały pobór mocy i jeżeli wzorować się na MARS 760 to taki dual miałby pobór w wysokości około 170WAT, a pozbawiony byłby tego co zarzuca się 960 jako mankament tj 128bit szyna pamięci czy tylko 2GB vRAM.

 

Raczej dual-GPU robi się z topowych układów, spodziewałbym się raczej 2x GTX 980 z obniżonymi taktami, by zmieścić się w TDP 300W, a resztę załatwić OC.

maxs46
komentarz
komentarz (edytowane)

AMD A8 -5600K APU with  radeon tm HD Graphics  3.60ghz

Jaka  polecacie żeby mi śmigała płynnie? Polecane sa takie GAINWARD GeForce GTX 460 GoldenSample 2GB GDDR5. Czy to mi będzie dobrze chodziło bo jak to się mówi chce ta druga dodać http://allegro.pl/gainward-geforce-gtx-460-goldensample-2gb-gddr5-i5398593227.html#tabsAnchor

 

---

proszę na przyszłość nie używać powiększonej i pogrubionej czcionki oraz lepiej formułować zdania (że już nie wspomnę o polskich znakach)

--- t.luk

Edytowane przez t.luk
  • 5 miesięcy później...
kyre12349
komentarz
komentarz

Witam, otóż postanowiłem złożyć komputer za cenę maksymalnie 3000 zł. Tutaj mam ogromną wątpliwość jeśli chodzi o kartę, ta może i ma 4 Gb ale jest mało wydajna więc jaką kartę najlepiej kupić do 1000 zł, przeznaczeniem komputera są gry. Proszę o pomoc. Na wstępie mowie, jestem zielony w temacie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.