x-kom hosting

QWERTZ a QWERTY można zmienić ?

rafael102
utworzono
utworzono

Witam mam pytanko. Zakupiłem zesataw klawiaturę i myszkę Microsoft Comfort 5000 bezprzewodowy. W tym problem, że na aukcji pośród długiego opisu nie doczytałem, że klawiatura ma układ QWERTZ. Teraz moje pytanie, bo klawiature odbieram jutro lub pojutrze i czy w tej klawiaturze będę mógł wyjąć klawisze Y i Z i po prostu zamienić je miejscami i użyć skórtu do zmiany y na z (nie pamiętam tego skrótu, ale wiem, że jest :D) i bez problemu będę mógł sobie zrobić układ QWERTY i bez problemu będą mi się odpowiednio literki wpisywały. Czekam na odpowiedź, bo z tego co wiem jest możliwość oddania towaru bez podania przyczyny jeśli jest zapakowany w ciągu 10 dni. 

W_Dawid
komentarz
komentarz

Raczej nie da rady, bo jak zamienisz te klawisze i wciśniesz tą kombinację shift+ctrl to inne też Ci się poprzestawiają np takie jak / na - Ci się zamieni :)

Lewusek
komentarz
komentarz

Jak pobawisz się w ustawieniach językowych w systemie, to dasz radę coś wykombinować ;)

W_Dawid
komentarz
komentarz

Wątpię żeby mógł zamieniać klawisze na jakie mu się podoba :D

ratosluaf
komentarz
komentarz

Przecież shift+ctrl zmienia z qwertz na qwerty, wszystkie znaki tak jak trzeba. W czym problem?

piotrasta
komentarz
komentarz

crtl+shift i  ręczne przestawienie przycisków na klawiaturze i po sprawie

Wątpię żeby mógł zamieniać klawisze na jakie mu się podoba  :D

 

jest taka możliwość nie wgłębiałem sie w to bo nigdy nie potrzebowałem ale programy jakieś na zmiany "znaczenia" przycisku pozwalały (np:y jest np /)

Tchupacabra
komentarz
komentarz

Jest taki program keystick czy jakoś tak się nazywa i za jego pomocą można zamienić miejscami przyciski. Na klawiaturze jeśli klawisze są takie same również można bez problemu zamienić je miejscami.

LogitFix
komentarz
komentarz

Odpowiedzi samych specjalistów, filozofów i teoretyków.

 

Wyjmujesz fizycznie klawisz Y oraz Z. Zamieniasz je miejscami i masz układ QWERTY. Windows ma ustawioną klawiaturę na POLSKA (PROGRAMISTY) i taki układ klawiszy obowiązuje.

 

Reszta z prawej strony (koło entera) też działa jak na polskiej. Różnica między niemiecką klawiaturą a polską jest taka, że mają inne znaki nadrukowane.

Tyle w temacie.

  • Dobra wypowiedź 1
Tchupacabra
komentarz
komentarz

Jak to mawia mój znajomy, żadna teoria nie równa się praktyce ;) Szczerze mówiąc to myślałem że niemieckie klawiatury mają w Win zamienione Z z Y, ale widać nie, jednak trochę racji miałem z tą wymianą Z z Y :E

maniakkompa
komentarz
komentarz

wcisnij ctrl+shift

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.