x-kom hosting

Problem z instalacją Visty.

Lehu
utworzono
utworzono

Przypadkowo w moje ręce wpadł komputer PC z Holandii, mam go ogarnąć. Ogólnie nie działał, ale ogarnąłem, że grafika zewnętrzna jest popsuta, podłączyłem pod zintegrowaną, ładnie odpalił, zaczęła ładować się Vista, niestety, doszło do ekranu, gdzie trzeba wpisać hasło. Naturalnie nie znałem go, więc stwierdziłem, że robię formata. Tu pojawił się problem. Ładnie odpaliłem bootowanie, pyta czy zrobić rozruch z płyty, ładują się te pliki (wiecie, szary pasek), potem przełącze na pierwsze ładowanie już z logiem Windowsa, co te kolorowe paseczki jeżdżą, no i dupa. Nagle przestaje pracować napęd, nie ładuje się winda. Myślałem, że coś z napędem, ale potem przestawiłem na bootowanie normalnie z dysku i też wysypuje się na etapie ładowania tych paseczków, już nie idzie dojść nawet do ekranu wpisywania hasła. JAKIEŚ POMYSŁY? Myślałem, żeby wyjąć bateryjkę z biosa, hmm. Jak pozbyć się tak totalnie tego starego systemu w takiej sytuacji? Może jakiś konflikt, ale z drugiej strony nie powinno tak być. Aha, dysk twardy mieli, posłuchałem.


Wiem, że chaotycznie, ale trochę się zdenerwowałem. Będę wdzięczny za wszelkie pomysły.

maciekj22
komentarz
komentarz

A płytkę sprawdzałeś czy nie porysowana?

 

Komputer ma możliwość bootowania z USB?

kamillm
komentarz
komentarz

Tak jak kolega wyzej napisal zerknij czy nie ma bootowanie z USB. Jak ma i nie zalezy Ci zupelnie na danych to ja bym sciagnal np. Ubuntu, zrobil z tego live usb/cd i przeformatowal pod nim caly dysk

maciekj22
komentarz
komentarz

Ja zrobiłbym instalację Windows'a z Pendrive - WinToFlash.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.