x-kom hosting

Przesiadka Z Windows Na Linux.

Gość
utworzono
utworzono

Witam.

Ostatnio dużo czytałem o Linuxie i stwierdziłem , że jest on "zdrowszy" dla komputera.

Mianowicie wyczytałem , że żre on mniej pamięci i, że wszystko bardzo płynnie chodzi.

Chciałbym się dowiedzieć , czy wszystkie gry pod Windows da się przekonwertować pod linuxa?

I tak przy okazji , którą wersję wybrać. Musi być po POLSKU.

Z góry dziękuję.

GoBi
komentarz
komentarz
czy wszystkie gry pod Windows da się przekonwertować pod linuxa?

Najprawdopodniej tak... Junior Admin na forum - Przemek chwalił się ze odpalił najnowszego colina więc teraz to jest mit ze nie chodzą gry. Zrzera pamieci ale ładnie wszystko chodzi ( podobno ). Mi polecono wersje linuxa - kubuntu.

Gość
komentarz
komentarz
Mi polecono wersje linuxa - kubuntu.

To raczej chodziło ci o Unbutu ,ale nie ważne.

Linux, żre więcej pamięci?

Coś ci wytłumacze.

Mam kompa razem z bratem.

On lubi sobie pograć, a ja prowadzę stronke i lubie bawić się grafiką.

Jemu wszystko wisi pod warunkiem, że gry działają , a ja potrzebuje płynności.

Niestety przy windzie tego nie mam.

Więc czy linux edzie lepszy?

Zarov
komentarz
komentarz

Żadne gry nie będą działać tak o.

To raczej chodziło ci o Unbutu ,ale nie ważne.

Gobi dobrze mówił. Aha i Ubuntu.

Gość
komentarz
komentarz

lepiej zostać przy windzie czy zrobić instalke linuxa.

Wchodzi jeszcze opcja ja linux brat winda.

olej3232
komentarz
komentarz

Chyba najlepszym rozwiązaniem będą dwa systemy, może i niektóre gry chodzą na linux-ie, ale walczyć kilka godzin z odpaleniem to średni pomysł!

To raczej chodziło ci o Unbutu ,ale nie ważne.

Ubuntu i Kubuntu to prawie to samo, różnią się tylko środowiskiem graficznym! Na Ubuntu standardowo jest Gnome, na Kubuntu KDE

Gość
komentarz
komentarz
Na Ubuntu standardowo jest Gnome, na Kubuntu KDE

Czy się różnią Gnome od KDE?

olej3232
komentarz
komentarz

Przede wszystkim wyglądem. Żeby stwierdzić które jest dla Ciebie lepsze musiał byś posiedzieć zarówno na jednym jak i na drugim!

Gość
komentarz
komentarz

Chyba jednak Unbutu , albo Debian.

ciaciama
komentarz
komentarz
Chyba jednak Unbutu , albo Debian.

Po pierwsze pisze się Ubuntu. Jeżeli chcesz mieć system praktycznie odrazu skonfigurowany to weź Ubuntu. Jeżeli chcesz mieć wszystko "po swojemu" bierz Debiana.

Zarov
komentarz
komentarz

Jednak Debian może sprawić Ci trochę trudności jak nie miałeś wcześniej kontaktu z Linuksem, chociaż jak jesteś ambitny i chcesz poznawać Linuksa to można śmiało.

Jeśli brat gra to nie ma najmniejszego sensu wywalanie Windowsa, Linux jest systemem głównie do pracy i zabawy ale nie zabawy w sensie gier, ale warto dodać że są takie gry jak ET, Quake 3 Arena, Postal 2, Herosi 3 itd w natywnych wersjach pod Linuksa, ale emulacja nie ma sensu i też nie polecam.

Wejdź na google i pooglądaj zrzuty ekranów KDE i GNOME, wybierz które Ci się bardziej podoba i po problemie.

ciaciama
komentarz
komentarz

Co do gier to przed chwilą uruchomiłem Fife 08 (pod WIne) i nawet płynnie działa. A jeśli chodzi o środowisko graficzne to polecam GNOME (moim zdaniem jest bardziej przejrzyste od KDE), ale najlepiej (tak jak mówił Zarov) zobacz zrzuty ekranów tych środowisk.

darksear
komentarz
komentarz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.