x-kom hosting

Zamulony >.<

Scraw
utworzono
utworzono

Witam mam windows viste  ( mam laptopa ) 
Procesor : 2,2 GHz Intel Celeron CPU 900

Karta Graficzna : 1GB ( 796 MB do uzytku ) 
2GB Ram a skoro mam viste to 1 do uzytku ..

 

i mam taki problem ze jak np mam gre ( priv metina ) i do tego romzawiam przez ts lub skypa to mam straszne lagi a ts to musze w procesach wylaczac.. chociaz i bez ts czy skya na grze mam lagi nwm od czego .. albo jak mam 2 gry wloczone przykladowo postac ktora expie + buff  , mam nawet lagi w m2.. xD ( Ci co graja wiedza o co chodzi ) ale nie na okroglo tylko co jakis czas i wtedy nic nie moge zrobic.. internet podlaczony przez Wi-Fi kabel jest przy 2 komputerze ktory chodzi troche lepiej chociaz lagi tez sa . i nawet komputer czasami lagi lapie ze np jakies strony w przeglondarce wlaczyc nie moge ciagle tylko laduje ;/ albo jakies prgoramy sie zacinaja 

 

i moje pytanie jest nastepujace co polacie zmienic w komputerze ? 

koledzy polecaja zmienic z visty na xp dolozyc z 2GB ramy i jakis inny procesor , maja racje ?

 

Prosze o jakies rady tak by mi komputer nie zamula 

zebym mogl miec gre +  ts i bez lagow czy (  brak odpowiedz) ^ ^ 

i oczywiscie 2 konta na jakims duzym spocie xD 

 

 

Sadysta
komentarz
komentarz

Procka raczej w laptopie nie zmienisz :P Możesz dokupić najwyżej ramu - ale to raczej nic nie zmieni.

  • Dobra wypowiedź 1
Scraw
komentarz
komentarz

to co w takim razie moge zrobic ? 

Sadysta
komentarz
komentarz

Ja bym zrobił na twoim miejscu formata i wgrał windows xp lub 7 - zawszę będzie lepiej chodził od visty :P Wiadomo, że na świeżym systemie wszystko lepiej śmiga :P

Jeśli masz slota na pamięć wolnego to dokup z allegro jakąś kość ramu 1-2GB (wcześniej sprawdź czy twój laptop obsługuje więcej niż 2GB ramu).

  • Dobra wypowiedź 1
Scraw
komentarz
komentarz

ok mialem taki zamiar zmienic na xp ^ ^ 

ale co z procesorem ? ; / jak bym dalo sie zmienic to to by pomoglo ?

Sadysta
komentarz
komentarz

Jakby się dało to by pomogło, ale w laptopach wymienna jest tylko pamięć ram i dysk :/

Bass-man
komentarz
komentarz

Format jest dobrym pomysłem ;> 2 GB ramu to faktycznie troche mało ale metin nie powinien z tego powodu ciąć ^^ ja z 1 GB ramu na viscie bez problemu odpalałem multiboxa w lineage 2 ( Heh stare czasy dobre czasy :D ) Jeśli komp ogólnie muli to możesz pomyśleć o czyszczeniu dysku i defragmentacji (skasuj nie potrzebne programy). możesz też spróbować wyczyścić rejestr i użyć któregoś z programów do przyśpieszania komputera (Tune up utilities, CCleaner, REGcleaner) żeby przyśpieszyć włączanie się komputera wyłącz niepotrzebne programy które uruchamiają się przy starcie. Przedewszystkim zastanowił bym się nad połączeniem internetowym (mówisz o problemach z ładowaniem stron, grami mmorpg no i komunikatorami internetowymi) i ilością aplikacji których używasz jednocześnie. Twój sprzęt ma pewne ograniczenia... jak odpalisz multiboxa w m2 do tego team speak, gg, skype albo ts i nie daj bóg mólny antywirus to dupa ;D 

kubasmierci
komentarz
komentarz

Może cały dysk wyczyść i od nowa wszystko sobie wgrasz razem z systemem (tylko te najpotrzebniejsze rzeczy). Jak Ci się może metin ciąć, ja grałem na athlonie xp 1500+ i ge force fx5500, expiłem w v2 na expie+buffce i jakoś pc dawał rade :E.

  • 3 tygodnie później...
XENODE
komentarz
komentarz

Może użyj programu TuneUp Utilities 2013? Jest w nim bardzo dużo narzędzi do czyszczenia komputera  ;)

imyprojectstudio
komentarz
komentarz (edytowane)

Jaki masz antywirus?

Jeśli już miałbyś robić formatowanie, zawsze warto przed tym użyć ComboFix. Możliwe, że by wystarczająco pomógł.

Dodaj screena z procesów oraz ze spisu zainstalowanych programów.



Może użyj programu TuneUp Utilities 2013? Jest w nim bardzo dużo narzędzi do czyszczenia komputera  ;)

To już lepiej zamiast tego użyj CCleaner - można nim m. in. wyczyścić błędy rejestru systemu.

Natsuki Kuga
komentarz
komentarz

Jeśli już miałbyś robić formatowanie, zawsze warto przed tym użyć ComboFix. Możliwe, że by wystarczająco pomógł.

Kompletnie nie wiemy co dzieje się w systemie, więc nie wiemy też, czy uruchomienie ComboFixa będzie dla niego bezpieczne. O lepiej nie kombinować, tylko użyć nieinwazyjnych programów do generowania raportów jeśli już.

imyprojectstudio
komentarz
komentarz

Ja bym zrobił na twoim miejscu formata i wgrał windows xp lub 7 - zawszę będzie lepiej chodził od visty 

A co z licencją?

Human
komentarz
komentarz

Możesz zainstalować legalnie na 30 dni windowsa i po tym czasie się zdecydujesz czy chcesz go zakupić :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.