x-kom hosting

EASEUS

hicox
utworzono
utworzono

Witam użyłem wczoraj programu EASEUS w celu zwiększenia jednej z partycji. Zmniejszyłem odpowiednio dysk D by uzyskane miejsce przeznaczyć dla C i to się udało, natomiast zmniejszonej partycji D komputer zwyczajnie nie wykrywa. W EASEUS jest widoczna ale z gwiazdką zamiast literki a zmaiana nazwy nic nie daje ponieważ pojawiua się komunikat  ,Volume Failed. Postanowiłem więc tym samym programem usunąć niewidzoczną partycję D (a raczej    *  )  i stworzyć ją od nowa  ale i to się nie powiodło. Po zatwierdzeniu zmain pojawił się komunikat  ERROR UPDATING SYSTEM INFORMATION. Ostatecznie ołałem tę partycje bo i tak była pusta ale te 30GB pozostałe po jej usunięciu  chciałem ostatecznie dodać do dysku E. Chuj strzelił  jedną i drugą (D,E).  Jak można to naprawić??  proszę o info

bzik
komentarz
komentarz

Daj obrazek z programu . 

hicox
komentarz
komentarz

obrazek czego konkretnie?

bzik
komentarz
komentarz

A jak myślisz ? Co tam jest takiego co można przedstawić. Przecież że nie przyciski z funkcjami do wyboru. Partycje i ich ich rozkład z opisem mnie interesuję. Bo Twój opis mimo że długi nie jest pełny. 

hicox
komentarz
komentarz

beztytuuuoo.jpg

bzik
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra to tak. Zanim przypiszesz litery zacznij od:

 

Poszerz F o te 10 MB unallocated. Po tym zabiegu klikasz prawym na F i wybierasz convert to logical i zatwierdzasz. Dalej już nie powinieneś mieć problemu z działaniami na tych miedzy C a F . Ale jak co to napisz. 

Edytowane przez bzik
hicox
komentarz
komentarz
  1. jc0h2gjsc6ne.jpgpr2k3t5jbdsw.png

DYSK F RÓWNIEŻ POSZEDŁ SIĘ J***ć

bzik
komentarz
komentarz (edytowane)

Nic się jeszcze nie poszło j...Zmień i tę partycję muzyczka na logical. zobacz czy da się przypisać litery. 

 

ED: Teraz widzę, że masz jeszcze tę partycje unformated , musisz ją sformatować. To ona też powoduje problemy. Także dajesz convert to logical dla muzyczka a format dla unformated. Po tym przypisujesz litery. Unformated możesz również usunąć i utworzyć na nowo. 

Edytowane przez bzik
hicox
komentarz
komentarz

Niestety nie da się, pojawia się komunikat  :ERROR mounting volume failed:

bzik
komentarz
komentarz

Dobra to może od początku , bo póki co tak piszę z doskoku i narzazie nie wiem co się u Ciebie dzieje. 

 

Więc pierwsze co usuń te unformated . Czyli prawokilik na partycje i delate. Powinna zmienić się w inallocated. Dopiero teraz dajesz create partition. 

bzik
komentarz
komentarz

Dobra to może od początku , bo póki co tak piszę z doskoku i narzazie nie wiem co się u Ciebie dzieje. 

 

Więc pierwsze co usuń te unformated . Czyli prawokilik na partycje i delate. Powinna zmienić się w unallocated. Dopiero teraz dajesz create partition. 

bzik
komentarz
komentarz

Dobra to może od początku , bo póki co tak piszę z doskoku i narzazie nie wiem co się u Ciebie dzieje.

 

Więc pierwsze co usuń te unformated . Czyli prawokilik na partycje i delate. Powinna zmienić się w unallocated. Dopiero teraz dajesz create partition. 

hicox
komentarz
komentarz

Wszystkiego tego próbowałem już wczoraj. Usuwałem ją kilka razy i tworzyłem na nowo, za każdym razem  powstawała  niewidoczna partycja oznaczona gwiazdką

której nie da się  przypisać litery. Próbowałem też zrobić z tym porządek poza programem EASEUS wchodząc w zarządzanie dyskami itd. Wszystko to lipa

bzik
komentarz
komentarz (edytowane)

To jak będzie unalocated , rozszerz muzyczka o tę przestrzeń.  

Edytowane przez bzik
hicox
komentarz
komentarz

 partycja się powiększyła jak powinna ale poza tym nic

bzik
komentarz
komentarz (edytowane)

No  dobra . Czyli masz teraz dwie partycje bez litery. I co nie da się teraz tych liter przypisać ? Najlepiej zrestartuj komputer uruchom ponownie i spróbuj przypisać. 

Edytowane przez bzik
hicox
komentarz
komentarz

mounting volume filed!



partycje D jebał pies bo była pusta ale na F były dane które muszę jakoś odzyskać. Z jakiego powodu tych dysków może nie wykrywać? Chodzi tylko o tą nazwę czy jak?

Jest możliwość że popsułem sobie dysk? Co mnie podkusiło....

bzik
komentarz
komentarz

Czyli interesuje cię ostatnia partycja. To zlikwiduj i tę muzyczka rozszerz o tę przestrzeń C i wtedy zostanie jedna partycja do zabawy. 

hicox
komentarz
komentarz

interesują mnie wszystkie, bo po co mi wolne miejsce na dysku którego nie można wykorzystać ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.