x-kom hosting

Domena .eu ma 7 lat

idomeny
utworzono
utworzono

7 kwietnia 2006 roku domena .eu została udostępniona do powszechnej rejestracji. W tym roku mamy, więc 7 lat domeny .eu.  Jak sądzicie czy domeny z końcówką mają potencjał .eu ? i czy są dobrą alternatywną dla domen globalnych czy domeny krajowej .pl? Jak wiemy większość domen globalnych typu .com czy .pl ma zajęte adresy, a w przypadku .eu można jeszcze znaleźć wiele wolnych adresów

 

hestia
komentarz
komentarz

Domena .eu jest dobra i godna polecenia! 

idomeny
komentarz
komentarz

Domena .eu jest dobra i godna polecenia! 

 


Dziękuje za głos. Choć to rozszerzenie nie jest zbyt dobrze rozpoznawane przez mniej zaawansowanych użytkowników internetu, to jednak jeżeli widzą dobry generyk .eu to go rejestruje.

  • 5 miesięcy później...
2BE.PL
komentarz
komentarz

Domeny .eu mają całkiem niezłą rozpoznawalność wśród internautów z krajów europejskich. Często nasi klienci stosują je jako adresy dla stron przeznaczonych na rynki zachodnie. Poza tym domeny .eu i .asia są traktowane przez Google na podobnej zasadzie jak .com. Polecam film z wypowiedzią jednego z inżynierów Google na ten temat: http://adnews.pl/kiedy-domena-narodowa-zachowuje-sie-jak-globalna-wideo/

  • 3 tygodnie później...
Zydar
komentarz
komentarz

No nie jestem tego taki pewien, dorastałem w Anglii, obecnie mieszkam w Danii i nie spotkałem się jeszcze z firmą która miała by wykupioną końcówkę .eu, wiem że sporo instytucji używa tej końcówki.

 

Moim zdaniem domeny .com i krajowe .de .dk .pl itd są numerami jeden, a to że bardzo ciężko trafić na sensowny adres jeszcze bardziej podnosi ich prestiż.

lipi
komentarz
komentarz

Ja osobiście wolę i wybieram domeny krajowe - dla Polski .pl

Cechą domen .eu czy .com jest to, że gdy chcemy na przykład w trakcie roku je przetransferować do innego dostawcy domen, musimy płacić całą kwotę za domeną. Dla domen typu .pl, .com.pl transfer jest za darmo a płąci się dopiero po roku.

 

Nie mniej uważam, że domeny .eu są używane, wybierane przez sporą grupę użytkowników.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.